--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

AMARANT: Top medzi obilninami

07.02.2018 | 3453x Zhliadnutie | Strava

Ľudí s alergiou na lepok neustále pribúda. Ak aj nepatríte do tejto skupiny, skúste do svojho jedálnička zaradiť bezlepkovú obilninu práve pre jej bohaté zloženie a širokú paletu pozitívnych účinkov na naše zdravie.

 

Amarant – zázračná potravina?

Dostanete ho kúpiť vo vybraných predajniach a pomaly sa výrobky z neho – vločky, múka, olej, semienka dostávajú aj do regálov v obchodných reťazcoch. Každopádne, amarant by mal mať svoje miesto v našich jedálničkoch, a to hneď z niekoľkých dôvodov:

 • Neobsahuje lepok – je teda vhodný aj pre celiatikov
 • Má nízky obsah cukru – môžu ho konzumovať aj diabetici a je vhodnou potravinou pri diéte
 • Obsahuje množstvo vitamínov – A, B, C, E
 • Obsahuje kvalitnú bielkovinu – tá sa podobá živočíšnej bielkovine, ale neobsahuje nasýtené mastné kyseliny a cholesterol
 • Obsahuje vápnik, horčík, draslík a železo
 • Je 3x bohatší na vlákninu ako pšenica

Takéto unikátne zloženie predurčuje amarant  k širokému využitiu. Pre deti, pre športovcov aj pre staršiu generáciu. Aj pre ľudí s už uvedenými zdravotnými problémami. Ocenia ho aj pacienti, ktorí sú odkázaní na nekompletnú stravu.

Amarant má nízky glykemický index, neobsahuje takmer žiadne jednoduché cukry, preto je vhodný nielen pri redukčných ale i diabetických diétach. 

Pozitívne účinky amarantu sú neodškriepiteľné

 • Podporuje imunitný systém.
 • Znižuje vysoký cholesterol a tým chráni organizmus pred kardiovaskulárnymi ochoreniami.
 • Vďaka obsahu vlákniny prečisťuje hrubé črevo.
 • Celkovo zlepšuje trávenie (môže sa používať pri hnačkách aj u malých detí).
 • Pôsobí ako prevencia pred vznikom osteoporózy.
 • Urýchľuje metabolizmus a tým pomáha pri chudnutí.
 • Vďaka obsahu skvalénu sa radí amarant medzi protirakovinové potraviny.

Do jedálnička ho môžete zaradiť v akejkoľvek forme. Príprava semienok amarantu je rovnaká ako príprava ryže. Miesto si teda nájde ako príloha k mäsu či zelenine. Pripraviť ho môžete aj nasladko, podobne ako ryžový nákyp. 

Amarantový olej môžete používať nielen na vonkajšie ošetrenie pleti, ale najmä vnútorne. Pridajte ho do omáčok, zálievok, dresingov, na cestoviny, či do šalátov. Z amarantových vločiek pripravíte kašu, ktorá po dochutení medom a ovocím predstavuje výdatné a zdravé raňajky pre celú rodinu.

Amarantová múka môže vo vašej kuchyni pokojne nahradiť tú pšeničnú. Dezerty a koláčiky z nej chutia delikátne. A navyše, sú zdravé!

 

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment