--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Na tieto potraviny počas zimy nezabúdajte!

23.01.2018 | 3180x Zhliadnutie | Strava

Zima je ročné obdobie, kedy je náš jedálniček prirodzene iný ako počas teplých letných mesiacov. Ponuka supermarketov je samozrejme viac menej nemenná, ale ak chcete dodávať svojmu telu kvalitné suroviny, lepšie urobíte, ak siahnete po lokálnych dodávateľoch, ktorí ponúkajú sezónne potraviny.

Zime svedčia tieto potraviny

Namiesto papriky a paradajok, ktorých sezóna v zime naozaj nie je, zvoľte radšej kapustu, kel, cviklu, karfiol či brokolicu. Dodajú vám potrebné množstvo vitamínu C a ak ich pripravíte šetrným spôsobom (napr. na pare), budú ideálnou cestou aj k zhadzovaniu povianočných kilogramov.

Cibuľa a cesnak

I keď mnohým tieto potraviny príliš „nevoňajú“, vedzte, že počas zimných mesiacov by sme ich mali konzumovať denne. Cesnak ako prírodné antibiotikum a nenahraditeľný pomocník na ochranu imunity a cibuľa ako pomocníčka pri tráviacich problémoch či vysokom krvnom tlaku nemajú konkurenciu.

Kapusta

Na prvom mieste je jednoznačne kapusta. Surovú môžete použiť do rôznych šalátov alebo ako prílohu k mäsu. Stačí, ak ju mierne osolíte. Obsahuje obrovské množstvo vitamínu C, čo ju predurčuje na 1. miesto v boji proti chrípke a prechladnutiu. Nezanedbateľné sú tiež vitamín B, A, E, K, stopové prvky a minerály ako draslík, železo, vápnik a zinok.

Kyslú kapustu si môžete pripraviť aj doma, alebo ju kúpite v každom obchode. Aj kyslú kapustu je lepšie jesť surovú a ďalej ju už neupravovať. Vďaka obsahu laktobacilov pomáha naše telo detoxikovať, prečisťuje steny žalúdka a vďaka obsahu vlákniny pomáha aj pri látkovej výmene.

  Med

  O mede sa hovorí, že zachováva mladosť a vitalitu. Bezpochyby vám jedna lyžička tejto vzácnej tekutiny denne prospeje. Môžete ním    pokojne nahradiť používanie cukru. Má protizápalové a antibiotické účinky. Vďaka nim je vhodný najmä pri vírusových ochoreniach ale i zápaloch horných dýchacích ciest. Celkovo posilňuje imunitu a chráni organizmus pred všetkými zimnými nástrahami v podobe chrípky, prechladnutia, angíny, zápalu priedušiek či nádchy. Jedna lyžička večer vám navodí pokojný spánok.

  Jablká

  Nedáme na ne dopustiť. Ideálne, ak konzumujete tie, ktoré ste na jeseň zozbierali vo vašej záhrade. Ak ich dobre uskladníte, vydržia   naozaj celú zimu. Vhodné sú aj od miestnych pestovateľov. Ich konzumáciu ocení najmä tráviaci systém, pre vysoký obsah vlákniny, i srdce, pretože zabraňujú ukladaniu cholesterolu.

Jablká chránia organizmus pred rakovinou a vďaka obsahu vitamínov A, B6, E a C sú silným bojovníkom proti nádche a chrípke. V zložení nechýba ani vápnik, fosfor, železo a horčík. Určite ich konzumujte surové, aj so šupkou.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment