--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Efektívna chôdza: ideálny šport pre každého

20.03.2018 | 4549x Zhliadnutie | Šport

Chcete spraviť niečo pre svoje zdravie, ale nenašli ste sa v žiadnom športe? Potrebujete zhodiť zopár kíl a prečistiť si hlavu po náročnom pracovnom dni? Máme pre vás predsa len jeden tip.

 

Je o poznanie jednoduchší ako beh, nezaťažuje natoľko kĺby a navyše efektívne a spoľahlivo vyháňa zásoby podkožného tuku. Reč je o rýchlej chôdzi.

Beh je fyzicky náročnejší, o tom niet pochýb. Ak vám však ide o spaľovanie kalórií, aj rýchlou chôdzou môžete spáliť rovnaké množstvo ako pri namáhavejšom behu. Samozrejme, musíte rýchlo kráčať o niečo dlhšie. Tak napríklad 20 minútový beh spáli zhruba rovnaké množstvo kalórií ako 50 minútová intenzívna chôdza.

 

Prečo si vyhradiť čas na rýchlu chôdzu?

 • podporuje metabolizmus, ktorý spaľuje neželané tuky
 • zlepšuje koordináciu pohybov a svalov
 • posilňuje odolnosť kostí
 • bráni vzniku osteoartritídy
 • produkujú sa pri nej hormóny, ktoré pomáhajú telu uvoľniť sa a pozitívne naladiť
 • chôdza upravuje krvný tlak a tým pomáha predchádzať infarktu
 • vyrovnáva hladinu cholesterolu
 • pôsobí proti stresu a depresii

To je dostatočné množstvo dôvodov, prečo začať. Ak ešte stále váhate, vedzte, že už po pár dňoch sa budete cítiť oveľa lepšie, vitálnejšie, pozitívnejšie. Aj pomalšia chôdza pomáha, prevetráte si hlavu, zbavíte sa stresu a pozitívne sa naladíte.

 

Koľko by ste mali chodiť? 

Je potrebné si uvedomiť, že to, koľko kalórií spálite, záleží predovšetkým od počtu kilometrov, ktoré prejdete. Samozrejme platí, čím viac tým lepšie. Prvých 10 – 15 minút intenzívnej chôdze chápte skôr ako zahrievacie kolo. Až potom začína telo naozaj spaľovať kalórie. Vaša rýchlosť by mala dosiahnuť min. 7km/hod., ak chcete siahať na svoje tukové zásoby.

 

Ako správne chodiť?

Myslíte si, že toto je zbytočná otázka, lebo chodiť vie predsa každý. Ale mýlite sa. Ak má byť vaša chôdza efektívna, je nutné dodržiavať určité zásady:

 • hlavu držte vzpriamenú, pohľad smeruje dopredu
 • hrudník majte otvorený, ramená uvoľnené
 • stiahnite zadok, chrbát majte rovný a panvu mierne podsadenú
 • pažami hýbte v tempe chôdze
 • odrážajte sa od špičiek chodidla
 • nerobte príliš dlhé kroky
 • nezabudnite pravidelne dýchať

Aby bola chôdza naozaj efektívna a splnila vaše očakávania, mali by ste chodiť každý deň minimálne hodinu. Dôležitá, tak ako pri každom inom športe, je samozrejme pravidelnosť. Chôdza by mala byť plynutá, preto si trasu naplánujete vopred. Úplne vypnite, nepremýšľajte nad žiadnymi starosťami a problémami. Službu vám urobí aj dobrá hudba v slúchadlách. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment