--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

S ovocím sa dá schudnúť, ale...

04.09.2018 | 3986x Zhliadnutie | Chudnutie

3 základné pravidlá pri konzumácii ovocia

 

Konzumovať ovocie je zdravé, ale pri jeho zaraďovaní do jedálnička je potrebné dodržať určité pravidlá a tiež uprednostniť najmä ovocie, ktoré podporuje metabolizmus a teda aj chudnutie.

 

Základné, prvé, pravidlo pri pravidelnej konzumácii ovocia v spojitosti s odbúraním neželaných kilogramov platí: nenahrádzať ovocím pestrú stravu. Žiadne grepy či jablká namiesto obeda alebo večere vám želaný efekt chudnutia a následne udržania si primeranej hmotnosti nezaručia.

Taktiež pri chudnutí nie je vhodné ovociu sa vyhýbať, pretože dodáva telu vitamíny, minerály, vlákninu, energiu, vodu, pomôže zasýtiť alebo uspokojiť chuť na sladké.

 

Druhé pravidlo pri konzumácii ovocia je konzumovať ho predovšetkým v doobedňajších hodinách, kedy telo prijaté kalórie má čas do večera spáliť a tak ich nepremieňa na ďalšie nepotrebné tukové zásoby. Výnimkou môže byť situácia, ak máte na večer naplánovanú aktivitu spojenú s vyšším výdajom energie, napr. pri hodine tanca, vtedy si môžete dopriať kúsok ovocia aj na olovrant.

Úplne nevhodné je konzumovať ovocie namiesto večere, pretože s vyšším glykemickým indexom ide ruka v ruke chuť na ďalšie jedlo, v horšom prípade na maškrtenie a to je energia, ktorú telo skutočne nestihne spotrebovať.

 

Tretie pravidlo je, že si treba dať pozor pri konzumácii sušeného ovocia, pretože to má väčší obsah cukru, rovnako ako ovocný kompót. Pri chudnutí sa odporúča čerstvé ovocie, ktorého je v týchto dňoch dostatok, v chladnejších mesiacoch môže byť alternatívou mrazené ovocie, ale to sa týka predovšetkým bobuľovitého ovocia ako sú čučoriedky, černice či egreše.

 

Pri chudnutí alebo tvarovaní postavy radšej siahnite po:

melóne

jablku

kivi

mangu

pomarančoch

slivkách

čerešniach

ananáse

nektárinke

 

S týmito druhmi pri chudnutí opatrne:

banán

hrozno

avokádo

papája

 

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment