--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Optimalizujte si vitamín B12. Pre toto všetko sa to oplatí!

02.09.2018 | 3811x Zhliadnutie | Zdravie

POZOR na nedostatok vitamínu B12! Vitamín B12 patrí do skupiny vitamínov B, ktoré sú rozpustné vo vode. V tele plní hneď niekoľko dôležitých úloh: dôležitý je pri vzniku červených krvniniek, chráni pred určitým druhom anémie, telo ho potrebuje pri syntéze RNA a DNA, potrebný je aj pre rast detí… Pozor na nedostatok vitamínu B12! Vitamín B12 patrí do skupiny vitamínov B, ktoré sú rozpustné vo vode. V tele plní hneď niekoľko dôležitých úloh: dôležitý je pri vzniku červených krvniniek, chráni pred určitým druhom anémie, telo ho potrebuje pri syntéze RNA a DNA, potrebný je aj pre rast detí…

 

Okrem vyššie spomenutých úloh, pri ktorých asistuje, vitamín B12:

 

Pomáha tráveniu

Vitamín B12 podporuje produkciu tráviacich enzýmov a stimuluje metabolizmus. Okrem toho sa podieľa na odstraňovaní škodlivých baktérií z tráviaceho traktu a udržuje zdravé črevné baktérie.

Taktiež bráni množeniu kvasiniek (Candida), tráviacich problémov a zápalových ochorení čriev.

 

Zabraňuje vzniku anémie

Tento vitamín pomáha pri tvorbe červených krviniek a tak zabraňuje vzniku megaloblastickej anémie, ktorá vedie k vzniku chronickej únavy a slabosti.

 

Posilňuje kosti

To je výhodné najmä v prípade osteoporózy a kostných problémov, pretože znižuje hladiny homocysteínu.

 

Zabraňuje mŕtvici a srdcovým ochoreniam

Vysoké hladiny homocysteínu zvyšujú riziko srdcových ochorení a vitamín B12 ich účinne znižuje a tým znižuje riziko mŕtvice a srdcových problémov.

 

Zabraňuje Alzheimerovej chorobe

Spotreba potravín bohatých na vitamín B12 pomáha pri prevencii a liečbe Alzheimerovej choroby.

 

Zvyšuje energiu

Znížená hladina vitamínu B12 v organizme vyhladzuje bunky a spôsobuje únavu a slabosť. Tento vitamín je tiež potrebný na konverziu sacharidov na použiteľný cukor, ktorý je nevyhnutný pre výrobu energie.

 

Znižuje depresiu

Vitamín B12 účinne zlepšuje náladu a znižuje pocit úzkosti a depresie.

 

Pokožku a vlasy robí zdravšími

Vzhľadom k tomu, že vitamín B12 hrá dôležitú úlohu pri tvorbe buniek, je aj životne dôležitý pre zdravie nechtov, kože a vlasov. Pomáha pri suchej a červenej pokožke, akné, škvrnách či zápaloch kože a upokojuje ekzém a psoriázu. Navyše posilňuje nechty a zlepšuje zdravie vlasov.

 

Najčastejšie príznaky nedostatku vitamínu B12:

 

 • únava
 • závrat
 • svalová slabosť
 • problémy s očami
 • zábudlivosť
 • bledá koža
 • bolesť kĺbov
 • dýchacie ťažkosti
 • zmeny nálady, aj zvýšená depresia či úzkosť
 • tráviace ťažkosti ako je nevoľnosť, hnačka alebo kŕče
 • neschopnosť koncentrácie

 

Ak si chcete optimalizovať hladiny tohto vitamínu v tele, mali by ste zvýšiť príjem potravín bohatých na vitamín B12, a siahnuť napríklad po: kuracej pečeni, jahňati, lososovi, tuniakovi, tiež do jedálnička zaraďte slede, makrely, sardinky, hovädziu sviečkovú, mlieko, pstruha, syry ale aj rastlinné mlieka (mandľové, kokosové, sójové…), cereálie či kvasnice.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment