--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---
Upozornenie na stiahnutie výrobku BELLY CARE z predaja
 

Základné fakty o zdravom životnom štýle.

13.09.2018 | 2724x Zhliadnutie | Zdravie

Zdravý životný štýl pre väčšinu ľudí znamená mať fyzické aj duševné zdravie v rovnováhe. Fyzické aj duševné zdravie sú úzko prepojené a navzájom sa ovplyvňujú – keď na nás dolieha priveľa stresu, organizmus sa začne cítiť vyčerpane…

 

Zdravý životný štýl – nie je iba o cvičení a zdravšom stravovaní, žiť zdravým životným štýlom je spôsob myslenia, ktorý nás neustále núti hľadať pre nás tie najvhodnejšie riešenia, neustále si rozširovať vedomosti ,čo môžeme zlepšiť a ako rozšíriť svoje povedomie – aby sme mali na výber a vyhli sa krokom, ktoré vedú k nezdravému životnému štýlu. 

 

Fakt č.1 STRAVOVANIE

Zdravé stravovanie – bez stravy to jednoducho nejde, pretože všetci ľudia musia jesť potravu, aby si udržali zdravo fungujúci organizmus. Dôležité je však prihliadať na fakt, že iné požiadavky na stravovanie majú malé deti, tínedžeri, iné zase dospelí či seniori.

V prvom rade je dôležité dbať na pravidelnosť v stravovaní, najväčšia časť potravín by mala pozostávať zo: zeleniny, ovocia, celozrnných potravín, orechov, mliečnych produktov, strukovín, chudého mäsa…

Medzi hlavnými jedlami by sme mali siahnuť po ovocí, orieškoch či celých zrnách, ktoré pomáhajú zahnať hlad medzi jednotlivými jedlami a zároveň nespôsobujú nadmerný prírastok na hmotnosti (samozrejme v primeranom množstve). Desiata či olovrant nie je výlune záležitosť detí, dospelí a seniori by ich rovnako nemali vynechávať.

 

Medzi ďalšie tipy v stravovaní patrí:

 

 • Tri jedlá denne (raňajky, obed,večera) a medzi mini dva snacky, teda desiata a olovrant. Ak to budete dodržiavať, vyhnete sa tomu, aby večera bola vaším najväčším jedlom, prijaté veľké množstvo kalórií organizmus už nestihne spáliť a energiu premení na neželané tukové zásoby.
 • Kontrolovať svoje porcie znamená to, že jesť by ste mali prestať vtedy, ak sa dostaví pocit nasýtenia. Každé ďalšie sústo opäť už telo ukladá do zásoby.
 • Sledujte etikety potravín a vyberajte tie, ktoré majú najnižší obsah nasýtených tukov, cholesterolu a pridaného cukru.
 • Rovnako aj ochutené nápoje často bývajú doslova kalorickou bombou, ktorá vás v konečnom dôsledku dovedie k pocitu ešte väčšieho hladu, ktorý je už pomerne náročné udržať na uzde.
 • Ísť spať s plným žalúdkom, tiež nie je šťastným riešením, pretože sa môže objaviť pálenie záhy v dôsledku refluxu ale aj zvýšenie telesnej hmotnosti.
 • Ak na vás dolieha depresia alebo priveľký tlak zo stresu, jedlo (a ani alkohol) tieto problémy neodstránia. V tomto prípade je lepšie prinútiť sa k aktivite, ktorá “prečistí” hlavu a endorfíny sa zase postarajú o krajší pohľad na svet.
 • Sebe a ani svojim deťom nedávajte odmenu v podobe sladkostí! Takýto vzor sa totiž často stáva celoživotným zvykom a vy pre seba a svoje deti chcete predsa len to najlepšie – a obezita či nadváha tým zrovna nie sú. Stavte radšej na pozitívne zážitky či aktivity.
 • Hoci momentálne tie najhorúcejšie dni máme už za sebou, ťažké jedlá v horúcich dňoch rovnako nie sú vítaným spoločníkom.
 • Vegetariánsky a vegánsky štýl je v posledných rokoch veľmi obľúbený. V tomto prípade je správne poradiť sa s výživovým špecialistom alebo lekárom, či je pre váš organizmus vhodný a či vo vašej strave nechýbajú vitamíny a minerály, napr. železo, jód a pod.
 • Myslite na fakt, že varením sa zničí väčšina škodlivých baktérií či iných patogénov. Niektoré potraviny ako je ovocie a zeleninu konzumujeme čerstvé, v tom prípade je dôležité ich dôkladne umyť, ideálne tesne pred konzumáciou.
 • Vyvarujte sa tepelne nespracovaného alebo surového mäsa!

 

Medzi ďalšie špeciálne tipy  patrí:

 • Ľudia s cukrovkou by mali pravidelne monitorovať svoju hladinu cukru v krvi a snažiť sa udržať hladinu glukózy čo najbližšie k normálu.
 • Aj pri práci na zmeny je dôležité dodržiavať pravidelnosť v stravovaní, výživový poradcovia vám dokážu kvalifikovane poradiť, ako si zostaviť svoj jedálniček.
 • Ak chcete schudnúť a znížiť svoj telesný tuk, snažte sa vyhýbať všetkým mastný a sladkým potravinám. Maškrtenie nahraďte kvalitnejšími náhradami, ktoré “potešia” jazyk a prospejú zdraviu. Výživoví poradcovia vám poradia vhodné alternatívy.

 

Možno tieto informácie nie sú pre vás žiadnou novinkou, napriek tomu je dobré udržiavať svoju motiváciu v zdravom chudnutí aj opätovným prečítaním základných faktov o zdravom životnom štýle. V ďalšej časti sa zameriame na fyzickú aktivitu a cvičenie.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí
a vitamínový doplnok na posilnenie imunity zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment