--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Tabata: hit medzi cvičením

28.02.2018 | 4238x Zhliadnutie | Šport

Názov nesie podľa mena japonského profesora Izumi Tabatu. Ak sa chcete naozaj zapotiť a neustále zlepšovať svoju kondíciu, tabata je určená práve pre vás. Je to cvičenie veľmi účinné na spaľovanie kalórií, ale je naozaj náročné, preto nie je určené pre každého.

Čo je vlastne tabata

Ako sme už spomenuli, ide o intenzívne cvičenie, ktoré trvá 4 minúty a pozostáva z 20 sekúnd maximálnej aktivity a 10 sekúnd oddychu. Tieto cykly treba zopakovať osemkrát po sebe, aby ste naplnili čas 4 minúty.

V rozsahu 20 – 30 minút si týmto spôsobom viete precvičiť celé telo. Pozitívom je, že tabata sa dá cvičiť aj v pohodlí domova a vybrať si môžete cviky, ktoré vám vyhovujú. Niektorí naopak viac ocenia cvičenie v kolektíve a precvičovanie od inštruktora.

 

Pri cvičení tabaty nezabúdajte na toto:

 • ak ste úplný začiatočník, cvičte pod dohľadom trénera
 • pred každým cvičením tabaty sa dôkladne rozohrejte
 • tabatu si zostavte s viacerých druhov cvičenia, aby ste precvičili čo najväčšie množstvo svalov
 • zabezpečte si stopky, aby ste si vedeli odmerať presné intervaly, ktoré sú pri tabate nevyhnutné
 • po skončení každej štvorminútovky si doprajte 1 – 2 minútový oddych
 • cviky na jednotlivé fázy si pripravte vopred, aby ste nemuseli nad nimi rozmýšľať v priebehu cvičenia, to by malo byť maximálne plynulé
 • každá štvorminútová fáza môže byť zameraná na inú skupina svalov

 

Tip na tabatu, ktorá je zameraná na posilnenie brušných svalov 

V štvorminútovom cykle môžete striedať napríklad rúčkovanie a dosku. To znamená, že tie dva cviky rozložíte do ôsmych cyklov:

 1. 20 sekúnd rúčkovanie a 10 sekúnd oddych
 2. 20 sekúnd doska a 10 sekúnd oddych
 3. 20 sekúnd rúčkovanie a 10 sekúnd oddych
 4. 20 sekúnd doska a 10 sekúnd oddych
 5. 20 sekúnd rúčkovanie a 10 sekúnd oddych
 6. 20 sekúnd doska a 10 sekúnd oddych
 7. 20 sekúnd rúčkovanie a 10 sekúnd oddych
 8. 20 sekúnd doska a 10 sekúnd oddych

 

Tabata je vysoko intenzívne cvičenie, preto, ak ste v cvičení začiatočník, skúste najskôr s kratším intervalom. Alebo zvoľte jednoduchšie cviky. Začať môžete aj na stacionárnom bicykli.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment