--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Pre toto s cesnakom nešetrite!

12.12.2018 | 4172x Zhliadnutie | Zdravie

Cesnak je ochrancom zdravia. Je výnimočne silným pomocníkom v kuchyni a pri vianočnom stole mu patrí privilegované miesto, práve z dôvodu mnohých zdraviu prospešných benefitov. Cesnak skutočne pre naše zdravie môže urobiť toho veľmi veľa.

 

 

 1. Cesnak obsahuje: mangán, meď, selén, vápnik, fosfor, vitamín C, B1, B6 a látku známu pod názvom allicín, ktorá pôsobí proti baktériám, vírusom či plesniam.
 2. Antioxidanty, ktoré cesnak prirodzene obsahuje, pomáhajú imunitnému systému zotrvať v dobrej kondícii a predchádzať prechladnutiu. 
 3. Vďaka chemickej látke allicín, cesnak tiež pomáha udržiavať zdravú hladinu cholesterolu a pomáha udržiavať tlak krvi v zdravom rozpätí. Allicín sa postará o uvoľnenie oxidu dusnatého v cieva, tým sa dosiahne pokles krvného tlaku. Uvoľnené cievy a tlak krvi v normálnych hodnotách prospievajú srdcu a celému cievnemu systému.  
 4. Sila cesnaku spočíva aj v podpore zdravia a upokojenia pokožky napr. pri akné alebo oparoch. Stačí cesnak nakrájať na plátky a priložiť na postihnuté miesta (a vydržať výraznú arómu J). 
 5. Športovcom, najmä bežcom, ktorí často trpia mykotickými infekciami nôh môže pomôcť zbaviť sa mykózy kúpeľom nôh v cesnakovej vode. 
 6. Výskumy poukazujú na fakt, že pravidelná konzumácia cesnaku podporuje bunkové zdravie aj zdravý krvný obeh.
 7. Vyskúšajte piť cesnakový čaj. Prepasírovaný cesnak zalejte horúcou vodou, pridajte trochu čerstvo nastrúhaného zázvoru a dochuťte medom a citrónom. 
 8. Cesnak obsahuje jód a tým sa podieľa na zdraví štítnej žľazy. 
 9.  Alicín obsiahnutý v cesnaku podporuje zdravie vlasov. Odšťavte niekoľko strúčikov cesnaku, zmiešajte s niekoľkými kvapkami olivového oleja a vmasírujte do vlasovej pokožky. 
 10. Spevnenie nechtov tiež dosiahnete vďaka cesnaku, stačí si do priesvitného laku na nechty pridať nakrájaný strúčik cesnaku, nechať odležať 10 dní  a potom aplikovať na nechty. 
 11.  Cesnak môžete použiť aj pri čistení domácnosti, stačí zmixovať cesnakové strúčiky s octom alebo šťavou z citróna a dostanete čistiaci prostriedok s dezinfekčným účinkom. 
 12. Už v starom Egypte vedeli o úžasnej sile cesnaku, v lekárskom papyruse je opísaných 22 rôznych liečivých spôsobov použitia tejto rastliny. Cesnak sa objavil aj v textoch Virgilia, Chaucera či Galena, ktorí opisujú jeho použitie a zdieľajú tradície o tejto magickej rastline.
 13. Cesnak konzumovali otroci pri stavbe pyramíd ale tiež vojaci starého Grécka a Ríma pred vojnovými výpravami na zvýšenie vytrvalosti a sily.
 14. 1 strúčik cesnaku obsahuje len 4 kalórie. 
 15. Pozor na tepelné spracovanie, privysoká teplota pri varení ničí prospešné látky obsiahnuté v cesnaku. 
 16. Čína drží svetové prvenstvo v pestovaní cesnaku, až dve tretiny celosvetovo pestovaného cesnaku pochádza z Číny. 
 17. Na svete existuje až 300 odrôd cesnaku. 

Z cesnaku si môžete vyrobiť lepidlo. Funguje ako spojivo pri drobných opravách, stačí získať lepkavú tekutinu zo strúčiku cesnaku a potrieť ňou časť puknutého krehkého predmetu

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment