--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Zbavte sa nádchy bez chémie

11.02.2018 | 3248x Zhliadnutie | Zdravie

Vírusy a baktérie majú práve svoju sezónu. Šíria sa doslova každým podaním ruky či chytením kľučky na dverách. Chrípka vás skolí rovno do postele. Nádcha vás potrápi možno o niečo menej, ale vie dať tiež poriadne zabrať.

Nádcha nie je diagnóza, s ktorou treba hneď bežať k lekárovi. Upchatý nos, sťažené dýchanie, slziace oči však nie sú ničím príjemným. Neliečená nádcha môže dokonca prerásť do sinusitídy, teda zápalu prínosných dutín.

Treba sa jej teda čo najefektívnejšie a najrýchlejšie zbaviť a k tomu vám môžu pomôcť aj nasledujúce overené rady.

Preplachujte nos slanou vodou

Toto je naozaj účinný spôsob ako sa zbaviť nádchy a navyše vás nebude ani nič stáť. Pripravte si slaný roztok, ktorý vlejete do misky. Jednu nosnú dierku zapchajte a druhou nasajte čo najviac vody. Nezľaknite sa toho, ak vám vytečie nosom alebo ústami. Práve naopak, vtedy dosiahnete požadovaný efekt. Rovnaký postup urobte aj s druhou nosnou dierkou a celý proces opakujte niekoľkokrát za deň. 

Pomôže mega dávka vitamínov 

Nebojte sa užiť vysokú dávku vitamínu C. Ten priaznivo ovplyvňuje imunitný systém a obsahuje látky, ktoré aktívne bojujú proti nádche a vírusovým ochoreniam. Môžete ho samozrejme konzumovať v strave (obsahuje ho najmä kapusta, kel, citrusové plody), ale v prípade choroby pokojne siahnite aj po tabletovej forme.

Pitný režim 

Bezpochyby, voda je v rámci pitného režimu na prvom mieste. Počas choroby svoju službu spravia najmä bylinkové čaje – lipový, šípkový, tymianový, šalviový či z materinej dúšky. Top je ale zázvor, inak nazývaný aj ďumbier lekársky. Nakrájajte alebo nastrúhajte ho, zalejte vriacou vodou a nechajte 10 minút lúhovať. Jeho sila bude tým väčšia, čím dlhšie ho necháte vo vode. Môžete pridať šťavu z citróna a med.

Kúpeľ nôh

Do väčšej nádoby nalejte vodu takú teplú akú znesiete. Pridajte pár kvapiek éterického oleja. Pri nádche sa odporúča eukalytpový, tymianový, borovicový. Nasypať môžete do vody aj lyžicu morskej soli alebo rôzne bylinky. Horúci kúpeľ nôh vás príjemne zrelaxuje, navodí pokojnú náladu a pomôže uvoľniť opuchnuté a zapálené dutiny.

Silný vývar

Pozitívne účinky slepačej polievky v boji proti nádche poznali už naše staré mamy. Pripravte si preto silný kurací alebo slepačí vývar. Polievka vás výborne zahreje a pomôže uvoľniť upchatý nos. Para z vývaru zvlhčuje sliznice nosa a pomáha uvoľňovať hlieny. Určite si pripravte polievku sami, z čerstvého mäsa a zeleniny. Žiadna instantná vám uvedený účinok nezaručí. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment