--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Staráte sa o svoje srdce správne?

06.02.2018 | 3627x Zhliadnutie | Zdravie

Srdce je jedným z najdôležitejších orgánov nášho tela. Pracuje pre nás celý život a keď sa raz zastaví, už je to definitívne. Doprajte mu preto to, čo si zaslúži. Môžete sa tak vyhnúť problémom zlyhávania srdca či vysokému krvnému tlaku.

Dôležité je cvičenie 

Srdce je sval, preto je logické, že ho treba posilňovať. Bude zdravšie, silnejšie a v lepšej kondícii. Začať cvičiť nie je nikdy neskoro. Môžete sa naštartovať v ktoromkoľvek veku. Dôležité je, aby ste niečo robili. 

Vyberte si šport či aktivitu, ktorá vám je blízka. Ak ste sa dovtedy nevenovali žiadnemu športu, začnite pomaly a postupne zvyšujte záťaž. Aj rýchla chôdza či jogging, beh alebo cyklistika sa počítajú. Ide o tzv. kardio cvičenie, pri ktorom sa zvyšuje srdcová frekvencia a zrýchľuje tep. Ďalšou zložkou cvičenia by mal byť tzv. silový tréning. To znamená tréning s činkami alebo posilňovanie váhou vlastného tela.

Záver cvičenia by mal vždy patriť strečingu, vďaka ktorému predídete svalovici. Nikdy nič nerobte nasilu, ale iba do takej miery, do akej vám to telo dovolí.

Účinky vitamínov a minerálov

Do stravy zaraďte zvýšené dávky vitamínu B, ktorý zabraňuje ateroskleróze. Nájdete ho v rybách, pečienke aj vo vajíčkach. Dôležitý je aj vitamín E, ktorý zodpovedá za správny srdcový rytmus, zabraňuje trombóze a pomáha zvyšovať hladinu dobrého cholesterolu.

Mnohé výskumy potvrdili, že aj vitamín C má priaznivé účinky na znižovanie rizika srdcovo-cievny ochorení.

Pri starostlivosti o svoje srdce by ste nemali zabúdať ani na horčík, draslík a koenzým Q10. Horčík preukázateľne znižuje krvný tlak a tým redukuje riziko infarktu. Je obsiahnutý v banánoch, strukovinách, orechoch či figách.

Draslík sa nachádza v marhuliach, slnečnicových semienkach, fazuli, citrusoch a listovej zelenine. Je zodpovedný za prenos elektrických impulzov v srdci. No a v neposlednom rade koenzým Q10, ktorý zlepšuje výkonnosť a obmedzuje dýchavičnosť. Mali by ho užívať ľudia trpiaci srdcovo-cievnymi chorobami, ale aj tí, ktorí už prekonali infarkt či mozgovú príhodu alebo podstupujú liečbu rakoviny.

Toto zaraďte do svojho jedálnička

  • Zelený čaj – už pri konzumácii dvoch šálok denne pomáha tento lahodný mok znižovať riziko ochorení srdca a tiež upravuje vysoký krvný tlak.
  • Červené víno – jeho účinky na srdcovú činnosť sú nesporné. Mali by ste mať však na pamäti, že pri tomto nápoji je dôležitá aj miera, s ktorou ho konzumujete. Pozitívne účinky červeného vína pri kardiovaskulárnych ochoreniach a cukrovke potvrdili mnohé štúdie. Vďaka sa pripisuje látke resveratrol, ktorá je silným antioxidantom a pomáha aj pri znižovaní cholesterolu.
  • Ovsené vločky – ak si chcete udržať správny chod srdcového systému, zaraďte ich do svojho jedálnička. Je dokázané, že pomáhajú redukovať zlý cholesterol a tým zabraňujú vzniku srdcovocievnych ochorení. Ideálne sú na raňajky, s jogurtom, ovocím alebo ako súčasť smoothie nápojov.
  • Hovädzie mäso – kyselina linolová a omega 3-mastné kyseliny sú pre srdce a jeho správne fungovanie neoceniteľné.
  • Jablko – najmä na imunitu ale tiež pre správne fungovanie srdca je konzumácia jedného jablka denne žiadúca. Jablko posilňuje cievy a posilňuje krvný obeh. Je chutné a môžete ho podávať už aj dojčatám ako prvý príkrm.
  • Losos – morské ryby, teda aj losos, obsahujú vysoký podiel omega 3-mastných kyselín, ktoré prospievajú srdcu, cievam, kĺbom aj mozgu, zabraňujú vzniku krvných zrazenín, znižujú hladinu cholesterolu a zvyšujú pružnosť ciev. Losos sa dá pripraviť na neuveriteľné množstvo spôsobov, nezaradiť ho do svojho jedálnička by bola preto veľká chyba.
  • Cesnak – okrem toho, že je považovaný za prírodné antibiotikum, je výborným pomocníkom pri parazitoch a tiež normalizuje tep srdca. Vyrovnáva krvný tlak a pomáha rozpúšťať usadeniny vápnika v cievach.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment