Jozef Rodák

Vadila mi moja nadváha a nedokázal som za mesiac schudnúť ani jedno kilo ...

                         ... tak a je „dobojované“... !

                Ale aby sme sa vrátili tak trošku na začiatok a začali „od podlahy“. V minulosti v stredoškolských časoch som bol skôr typ človeka, ktorý sa celkom venoval pohybu - amatérske fitnes posilňovanie a beh a počas zimy lyžovanie. Vtedy nebolo nejako veľa dostupných informácii o správnom spôsobe stravovania a tak sa kupovali a zháňali nejaké časopisy a dúfali sme, že sa tam snáď niečo dozvieme.

               Ako ubiehali roky, pribudli starosti, pracovné zaneprázdnenie, niekedy v tempe života aj nechuť na akýkoľvek pohyb, samozrejme počas toho „divoké“ stravovanie a mne osobne pribúdali kilá na telesnej hmotnosti. Dospel som do štádia, keď som vážil 118 kg. Ako som už skôr spomínal, stále som bol zákazníkom fitnes centier, kde som sa skôr venoval silovému tréningu. V podstate som sa cítil fyzicky veľmi dobre, ale stále som sa zahrával s myšlienkou ako vlastne by som sa zbavil len tuku a takým spôsobom sa zbavil nadváhy. Ako býva zvykom, v posilňovniach som sa príležitostné stretával s mojimi známymi a človek zbieral nejaké tie informácie a rady ako na to ... naozaj, skúsil som všelijaké spôsoby tzv. chudnutia, ale výsledok bol taký, že som za mesiac nedal dole ani jedno kilo – celé zle!

              Na internete som sa začal dosť intenzívne zaujímať o to, kto by mi s mojim problémom vedel poradiť s profesionálnou zárukou. Stretol som sa s reklamou a elektronickým formulárom Nutriadapt. Samozrejme, skôr než som sa tam odvážil isť, pokúsil som sa opýtať, a to hneď môjho kolegu z práce, či o tom niečo nevie. Poradil mi, že s mojim problémom by mi vedeli poradiť a bolo vybavené.

               Prvý deň v Nutriadapte ma privítal veľmi príjemný personál, kde nasledovali prvé všeobecné vstupné testy na váhe a neskôr odber krvi na preskúmanie rizikových faktorov. Bol som naozaj zhrozený z výsledku, ktorý mi bol oznámený, pretože som nebol som lenivec a niečo som aj pošportoval. Avšak márne, všetko zlo pre moje telo bolo cez nesprávne až nevhodné stravovanie. Následne výsledky z krvi, ktoré prišli cca. o dva týždne, výživová poradkyňa p. Drabiščáková spracovala, resp. vysvetlila a usmernila môj každodenný jedálniček a začal som sa stravovať podľa jej pokynov. Nasadenie z mojej strany bolo veľmi veľké, pretože na takú príležitosť som čakal veľa rokov.

              Od začiatku, každý jeden deň som sa poctivo stravoval, jedániček presne dodržiaval. Jedol som 5 x denne dá sa povedať až do začiatku nového roka. Prehrešky v stravovaní boli spojené len s oslavami a tie boli len dve .-)  Do konca roka 2019 som dokázal schudnúť neuveriteľných 13 kg. Bol to pre mňa úžasný pocit, ktorý ma poriadne nakopol. Prvé kila padali veľmi ľahko s minimálnym pohybom. Chcem podotknúť, že upravená strava bola bežnou stravou v reštauráciách, pokiaľ som bol v práci, doma som si pripravoval jedlo z bežné dostupných potravín v nákupných sieťach. Vylúčil som vyprážané jedlá, cukrovinky, potraviny, ktoré mi boli vopred stanovené ako nevhodné. Začal som jesť viac zeleniny a dodržiavať pitný režim. Nikdy som nepociťoval hlad, energie som mal oproti minulosti oveľa viac a cítil som sa oveľa lepšie.

Keď prišlo obdobie predvianočných, vianočných a povianočných sviatkov, stále som bežal na svojej strave. Samozrejme sa človek určite ponúkne, kto by si nedal vianočné dobroty.

Nový rok som začal s väčším nasadením, ale strava 5 x denne ma už dosť zasycovala, tak som prešiel na stravovanie 3 x denne. V novom roku som musel pridať tak isto v pohybe a neubránil som sa aj občasnému pomalému behu, ktorý bol neskôr aj kľúčový. Nasledovali kontroly s výživovou poradkyňou, stále som mal pekné výsledky a hmotnosť išla stále dole.

Postupom času sa môj pohyb zintenzívnil a bol každodenný, pomalý beh a chôdza 5 x v týždni. Každý jeden deň som mal vyšperkovanú stravu a dával som si pozor na jedalniček. Prehreškom som sa dosť vyvaroval, ale každé tri týždne pri mojej poctivej strave som si ich schválne aplikoval - jednak kôli vlastným chutiam a jednak aj kôli tomu, aby som vedel, že môžem všetko konzumovať (nemám to zakázané navždy).

Keď som zišiel na hmotnosť 98 kg chudnutie bolo pomalšie. Tak som začal stále viac a viac zapájať pohyb a jeho náročnosť. Stále som to riešil formou pomalého behu, kedy som tréningy reguloval minútami a hranicou telesného tepu, pre mňa to bolo najefektívnejšie a najlepšie riešenie.

Takto som schudol 30kg a chcem podotknúť, že som sa stravoval obyčajnými potravinami, ktoré sú bežne dostupné !

Nepomohli mi žiadne, dnes často reklamované komerčné proteíny, keto-diéty, vopred pripravené balíčky so stravovaním, žiadne iné formy ostatných alternatívnych metód na redukciu telesnej hmotnosti pri riešení problému s nadváhou. Len správna voľba potravín, správne načasovanie, množstvo pohybu a morálka v stravovaní Vás dovedú do vytúženého cieľa.

 

Začnite ešte dnes

PRÍĎTE SA PORADIŤ,
AKO BUDE VYZERAŤ VAŠE CHUDNUTIE

Diagnostická konzultácia
s nutričným špecialistom

Presvedčte sa sami. Špecialista v rámci nezáväznej konzultácie vykoná základnú diagnostiku, preberie vaše stravovacie návyky a odporučí riešenie pre vašu konkrétnu situáciu.

  • 45-minútová konzultácia
  • Vrátane analýzy kompozície tela
  • S individuálnymi odporúčaniami

Diagnostická konzultácia
s nutričným špecialistom

To všetko
teraz iba
za 9,90 €

Presvedčte sa sami. Špecialista v rámci nezáväznej konzultácie vykoná základnú diagnostiku, preberie vaše stravovacie návyky a odporučí riešenie pre vašu konkrétnu situáciu.

  • 45-minútová konzultácia
  • Vrátane analýzy kompozície tela
  • S individuálnymi odporúčaniami
Vyplňte rezervačný formulár a naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodne termín nezáväznej konzultácie.
Rezervačný formulár