--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Takto by mal vyzerať denný harmonogram školáka

09.04.2018 | 5694x Zhliadnutie | Deti

Pre dieťa môže byť škola a všetky povinnosti s ňou súvisiace, náročné. Ak k tomu ešte pridáme záujmové krúžky, ktorých majú deti často neúrekom, nezostáva im priestor a čas na oddych a vlastnú kreativitu. Deti treba primerane motivovať, nie na nich naložiť viac, ako sú schopné uniesť. A najmä, mali by sme sa postarať o vyvážený denný režim, ak ich chceme uchrániť pred možnými zdravotnými problémami.

 

Ako by mal vyzerať správny denný režim školáka?

 

Dobrým základom každého dňa by mali byť zdravé raňajky 

Dnes nie je ničím výnimočným, že deti ráno neraňajkujú. A to je zásadná chyba, pretože dobré raňajky pomôžu naštartovať ich metabolizmus a dodajú im potrebnú energiu. Mali by ste dbať na čerstvosť a kvalitu potravín a zabezpečiť pestrosť.

 

Celozrnné pečivo môžete natrieť rôznymi, doma pripravenými nátierkami, deti majú radi aj maslo s medom alebo domácim džemom. Ponúknuť im môžete vajíčko na rôzny spôsob či kvalitný syr. Nič nepokazíte ani bielym jogurtom, ku ktorému môžete pridať oriešky, semienka či ovocie. To sa hodí aj na desiatu. Alebo banán, jablko či hruška.

 

K strave patrí aj pitný režim. Ten by mal byť dostatočný a tvoriť by ho mala prevažne čistá voda. Sladené nápoje sa pre vysoký obsah cukru neodporúčajú. Nedostatok tekutín môže u dieťaťa spôsobiť bolesť hlavy, únavu a ospalosť.

 

Po škole by si malo dieťa oddýchnuť

Nenúťte dieťa písať si domáce úlohy hneď po vyučovaní. Doprajte mu čas na oddych a nechajte ho o aktivite rozhodnúť. Niektoré deti si potrebujú poležať či zdriemnuť, pretože ich školské povinnosti vyčerpali. Iné naopak potrebujú nabrať ďalšiu energiu pri športe. Pobyt na čerstvom vzduchu je priam žiadaný. Odporúča sa, aby malo dieťa aspoň jeden športový krúžok. Možností je veľmi veľa, množstvo voľnočasových aktivít ponúkajú aj mnohé školy v rámci školského klubu. Dieťa by ste do ničoho nemali tlačiť, nechajte ho, nech sa samé vyberie, čo ho láka. Môžete ho len usmerniť.

 

Kedy písať domáce úlohy

Doprajte teda dieťaťu priestor na oddych. Jeho výkon opäť stúpa až neskôr popoludní a to by mal byť čas na domáce úlohy a prípravu na vyučovanie. Začnite s jednoduchšími úlohami, smerujte k zložitejším a prípravu ukončite zase niečím menej náročným. Ak dieťa pri písaní domácich úloh potrebuje pauzu, doprajte mu ju. Opätovne sa tak zvýši jeho koncentrácia.

 

Čas na hru

Keď sú školské povinnosti za vami, môžete dieťaťu dopriať ešte čas na hru. Pokým vy pripravujete večeru, dieťa si podľa veku a záujmov môže dopriať oddych prostredníctvom hry s kamarátmi či súrodencami. Nekomandujte ich, nechajte im otvorený priestor na realizáciu.

 

Dostatočne dlhý spánok

Je u detí veľmi podstatný. Neodporúča sa žiadne dlhé ponocovanie pred televíznou obrazovkou či počítačom. Práve naopak. Spánkový režim by mal byť pravidelný. V závislosti od veku, dieťa by malo každý deň spať 9 až 11 hodín, v dobre vetranej izbe s primeranou teplotou, bez rušivých podnetov. Uložte dieťa do postele najneskôr do 21.00. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment