--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Prázdniny a dovolenky sú na spadnutie. Jesť zdravo sa vám oplatí aj v lete

29.06.2018 | 2581x Zhliadnutie | Zdravie, Strava

Hoci sa tento rok prudko oteplilo zhruba v polovici apríla, oficiálne začalo leto nedávno. A od prvého letného dňa už chýba len kúsok do štartu toľko očakávaných prázdnin a zaslúžených dovoleniek. Práve leto ale môže byť kritické, čo sa týka zdravého stravovania. Máme pre vás niekoľko praktických rád, na čo si dať v cudzine pozor, s čím to nepreháňať a čomu sa radšej vyhnúť.

Svět zdraví: Prázdniny a dovolené jsou na spadnutí. Jíst zdravě se vám vyplatí i v létě

Ako je známe, jedlo je, okrem gastronomického zážitku, hlavne zdrojom energie. A na to by sme nemali zabúdať ani vtedy, keď si v krajine, kde trávime dovolenku, doprajeme miestne pokrmy, lahôdky alebo dezerty. Rovnaké je to samozrejme v prípade nápojov, a to najmä tých alkoholických.


Turecká baklava, grécka chalva alebo španielska sangria

Energia je skrátka všade. A keď chcete chudnúť a redukovať nadbytočné kilogramy, mali by ste na to myslieť ešte viac. Idete obdivovať krásy Turecka? Tak to si určite neodpustíte ich národný poklad baklavu. Okrem toho, že je to takmer povinnosť každého turistu, ktorý túto orientálnu krajinu navštívi, by ste ale mali mať na pamäti, že táto "kráľovná všetkých sladkostí", ako ju nazývajú Lidovky.cz, je v podstate iba tuk a cukor.

Takže áno, s radosťou si ju doprajte, ale myslite na to, že jedna by vám mohla stačiť. A v prípade, že sa práve snažíte chudnúť, radšej si túto maškrtu odpustite. To isté platí aj v prípade gréckej chalvy, ktorá sa vyrába z pražených olejnatých jadier a kanditovej hmoty (cukrová hmota s nízkym obsahom vody používaná na výrobu tvrdých cukríkov), takže zase poriadna nálož cukru a tuku.

Milujete Španielsko? Potom sa asi tešíte tiež na to, keď si pod slnečníkom na pláži dáte vychladený koktail sangria. Je ale potrebné uvedomiť si, že aj napriek tomu, že je pohár plný ľadu (a teda neškodnej čistej vody), tento tradičný španielsky nápoj obsahuje veľké množstvo cukru. Okrem toho samozrejme tiež alkohol, ktorý chudnutiu rozhodne nepomáha.


Zmrzlina k letu proste patrí, ale…

Prázdniny bez zmrzliny, to je podobný nezmysel ako leto bez kúpania. Zmrzlina k letu proste patrí, to je jasné. Ale ak sa po tomto lete nechcete po stúpnutí na váhu rozčúliť, aj toto ľadové osvieženie skúste obmedziť.

Aj svojim deťom kupujte zmrzlinu len raz za čas. Bude im to stačiť a radosť im doprajete. Ak im chcete dopriať aj zdravie bez nálože cukru, urobte im zmrzlinu sami. Inšpirovať sa môžete napríklad jedným z našich receptov.


Exotika je krásna. Ale hygiena tu práve nefrčí

Je vám Európa malá a chcete na svojej dovolenke objavovať krajiny vzdialenejšie? Letíte do Indie, na Bali alebo napríklad na Srí Lanku? Potom si okrem všeobecnej pohody, ktorá tu panuje, strážte, aby ste v rámci možností dbali na hygienu.

V krajinách, kde sa váľajú odpadky v uliciach, sa určite vyvarujte pitiu vody z kohútika a priplaťte si za vodu balenú. Neodporúčame vám ani kupovať si jedlo na ulici a radšej si zájdite na drahšie (ale asi hygienicky stráviteľnejšie) jedlo do reštaurácie. Kupujte skôr čerstvé potraviny a aj tie umývajte kupovanou vodou z fľaše. Nič nepokazíte ani tým, keď si do kufra pre istotu pribalíte tiež lieky proti hnačke.


Milujete hory? Potom si na výstup pripravte výdatnú desiatu, nezabudnite ani na vodu

Nie je povinnosť jesť v Tatrách tatranky. Namiesto sušienok plných priemyselne spracovaných sacharidov si do batohu pribaľte radšej horkú čokoládu (ak nehrozí, že sa vám horúčavou roztečie), orechy, do krabičky ovocie a zeleninu a k chuti a doplneniu energie sa vám môže zísť tiež sušené mäso.

Čo nie je z výživového hľadiska na náročnú turistiku úplne vhodné, to sú práve spomínané sušienky, salámy alebo paštéty. Okrem toho najmä u paštét a mäkkých salám hrozí, že sa na ich chuti i kvalite podpíše vysoká teplota. A nechcete si predsa pokaziť dojem zo zdolaného vrchola tým, že večer presedíte na WC alebo preležíte v kŕčoch v posteli.


Ako si doplniť energiu po náročnej túre? 
 

Špeciálne u náročnejšej horskej turistiky je dôležité, aby ste si vydanú energiu potom následne zase doplnili. Ako, to vám poradí naša odborníčka na výživu Ing. Monika Bartolomějová.

"To, že zdoláte vrchol ešte neznamená, že sa môžete večer odmeniť vyprážaným syrom s hranolkami a ako dezert si dať zmrzlinu. Naopak, v prípade, že chcete nejaký ten kilogram zhodiť, nemusíte nijako významne navyšovať prijatú energiu.

Sústreďte sa na zdravé jedlá. Cez deň na túre venujte pozornosť predovšetkým pitnému režimu, na obed si dajte niečo ľahšie (napr. polievku a zeleninový šalát, grilovanú rybu so zemiakmi a zeleninou alebo morčacie mäso na zelenine s ryžou a pod.). Večer určite nezabudnite opäť na zeleninu, k nej si môžete dať bez obáv napríklad steak s fazuľkami alebo grilovanú zeleninu s mäsom, ktoré máte radi. Ak máte chuť na niečo sladké, napríklad na čokoládu alebo zmrzlinu, siahnite po ovocí, ktorého je v letnom období všade dosť."

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment