Peter Polák

Jedol som nepravidelne, väčšinou som bol celý deň v práci bez jedla a večer si doprial „hody“

S obezitou som sa stretal od svojich 5 rokov. Nikdy som tomu neprikladal veľmi veľkú váhu a hovoril som si, že niekto je silnejší, niekto naopak chudý. Nikdy som si nepripúšťal, a ani nevidel, alebo skôr nechcel vidieť, že by ma to malo nejakým spôsobom obmedzovať. Zlom nastal niekedy na začiatku minulého roka, keď každý krok do schodov bol pre mňa ťažší a ťažší, kedy ma aj krátka prechádzka dokázala unaviť, a doma som mal potrebu stále len spať.

Premýšľal som nad rôznymi možnosťami, pozeral som rôzne fitcentrá, skúšal som aj sám športovať, ale vždy mi to vydržalo chvíľu a vrátil som sa späť k môjmu zlému životnému štýlu. Jedol som nepravidelne, väčšinou som bol celý deň v práci bez jedla a večer som si doprial „hody“. Začal som ale pozorovať, že moja hmotnosť stúpa, a ja som sa za seba začal hanbiť. V lete, keď všetci chodili na kúpalisko, som bol ja zatvorený doma, pretože som sa nechcel nikde na kúpalisku vyzlečený ukazovať a čím ďalej tým viac som počúval, že so sebou musím niečo robiť, pretože takto to moje telo dlho nevydrží. A začal som hľadať na internete, kde by mi mohli pomôcť.

Pred návštevou kliniky som o zdravom stravovaní nevedel absolútne nič. Maximálne to, že človek má jesť pravidelne a vyvážene. Občas som skúšal nejaké zmeny v jedálničku, zhodil som pár kíl, ale po chvíli som zase prešiel na svoj starý životný štýl. V podstate som ale nevedel, ktoré potraviny sú pre mňa ideálne a ktoré nie. Jedol som, čo dom dal, a čas od času nejaký ten fastfood.

Na NUTRIADAPT som narazil na internete, keď som hľadal nejaké poradne v mojom okolí. Vlastne prvé, čo mi vybehlo, bol NUTRIADAPT. Dlho som nevyberal, pretože som vedel, že čím dlhšie budem hľadať, tým viac sa moje odhodlanie bude strácať. Ihneď som sa objednal na konzultáciu, a môžem rozhodne povedať, že to bol najlepší krok v mojom živote.

Moje pocity pred začiatkom programu a dnes? Do programu som šiel s veľkým očakávaním a aj s veľkými obavami. Nie snáď, že by som neveril, že by mi správny jedálniček a poriadok nedokázali pomôcť, ale neveril som sám sebe, že by som nový životný štýl a výživový plán dokázal dodržiavať. Nepatrím medzi ľudí s pevnou vôľou, ale vrhol som sa do toho po hlave a výsledky sa začali ukazovať už počas prvých mesiacov.

Vzhľadom na to, že som do programu vstúpil na začiatku pandémie, kedy sa potom postupne všetko zatváralo a nikam sa nechodilo, tak pre moje okolie sú zmeny oveľa viac vidieť. Stávalo sa mi dosť často, že ma okolie ani nespoznávalo a neverilo vlastným očiam. Veľa ľudí mi ani neverilo, že by som zo sebou niečo dokázal urobiť. Ohlasy, ako od priateľov, tak od rodiny, sú pozitívne a každý chváli, akou zmenou som prešiel.

Pokiaľ človek o nejakej zdravej výžive nevie, nič tak ideálne, ako zájsť za odborníkom, nie je. Ja výhody vidím vždy, keď sa pozriem do zrkadla, na staré fotky alebo stúpnem na váhu. Za celú dobu, čo som v programe, som žiadnu nevýhodu nenašiel, všetko je len pozitívne.

Ľuďom, ktorí majú rovnaký problém, ako som mal ja, by som odporučil, nech neváhajú ani minútu a začnú niečo robiť. Človek by nemal tento krok odkladať, tento krok môže predĺžiť život o x rokov. Rozhodne to za to stojí. Život má človek len jeden a o telo by sa mal starať.

Každému by som odporučil NUTRIADAPT, vďaka nemu som získal sebavedomie, som veselší a môj život je lepší. Určite by nikto nemal chudnutie odkladať, väčšinou to dopadne tak, že sa k tomu človek nedonúti.

Za mňa je to naozaj najlepšie rozhodnutie v mojom živote a všade budem kliniku NUTRIADAPT vychvaľovať a odporúčať.

Začnite ešte dnes

PRÍĎTE SA PORADIŤ,
AKO BUDE VYZERAŤ VAŠE CHUDNUTIE

Diagnostická konzultácia
s nutričným špecialistom

Presvedčte sa sami. Špecialista v rámci nezáväznej konzultácie vykoná základnú diagnostiku, preberie vaše stravovacie návyky a odporučí riešenie pre vašu konkrétnu situáciu.

  • 45-minútová konzultácia
  • Vrátane analýzy kompozície tela
  • S individuálnymi odporúčaniami

Diagnostická konzultácia
s nutričným špecialistom

To všetko
teraz iba
za 9,90 €

Presvedčte sa sami. Špecialista v rámci nezáväznej konzultácie vykoná základnú diagnostiku, preberie vaše stravovacie návyky a odporučí riešenie pre vašu konkrétnu situáciu.

  • 45-minútová konzultácia
  • Vrátane analýzy kompozície tela
  • S individuálnymi odporúčaniami
Vyplňte rezervačný formulár a naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodne termín nezáväznej konzultácie.
Rezervačný formulár