--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Koľko cukru a tuku zjeme za jeden deň?

07.05.2015 | 9097x Zhliadnutie | Strava

A ako je na tom Slovensko v porovnaní s ostatnými krajinami?

cukor tucny chudnutieCUKRY

Mohli by sme predpokladať, že USA bude mať prvenstvo v konzumácii cukru, a to sa aj podľa prieskumu Euromonitor potvrdilo.
Priemerný obyvateľ USA zje viac ako 126 gramov čistého cukru denne, čo je fakt sila. V prepočte je to  25 lyžičiek cukru alebo 250g  Milka čokolády alebo tri tuby Pikao, či 5 tyčieniek Mars, prípadne 10 balíčkov BEBE orieškových sušienok za deň. Je to asi dvojnásobok podielu cukru oproti spotrebe obyvateľov ostatných krajín.

Pritom Svetová zdravotnícka organizácia WHO stanovila ako denný príjem asi 50 g cukru pre človeka s bežnou hmotnosťou.

Nemecko je na tom trošku "lepšie", konzumujú 103 g čistého cukru na deň. Najmenej cukru ľudia jedia v Indii, Izraeli, Indonézii a Číne (to bude asi ten dôvod, že sú zväčša štíhli).

Čo sa cukru týka, Slovensko "vybojovalo" v konkurencii hodnotrných krajín 22. miesto sa spotrebou 66,7 gramov tuku na osobu na deň. Je to stále o 30% viac ako odporúča WHO.

 

cukry tucni schudnut tabulka

TUKY

USA nemajú prvenstvo vo všetkom, napríklad v konzumácii tukov trochu zaostávajú. Tukovými kráľmi sú Belgičania, ktorí do seba dostanú 86,5 g tuku za deň. Druhé miesto získava Fínsko s 81 gramami tuku. USA sa umiestnilo až na 16. mieste so spotrebou 65,5 gramov tuku, čo je ale stále o 12 gramov viac, než je priemer. Najmenší podiel v konzumácii tuku má opäť India, ďalej potom Indonézia, Južná Kórea, okolo 10 gramov - 15,5 gramov tuku za deň. My sme obsadili 24. miesto so spotrebou 62,2 gramov tuku na deň na osobu.


olej obezita ako schudnut Avšak keď sa pozrieme napríklad na Čínu, Japonsko, s ktorými možno už porovnávať, ľudia sú tam vo všeobecnosti štíhli a zdraví. Trebárs aj také Bulharsko, Grécko a iné krajiny s veľou konzumáciou rýb majú hodnoty celkom v poriadku a ľudia v týchto krajinách sú vo všeobecnosti štíhli. Nové trendy v stravovaní napokon naznačujú, že správne zvolené tuky nie sú príčinou obezity. Možno si z tých štatistík niečo vziať? Má všeobecne Slovensko ubrať na cukroch? Alebo tuku? Alebo si z tohto výskumu nič nevziať?

Pritom ani ukazovateľ spotreby cukru  nie je úplne optimálny ukazovateľ obezity v daných krajinách. Nemecko je v rámci Európy považované skôr za "chudý" národ, pričom má druhé miesto v konzumácii cukru. V Nemecku žije cca 14,7% obéznych ľudí. Ďalšie krajiny ako Belgicko, Fínsko aj Švédsko sú považované z dnešného hľadiska za štíhle národy, pretože  v ukazovateľoch obezity podľa Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj držia skôr tie nižšie priečky. Vedia ľudia z týchto krajín tak dobre kalkulovať s potravinami, že jedia síce veľa cukru, ale nejako inak ho dávkujú do celého dňa, že ich neohrozuje  obezita tak ako iné národy? Viac športujú? Jedia viac zdravého jedla? Majú lepší metabolizmus? Nestojí to na cukroch či tukoch? To je otázka. Podľa všetkého záleží na type cukru, tuku, druhu jedla, množstve, výživovej hodnote, spracovaní a ďalších úpravách potravín. A na individuálnom metabolizme.


tuky chudnutie obezita tabulka

Zdroj:http://www.washingtonpost.com/blogs/wonkblog/wp/2015/02/05/where-people-around-the-world-eat-the-most-sugar-and-fat/
 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment