--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Ľahkosť, údernosť a túžba po nezávislosti. Aj to je piloxing

14.11.2017 | 3359x Zhliadnutie | Zdravie, Šport, Chudnutie

Obdobie výživných Vianoc, po ktorom veľa z nás s výčitkami zamieri do fitka, sa nezadržateľne blíži. Nemusíte sa ale trápiť len na bežeckých pásoch a drieť sa s ťažkými činkami. Vyskúšať môžete tiež piloxing, ktorý sľubuje štíhlu a spevnenú postavu.

 

Aerobic, aqua aerobic, TRX, spinning, zumba, power jóga, hot jóga, bokwa, step, fitball, bosu cardio ... Jeden by sa v tom stratil. Možností, ako sa pohybovo vyblázniť, ponúka dnešný svet fitness centier neúrekom. Ako si ale vybrať to správne cvičenie, ktoré vám bude vyhovovať a bude vás zároveň aj baviť? Môže to byť napríklad práve piloxing.

Keby sa vás pred ôsmimi rokmi niekto spýtal, či chodíte na piloxing, pravdepodobne by ste si mysleli, že spadol z višne rovno na hlavu. O piloxingu vtedy totiž ešte nikto nič nevedel. Možno len blízke okolie profesionálnej inštruktorky Vivecy Jensen, ktorej sa práve touto dobou rodil nový druh cvičenia v hlave.

Hodená rukavica

Nebola to však iba iniciatíva tejto energickej Švédky žijúcej v Kalifornii. Na nápad vymyslieť úplne nový druh efektívneho pohybu ju priviedli jej klienti, pre ktorých roky predcvičovala pilates vo svojom štúdiu v Los Angeles. Tí prišli s tým, že by do pilates, ktoré je skôr o preťahovaní, radi zaradili tiež cardio. Teda cvičenie, pri ktorom sa zvyšuje tepová frekvencia, energetický výdaj a proces spaľovania tuku sa tak urýchľuje.

Táto invencia bola pre bývalú tanečnicu, ktorá si vo svojom voľne rada zaboxuje, hodenou rukavicou. Ako sa Viveca zverila v rozhovore pre The Active Age, prvá testovacia hodina zožala obrovský úspech. A ďalšie na seba nenechali dlho čakať. V roku 2010 bola založená Piloxing Instructor Academy a boom nového cvičiaceho štýlu sa postupne začal rozširovať do celého sveta.

Sleek, sexy and powerful

Spojenie prvkov tanca, pilates a boxu vám podľa motta "Sleek, sexy and powerful" zaručí, že budete elegantná, pritom sexy a plná sily. Podľa slov jeho zakladateľky vám piloxing pretiahne každý sval v tele. Okrem vyrysovaných brušných svalov si vraj tiež zlepšíte rovnováhu a držanie tela. Ak pôjdete do piloxingu naozaj so všetkou vervou, postupne si vytvarujete tiež nohy, zadok a ruky. K spevneniu môžete dopomôcť tým, že budete cvičiť so špeciálnymi rukavicami so záťažou 250 gramov na každú ruku.

Posilniť jednotlivca ako fyzicky, tak psychicky. To je poslanie švédskej cvičiteľky. Operuje sa tu tiež s pojmami ako je nezávislosť, tvrdosť, nežnosť, ľahkosť a krehkosť. To všetko má piloxing spájať, píše sa na webe Aktin.cz. Žena, ktorá piloxing cvičí, má potom byť silná, statočná a samozrejme s krásnou sexi postavou. Keď si ale zadáte "piloxing" do vyhľadávania na YouTube, nájdete aj videá, na ktorých cvičia aj muži. Takže prehnaná ženská emancipácia nie je v tomto prípade úplnou dogmou.

Funguje to, hovoria maminy

Pravdou je, že väčšina z tých spotených cvičencov a cvičeniek, ktorí sa na videách, s patričným zapálením pre vec, natriasajú, je svalnatá a modelovaná. Takže na tom, že to funguje, asi niečo bude. Hovoria to aj maminy na diskusnom webe eMimino.cz. Tam sa niektoré z nich chvália aj takými výsledkami ako je 10 kíl dole za pol roka a o 8 centimetrov menej v páse. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o fyzicky náročnejšie cvičenie, stačí, keď sa budete pod taktovkou piloxingovej inštruktorky potiť raz až dvakrát týždenne. Až sa dostanete do formy, môžete frekvenciu cvičenia zvýšiť.

Piloxing kam sa pozrieš

Hoci ešte pred pár rokmi bolo po piloxingu potreba veľa pátrať, dnes si ho môžete zacvičiť takmer v každom väčšom meste. Buď môžete fitko, ktoré má piloxing vo svojom repertoári, nájsť priamo na oficiálnom webe Piloxing.com, alebo stačí jednoducho do vyhľadávača zadať "piloxing" a mesto, o ktoré máte záujem.

 

VÁCLAV VANĚK: Vďaka piloxingu môžete spevniť svaly a podporiť spaľovanie tuku

 

Ak ešte stále váhate, či je pre vás piloxing ten správny spôsob ku zhodeniu nadbytočných kíl, rozhodnutie vám napríklad uľahčí náš výživový špecialista Václav Vaněk, ktorý sa športu venuje aktívne a svojim klientom ho tiež odporúča. Preto sme s ním urobili krátky rozhovor na tému piloxingu a pohybu všeobecne.

Pohybom sa zaoberáš viacmenej celý život. Okrem výživového poradenstva si tiež fitnes inštruktorom a profesionálne sa venuješ kulturistike. Čo si teda myslíš o piloxingu? Ide podľa Teba o efektívny typ cvičenia​?

Piloxing sa u nás šíri od roku 2011 a jeho obľuba stúpa veľmi rýchlo. Jedná sa o intervalové cvičenie kombinujúce pilates a box, teda kombinácia aeróbneho aj silového cvičenia. Výsledkom je stabilizácia stredu tela (core systému), celkové spevnenie svalstva a podpora spaľovania telesného tuku. Rozhodne sa teda jedná o skvelú podporu pre dosiahnutie našich cieľov (schudnutie klienta a zvýšenie fyzickej kondície​, pozn. red.).

Pre koho si myslíš, že by mohol byť piloxing vhodný? 

Piloxing je vhodný pre širokú verejnosť, a to ženy aj mužov. Rozhodne by som sa ale zameral skôr na to, komu tieto lekcie rozhodne neodporučiť. Klienti s nadváhou, ktorí majú všeobecne problémy so stabilizáciou tela a zníženú pohyblivosť, by si týmto cvičením mohli naopak skôr uškodiť preťažovaním pohybového aparátu. Telo sa vždy venuje prvotne náprave organizmu a až potom chudnutiu. Je teda dôležité sa hýbať, ale správne. Rovnako tak klienti trpiaci bolesťami kĺbov, po operáciách alebo ľudia s vrodenými problémami a teda so zníženou pohyblivosťou. Celkovo by som teda piloxing odporučil skôr tým, ktorí s podobnými lekciami majú aspoň nejaké skúsenosti a nemajú zdravotné či pohybové problémy.

Aký typ cvičenia klientom, ktorí s Tebou chudnú, najčastejšie doporučuješ?

Keďže pracujem s rôznymi klientmi a každý z nich má iný príbeh, iný problém a cieľ, používam u všetkých klientov cvičiace videá Sveta zdravia. Pohybom dokážeme výsledky klienta až dvojnásobne urýchliť. Ale ako som už naznačil vyššie, je nesmierne dôležité cvičenie prispôsobiť danému človeku a teda zohľadniť ako zdravotný stav, tak pohybové možnosti či kondíciu daného klienta.

Pomocou krátkeho dotazníka teda zistím o klientovi tieto informácie, ktoré následne slúžia pri generovaní individuálnych cvičebných lekcií. Každá lekcia má 25-30 minút, pričom sa klientovi na každý týždeň generujú 2 nové lekcie na spaľovanie telesného tuku a 1 na spevnenie stredu tela. Potom už len stačí nájsť aspoň 3x týždenne pol hodinky času, z pohodlia domova odcvičiť a ísť tak naproti svojim výsledkom.

Ako sú na tom všeobecne klienti, s ktorými sa pri svojej práci stretávaš, s pohybom?

Všeobecne sme na tom pohybovo veľmi zle. A pre mnoho klientov je pohybom cesta do obchodu a späť. Celkovo som veľmi sklamaný skôr z mladej generácie, ktorá má úplne nulové návyky a na postavách a zdraví je to veľmi poznať. Nikdy ale nie je neskoro začať. A ak chce klient svoje výsledky naozaj zmeniť, vek nehrá rolu. Dôkazom sú naši klienti vo vekovej kategórii 60+ s úplne fantastickými výsledkami.

Čo je podľa Teba pri cvičení najdôležitejšie?​

Najdôležitejší je cieľ, ktorý chceme dosiahnuť. A tomu sa práve musí prispôsobiť druh pohybu. Je úplne rozdielne, či chcem s klientom chudnúť, zlepšiť mu trávenie alebo ho naopak chceme dostať zo stavu podvýživy. Rád by som ale nakoniec zdôraznil úplne najdôležitejšiu vec, a to že bez správneho stravovacieho režimu budú výsledky veľmi mizivé a nezachráni nikoho ani 15 hodín cvičenia denne. Na prvom mieste je a vždy bude strava. A tu je potrebné vždy začať.

Foto: piloxing.com, Adobe Stock, Svet zdravia

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment