--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Prebicyklujte sa ku zdraviu

09.05.2020 | 4206x Zhliadnutie | Šport

Akýkoľvek druh pohybu je zdravý a toto ročné obdobie praje cyklistike. Vytiahnite dvojkolesového tátoša a začnite sa venovať jednému z najrozšírenejších a najobľúbenejších športov vo svete – bicyklovaniu.

Cyklistika alebo ak chcete bicyklovanie je relax, šport, zábava aj dopravný prostriedok a je ideálnym športom pre každú vekovú kategóriu, aj pre tých, ktorí nemajú žiadnu kondičku. Výhodou je, že záťaž si určujete sami, tiež rýchlosť, dĺžku trasy a samozrejme aj celkové tempo. Pravidelné bicyklovanie totiž prospieva srdcu, cievam, spevňuje svalstvo nôh, rúk a ak si dáte pozor na správny posed na bicykli, tak aj chrbta.

Začínajte pomaly 

Prvé tréningy začnite v pozvoľnom tempe, naplánujte si trasu (ideálne po rovine) a bicyklujte v pozvoľnom tempe tak, aby vaša tepová frekvencia nevyskočila smerom nahor. Ak sa pri bicyklovaní dokážete rozprávať bez zadýchania, potom je to pravé tempo a snažte sa ho udržiavať po celú dobu bicyklovania.

 

Dbajte na správnu pozíciu

Na bicykli seďte vzpriamene, pričom krížová časť chrbta by mala ostať rovná, bez prehýbania, ktoré zbytočne zaťažuje chrbticu. Rovnou líniou tela (chrbát – krk – hlava) sa vyhnete bolestiam chrbta.

Aby vám cyklistika priniesla zdravé benefity, predtým ako vysadnete na svojho dvojnohého tátoša, prispôsobte nastavenie bicykla. Ideálna výška sedadla je taká, keď nohy pri šliapaní do pedálov ostávajú v miernom uhle a nemusia sa nasilu dopínať.

Ak nepreferujete pretekársky typ bicykla, kedy je telo vo väčšom náklone, prispôsobte si kormidlo tak, aby trup dosahoval len mierny náklon dopredu a to približne 20 stupňov. Toto správne držanie tela spevňuje nielen chrbát ale aj svalstvo panvového dna a vlastne celého tela. Samozrejme za predpokladu, že hlava je vzpriamená, ramená zatiahnuté nadol, brušné svalstvo a svalstvo trupu je spevnené a telo nie je v kŕči.

 

Postupne pridávajte 

Aj bicyklovanie na krátke vzdialenosti a v častých intervaloch skutočne prináša pozitíva pre celkové zdravie. Okrem už spomenutým benefitom ako sú pozitívne účinky na srdcovo – cievny aparát, spevneniu svalstva, bicyklovanie pomáha spaľovať nadbytočný telesný tuk. Už polhodinkou bicyklovania dokážete spáliť približne 300 kalórií.

 

Vďaka pravidelnému bicyklovaniu si tiež môžte:

  • Upraviť krvný tlak
  • predchádzať kŕčovým žilám
  • Znížiť  hladinu „zlého“ cholesterolu
  • Získať rýchlejší metabolizmus

 

Tréning pre začiatočníkov

 

1.deň – Začnite pozvoľna, bicyklujte tak, aby vám nestekal pot, prípadne sa dokázali počas bicyklovania rozprávať. Trasu si vyberte rovinatú, alebo len mierne zvýšenú a bicyklujte približne hodinu. Užívajte si to.

2.deň – Prvých 40 minút opäť jazdite v miernom tempe, posledných 20 minút pridajte a zvýšte intenzitu.

3.deň – Zamerajte sa na vytrvalosť. Na tretí deň bicyklujte v miernom tempe, ale už 120 minút.

4.deň – Doprajte si pauzu a dovoľte telu zregenerovať. Relax v podobe sauny, prechádzky či masáže je ideálnou voľbou.

 

Viete, že 10 hodín cyklistiky týždenne je hobby a ďalší čas na bicykli navyše vás už zaraďuje do skupiny športového cyklistu? Alebo ak túžite znížiť svoju hmotnosť bicyklovaním, môžete začať trénovať 2x do týždňa po dobu 1 hodiny v miernom až vyššom tempe.

Ak vás bicyklovanie začalo baviť, inšpirujte sa cyklistickým oblečením, vyberte si vhodný bicykel, nezanedbajte kontrolu bicykla pred sezónou kvôli vlastnej bezpečnosti, dbajte na pitný režim aj počas bicyklovania a merač tepovej frekvencie by nemal chýbať nikomu, kto to s cyklistikou myslí naozaj vážne. Držíme palce :)

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment