--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---
Upozornenie na stiahnutie výrobku BELLY CARE z predaja
 

Recept pre podporu zdravia aj krásy – rakytník

22.10.2018 | 2199x Zhliadnutie | Zdravie

Malé oranžové plody rakytníka poskytujú vysoké množstvo vitamínu C i ďalších vitamínov, antioxidanty či bioflavonoidy s jedinečným účinkom na ľudské zdravie zvnútra aj zvonka.

 

Rakytník obsahuje viac ako 600 mg vitamínu C na 100 ml šťavy, čo predstavuje šesťkrát viac tohto vitamínu ako má kivi a až dvadsaťkrát viac ako ho je v pomarančoch. Preto ak sa chcete v dobrej kondícii venovať športu alebo predísť prejavom prechladnutia, zaradenie šťavy z rakytníka do jedálnička je dobrou voľbou.

 

Rakytník pre svoj obsah zdraviu prospešných látok posilňuje imunitný systém, zvyšuje výkonnosť ale tiež zlepšuje kvalitu pokožky, ktorú musíme chrániť nielen v chladných mesiacoch pred mrazom, vetrom v kontraste s prekúrenými miestnosťami ale aj počas ostatných mesiacov roka, kedy vplyv slnečného žiarenia na pokožku je oveľa výraznejší.

 

Rakytník si najčastejšie môžete dopriať vo forme:

-šťavy

-sirupu

-džemu

 

Rakytníkové plody môžete aj celé konzumovať, no vynikajúco sa hodia do smoothies, do marinád, zmrzliny aj k mäsu.

 

TIP na kokteil s rakytníkom

Suroviny:

100 ml šťavy alebo za hrsť rakytníkových plodov 

1 banán

1 pomaranč

150 ml polotučného mlieka (môžte nahradiť gréckym jogurtom)

 

Postup: Do mixéra pridajte všetky ingrediencie a dôkladne vymixujte do hladkej konzistencie. Túto vitamínovú vzpruhu je potrebné skonzumovať do pol hodiny od prípravy, aby ste získali čo najviac prospešných látok bez zbytočného znehodnotenia.

 

Krása tela

Olej z rakytníka je vhodné používať  zvonka na pokožku, pretože obsahuje nenasýtené mastné kyseliny (napr. linolová, linolénová, palmitová), ktoré sa podobajú lipidom ľudskej pokožky a pre kožu sú doslova balzamom. Vitamín E a karotény zase neutralizujú škodlivé voľné radikály a chránia ju pred predčasným starnutím aj nečistotami, tiež posilňujú prirodzenú lipidovú vrstvu, ktorá má ochrannú funkciu. Viete o tom, že dlhé roky sa informácie o rakytníku „tajili“ a využívali sa v ozbrojených zložkách pri regenerácii jaziev aj popálenín? Takže produkty z rakytníka pri starostlivosti o pokožku podporujú vlastnú ochrannú vrstvu a regulujú rovnováhu pokožky, ktorá z extrémne preťaženej a poškodenej sa stáva hladká a v zdravej kondícii. Dobré je vedieť aj to, že olej z rakytníka je vhodné nanášať na pokožku krátko po sprchovaní alebo kúpeli, kedy je pokožka vlhká a teplá, vtedy olej neštípe. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí
a vitamínový doplnok na posilnenie imunity zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment