--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Takto vplývajú vlašské orechy na naše zdravie

17.12.2018 | 4312x Zhliadnutie | Zdravie

O tom, že vlašské orechy sú zdraviu prospešné niet pochýb, obsahujú veľa antioxidantov, vitamínov, minerálov, vlákninu aj zdravé tuky. Pomáhajú predchádzať srdcovo-cievnym ochoreniam, prospievajú mozgu a údajne pomáhajú predchádzať aj niektorým druhom rakoviny. Najčastejšie si ich doprajeme práve v tomto období, no konzumovať by sme ich mali pravidelne, po celý rok, no iba v primeranom množstve...

 

Vlašské orechy ľudstvo pozná tisícky rokov, obľubujeme ich jesť čerstvé, no tiež sa pridávajú do zákuskov, plniek, cereálií, pečiva, šalátov, cestovín..., dokonca sa z nich vyrába cenný orechový olej. Pretože obsahujú dosť vysoké percento omega-3 a omega-6 mastných kyselín a antioxidantov, týmito benefitmi prospievajú ľudskému zdraviu. Dôležité je vedieť, že vlašské orechy sú jednou z hodnotných potravín, ktoré obsahujú zdravé tuky v skutočne významnom množstve a sú pomocníkmi zdravého srdca, mozgu a môžu pomôcť v prevencii rakoviny. 

 

Sila antioxidantov vo vlašských orechoch je ukrytá práve v hnedej šupe, tam je ich koncentrácia totiž najvyššia. Čo sa týka nutričných hodnôt, vo vlašských orechoch nájdeme približne 65 % tukov, 15 % bielkovín, minimum sacharidov a vlákninu. Na 100 gramov vlašských orechov pripadne cca 654 kalórií, čiže sú výrazne kalorické, z čoho vyplýva, že pravidelná konzumácia si vyžaduje udržať chuť na orechy v zdravej miere. Niektoré štúdie naznačujú, že ak sa vlašské orechy pravidelne konzumujú „ v rozumnej miere“, nezvyšujú riziko obezity.  

 

Ako vlašské orechy pomáhajú srdcu? 

Vďaka vlašským orechom, teda ich pravidelnou konzumáciou v primeranom množstve pravdepodobne môžeme predchádzať ochoreniam srdcovo cievneho systému v podobe znižovania „zlého“ cholesterolu, ale tiež zápalov v tele a zlepšeným fungovaním ciev aj zníženou tvorbou usadenín na stenách ciev, ktoré majú na svedomí ich postupné upchávanie aj stratu pružnosti.  

 

 

Vlašským orechom sa poteší aj mozog

Údajne hrsť orechov denne môže byť pomocníkom u ľudí bojujúcich s depresiami ale aj u starších jedincov bojujúcich s postupným znižovaním kognitívnych funkcií súvisiacich so starnutím. Štúdia na senioroch potvrdila, že pravidelná konzumácia orechov ide ruka v ruke s výrazným zlepšením pamäte. V ďalšej štúdii zameranej na 64 mladých a zdravých ľudí počas ôsmych týždňov sa ukázalo, že vďaka konzumácii orechov sa u tejto skupiny zvýšilo porozumenie. Niektoré štúdie naznačujú, že práve orechy, okrem toho, že pomáhajú zlepšovať mozgové funkcie, môžu pomáhať aj v spomalení progresu Alzheimerovej choroby. Či tento fakt odborníci naozaj potvrdia, dozvieme sa až po uskutočnení ďalších potvrdzujúcich štúdií.

 

Boj proti zákernej rakovine

Pre rakovinu je typický abnormálny a nekontrolovaný rast rakovinových buniek. Des je už známe, že niektorým druhom tohto zákerného ochorenia je možné predchádzať zdravým životným štýlom, ku ktorému patrí aj vhodný výber zdravých potravín, medzi ktoré vlašské orechy jednoznačne patria. 

Vlašské orechy obsahujú niekoľko bioaktívnych látok ako sú napr. fytosteroly, gama-tokoferol, omega-3 mastné kyseliny, kyselina ellagová a jej príbuzné zlúčeniny, rôzne antioxidačné polyfenoly, ktorým sa pripisujú protirakovinové účinky. 

Pozorovacie štúdie spájajú pravidelnú konzumáciu orechov s nižším rizikom rakoviny hrubého čreva a prostaty. Ďalšie štúdie realizované na zvieratách naznačujú, že práve konzumácia tohoto druhu orechov môže pomôcť potlačiť rast rakoviny prsníka, prostaty, hrubého čreva a obličiek. Avšak tieto štúdie ešte musia byť potvrdené aj klinickými štúdiami u ľudí.  

 

 

Aké vitamíny a minerály získame konzumáciou vlašských orechov?

 

Meď – tento minerál podporuje zdravie srdca, no tiež pomáha udržiavať zdravú funkciu kostí, nervov aj imunitného systému. 

Kyselina listová – známa aj ako vitamín B9 má mnoho biologických funkcií. Nedostatok počas tehotenstva môže spôsobiť niektoré vrodené chyby plodu. 

Fosfor – približne 1 % nášho tela tvorí fosfor, minerál, ktorý sa nachádza najmä v kostiach a má mnoho funkcií v ľudskom tele. 

Vitamín B6 – tento vitamín posilňuje celý imunitný systém a celkovo nervový systém, jeho nedostatok sa tiež viaže na anémiu. 

Mangán – tento potrebný minerál má práve najvyššie zastúpenie v orechoch, celých zrnách a v ovocí či zelenine.

Vitamín E – v porovnaní s ostatnými orechmi, práve vo vlašských orechoch je tento vitamín mladosti a dlhovekosti zastúpený veľmi výrazne

 

Dajte si pozor v tomto prípade!

Napriek tomu, že vlašské orechy sú veľmi zdravé, u niektorých je potrebné dať si na ne  veľký pozor. Ľudia alergický na orechy si však musia obzvlášť dávať pozor nielen na orechy ale aj potraviny, ktoré ich obsahujú, pretože si konzumáciou orechov môžu veľmi uškodiť.

Orechy totiž patria medzi 8 najčastejších alergénnych potravín a príznaky na alergiu na orechy bývajú veľmi závažné, dokonca môžu vyvolať anafylaktický šok, ktorý môže byť bez patričnej liečby až ohrozujúci na živote.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment