--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Materina dúška je pomocníkom v zdraví aj v chorobe

23.11.2018 | 3670x Zhliadnutie | Zdravie

V tomto ročnom období viac ako inokedy siahame po liečivých bylinkách, o ktorých už naše babičky vedeli, že v sebe ukrývajú veľký liečivý potenciál. Bylinky ako prirodzená alternatíva pôsobia nielen preventívne, ale tiež môžu výrazne pomôcť napr. pri prechladnutí, ktoré v týchto sychravých dňoch na nás číha z každej strany.

 

Materina dúška alebo dúška tymiánová obyčajná či tymián – to sú názvy jednej a tej istej liečivky, ktorá je úžasne silným multivitamínom a zároveň aj multiminerálom, navyše s mnohými ďalšími benefitmi. Tymián totiž obsahujevitamíny: A, B, C, E, K, ale tiež kyselinu listovú, vápnik, železo či draslík.

Podľa wikipédie tymián obsahuje 2 % silice, horčinu, živicu, triesloviny, saponín a iné. Hlavnou zložkou silice je tymol v množstve 20 – 40 %, ďalej karvakol, cymol, borneol, linalool, pinén a iné. Tymol je vzácna, vysoko baktericídna látka, ktorá má vynikajúce dezinfekčné vlastnosti. 

 

Materina dúška je pre svoje liečivé vlastnosti  hojne využívaná  vo farmaceutickom priemysle pri výrobe liekov na liečbu roztrúsenej sklerózy, lupusu, reumatoidnej artritídy, ale aj fibromyalgie.

Menej sa o tymiáne vie, že taktiež pomáha regulovať krvný tlak, viac je známy tým, že účinne pomáha liečiť kašeľ či zápal priedušiek, chronickú únavu, bolestivé zápaly hrdla a napomáha tvorbe červených krviniek. Okrem toho údajne ešte môže pomôcť pri závratoch a Hashimotovej tyroiditíde.

 

Viete, že pravidelná konzumácia materinej dúšky zvyšuje celkové zdravie a poskytuje pozitívne účinky už po niekoľkých dňoch? Ochoreniam, ktoré má na svedomí práve sychravé počasie, sa oblúkom môžete vyhnúť práve vďaka každodennému popíjaniu čaju z materinej dúšky, ktorý skvele podporí prácu imunitného systému. Materina dúška aj v sušenej podobe je perfektným zdrojom antioxidantov, ktoré eliminujú negatívne účinky voľných radikálov. 

 

Pripravte si čaj z materinej dúšky 

Zaraďte tento čaj do denného pitného režimu počas jesenných dní a využite silné vlastnosti tejto liečivej bylinky. Čaj si pokojne dochuťte medom, prípadne stéviou a popíjajte ho vlažný. 

Pri prechladnutí k tymiánu môžte pridať v rovnakom pomere sušený kvet bazy čiernej a divozelu. Povarte cca 3minúty a 5 minút nechajte odstáť, môžete dochutiť medom. Pri úpornom kašli pite každé 2 hodiny 3 polievkové lyžice alebo 3x denne jednu šálku.

 

Materina dúška je dobrým pomocníkom aj na vlasy

Ak vás trápia najmä mastné vlasy, varte si  30 g tymiánu v pol litri  vody po dobu 3 minút. Nechajte lúhovať pol hodiny, následne preceďte, časť jemnými pohybmi vmasírujte do vlasovej pokožky a zvyšnou časťou vlasy opláchnite. 

 

Zdravá „mlska“ jesenných večerov 

Faktom je, že tymián má nezameniteľnú vôňu. Keď máte chuť maškrtiť , mrkvu nakrájajte na menšie prúžky alebo kolieska, pokvapkajte olivovým olejom, posypte sušeným alebo čerstvo nakrájaným tymiánom a dajte zapiecť do rúry približne na pol hodinu pri 180 C. Tejto maškrte zaručene neodoláte.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment