--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Zázvor pomáha schudnúť z bokov, pásu aj stehien.

22.07.2018 | 13341x Zhliadnutie | Zdravie

Určite ste o zázvore už počuli, že je dobrým pomocníkom pri chudnutí. Pripravte si zázvorvovú vodu a spáľte neželaný tuk z problematických partií tela!

 

Zázvor je v mnohých kultúrach známy a využívaný pre svoje mnohé výhody doslova už tisíce rokov. Zázvor napomáha správnemu tráveniu a v ľudovej liečbe je tento koreň často využívaný na liečbu žalúdka a nevoľností. Niektoré štúdie naznačujú, že užívanie zázvoru prináša niektorým tehotným ženám úľavu pri nevoľnostiach a zvracaní. Tehuľky by však pri jeho užívaní mali byť veľmi opatrné, pretože konzumácia zázvoru (najmä vo vysokých dávkach) by podľa niektorých odborníkov mohlo privodiť riziko potratu.

 

Podľa niektorých údajne existujú dôkazy aj o tom, že zázvor môže pomôcť pri nevoľnosti pri vertigu, po chirurgických zákrokoch či dokonca chemoterapii.Taktiež sa v jednej štúdii uvádza, že zázvor pomohol 60 % ženám zmierniť menštruačné bolesti.

 

Taktiež vraj zázvor môže pomôcť uľaviť pri bolestiach pri reumatoidnej artritíde, bolestiach svalov a kĺbov, bolesti hlavy. Ale pre potvrdenie je potrebné ešte zrealizovať ďalšie štúdie. Laboratórne výsledky a štúdie na zvieratách zistili, že zázvor by mohol pomáhať zmierňovať opuchy, znižovať hladinu cukru v krvi, krvného tlaku, znižovať cholesterol, chrániť pred Alzheimerovou chorobou, zabraňovať zrážaniu krvi,   

 

Zázvor – obyčajné korenie s veľkou silou

Mnoho ľudí zázvor miluje a pije zázvorový čaj, prípadne nealkoholické nápoje s jeho príchuťou. Pitie zázvorovej vody má úžasné výhody, ktoré pomáhajú pri chudnutí, pretože spaľujú uložený tuk v tele. Zázvor má okrem tejto úžasnej vlasnosti pri chudnutí aj schopnosť pomáhať organizmu vyrovnať sa s ďalšími škodlivinami.

 

Recept na zázvorovú vodu: 

1,5 l čistej vody

1 koreň zázvoru nakrájaný na plátky

šťava z 1 citróna

 

Postup: Do vody pridajte zázvor nakrájaný na plátky, varte 15 minút a potom nechjte vodu vychladnúť. Sceďte a pridajte šťavu z citróna a dôkladne premiešajte. Vodu začnite piť pol hodinu pred raňajkami a pre večerou.

 

Zázvorová voda pomáha:

 

  • Regulovať cholesterol – zázvorová voda je schopná bojovať s vysokou hladinou cholesterolu a brániť organizmus pred všetkými ochoreniami, ktoré súvisia s vysokým cholesterolom.
  • Pomáha udržať tlak krvi na uzde – tiež zabraňuje krvným zrazeninám v tepnách a bojuje proti ich vytváraniu.
  • Ako prírodný protizápalový prostriedok – a preto je vhodné takúto vodu piť pri problémoch s kĺbmi, reumatizme a osteoartritíde.
  • Aj ako perfektný antioxidant, pretože pomáha bojovať proti voľným radikálom, ktoré sú častou príčinou vzniku rakoviny.
  • Ako prirodzené protirakovinové činidlo – práve pre spomínané silné antioxidačné a protizápalové vlastnosti je jedným z najsilnejších prírodných prostriedkov pri prevencii a boji proti rakovine.

 

 

Poznáte ďalšie výhody zázvoru?

 

Zlepšuje krvný obeh

 

Zázvor obsahuje horčík a zinok, ktoré sú kľúčom pre dobrý krvnéhý obeh. Okrem toho má vlastnosti, ktoré zabraňujú akumulácii zlého cholesterolu v pečeni, čo tiež môže zabrániť veľkému počtu kardiovaskulárnych problémov. Okrem iného je zázvor vhodný aj na zníženie horúčky a nadmerného potenia.

 

Zlepšuje vstrebávanie živín

 

Pri pravidelnej konzumácii zázvoru si zabezpečíte lepšiu absorpciu nevyhnutných živín v organizme, a to vďaka stimulácii sekrécie žalúdka a pankreatických enzýmov. Okrem toho, ak sú problémy s chuťou do jedla, vhodné je konzumovať pred jedlom trochu zázvoru, aby sme chuť stimulovali.

 

Zabraňuje prechladnutiu a chrípke

 

Zázvor je expektorant a má antibiotické vlastnosti, ktoré môžu účinne pôsobiť pri problémoch s chrípkou. Tento koreň sa používa po stáročia na ázijskom kontinente ako silná liečba proti chrípke, prechladnutiu a kašľu. Ústav lekárskej univerzity v Marylanskej univerzite potvrdil túto schopnosť zázvoru a prostredníctvom výskumu zistil, že zázvorový čaj skutočne môže znížiť príznaky nachladnutia a chrípky u dospelých.

 

Zlepšuje trávenie

 

Zázvor, okrem zlepšenia vstrebávania živín v tele, tiež pomáha zmierniť bolesti brucha, ktoré sa zvyčajne vyskytujú v prípade zápalu žalúdka. Zabraňuje a bojuje proti zápche, znižuje tvorbu plynu v črevách a podporuje lepšie trávenie.

 

Posilňuje imunitný systém

 

Pravidelná konzumácia zázvoru posilňuje imunitný systém a udržuje obranyschopnosť tela proti možným infekciám, chrípke, kašľu, nachladnutiu alebo chronickým ochoreniam. Znižuje tiež riziko mozgovej príhody a je veľmi užitočný pri boji s črevnými bakteriálnymi infekciami.

 

Zmierňuje bolesť kĺbov

 

Zázvor má dôležité protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú zmierňovať bolesť a zápaly kĺbov.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment