--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Tieto príznaky vás upozornia, že máte málo „céčka“

11.10.2018 | 4460x Zhliadnutie | Zdravie

O vitamíne C je všeobecne známe, že je vynikajúcim posilňovačom imunity. Preto je zvlášť v tomto období potrebné sústrediť sa na to, aby sme zo stravy získali jeho dostatočné množstvo a predišli výskytu nielen bežných ale najmä vážnych ochorení.

 

Viete, že väčšina cicavcov má schopnosť vytvárať si „céčko“ a aj si ho tvoria podľa vlastnej potreby? Napríklad keď je ich organizmus napr. v strese, vytvoria si ho ešte viac. Faktom je, že človek si vitamín C nedokáže vo vlastnom tele syntetizovať a preto je nútený čerpať ho zo svojej potravy. Existuje niekoľko varovných signálov, kedy sa nám telo snaží naznačiť, že vitamínu C máme žalostne málo.

 

  1. Opuchnuté či krvácajúce ďasná

Vitamín C je dôležitý aj pre naše ústa, pretože v ústach posilňuje tkanivo epitelu (výstelky). Toto tkanivo je aj jednou z prvých bariér voči baktériám, o ktorých je známe, že pri oslabení epitelu sa otvorí brána pre vstup infekcie. Zápal, ktorý vznikne, môže viesť k ustupovaniu ďasien a pri nízkej hladine vitamínu C aj k možnosti vzniku paradentózy, ktorá predstavuje infekciu ďasien, poškodenie či dokonca stratu zubov. 

 

  1. Suché vlasy či rozštiepené konce

Po absorbovaní vitamínu C, postupne prechádza do ostatných tkanív a orgánov a taktiež sa dostáva aj do vlasovej pokožky hlavy. Nedostatok vitamínu C oslabuje korienky vlasov, čo vedie k suchým vlasom, ktoré majú tendenciu štiepiť ich konce ale aj k spomaleniu rastu a k ich následnému vypadávaniu. Naopak dostatočný príjem tohto vitamínu podporuje rast vlasov a taktiež pomáha telu absorbovať viac železa z prijatej potravy.

 

  1. Krvácanie z nosa

Céčko posilňuje kapiláry, teda drobné cievy, ktoré máme aj v nose. Pri nedostatočnom prísune vitamínu C sa epitel stáva krehkejším a náchylnejším na praskanie, čo sa môže prejaviť krvácaním z nosa alebo tzv. epistaxou. Takže epistaxa môže byť jasným signálom, keď telu chýba vitamín C.

 

  1. Suchá, hrubá či začervenalá pokožka

Vitamín C je potrebný aj pri syntéze kolagénu, ktorý je veľmi dôležitý pre pokožku. Suchá, zhrubnutá či červená pokožka nie je len známkou starnutia, vyskytnúť sa môže v akomkoľvek veku. Nedostatok vitamínu C sa teda môže prejaviť na pokožke, ktorá viac svrbí a môžu sa objaviť zhrubnuté miesta na stehnách, zadku ale aj na ramenách a tvári. Jednoducho málo céčka môže spôsobiť to, že z hladkej pokožky sa stane brúsny papier. 

 

  1. Modriny

Už sme spomínali vyššie, že nedostatok vitamínu C oslabuje kapiláry, čo sa prejaví na tele modrinami aj pri najmenšom náraze alebo si ani neuvedomujeme, kde sme k modrine prišli. Odborníci z University of Michigan Health Systems tvrdia, že modriny sú indikátorom zdravotného stavu. Ak sa začnú objavovať, zaraďte do jedálnička veľa vitamínu C aj flavonoidy.

 

  1. Pomalé hojenie rán

Vitamín C je potrebný aj pri rekonvalescencii či hojení rán. To platí najmä v prípadoch po chirurgických zákrokoch, pretože pomáha brániť infekcii rán a tiež má dôležitú úlohu pri obnove tkanív.

 

  1. Opakované infekcie horných ciest dýchacích

Vitamín C pomáha zvyšovať produkciu bielych krviniek, ktoré likvidujú nebezpečné vírusy a baktérie. Keďže vitamín C je silným antioxidantom, pomáha bunky chrániť pred infekciami. Ak vám teda chýba vitamín C, je viac ako pravdepodobné, že prechladnutia či chrípky si budú u vás podávať kľučku.

 

Zhrnutie na záver: 

Čerstvé ovocie a zelenina sú bohatým zdrojom vitamínu C, preto je fajn, keď svoj jedálniček obohatíte o brokolicu, kapustu, špenát, papriku, jablká...

Snažte sa ovocie a zeleninu konzumovať čerstvé, pretože dlhým varením sa vitamín C znehodnocuje a odborníci upozorňujú, že zeleninu do polievok by sme mali vkladať až vtedy, keď voda začne vrieť.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment