--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Tekvicové placky so salsou

26. 10. 2022 | 1638 Zhliadnutie
1
porcia
35
minút
obtiažnosť
1483 kJ / porcia

Jeseň je plná farieb nielen vďaka lístiu, ale aj vďaka jeho typickým surovinám. Patrí k nim práve tekvica Hokkaido, ktorej popularita stále rastie nielen jej skvelou chuťou, ale aj všestrannosťou v kuchyni. Hokkaido je naozaj bohatá na vlákninu a jej energetická hodnota je nízka, čiže zároveň ide aj o potravinu vhodnú pri redukcii hmotnosti. Navyše je to vitamínová bomba doplnená o dávku draslíka, vďaka ktorému má priaznivý vplyv na udržiavanie normálnej hladiny krvného tlaku.

Postup

Tekvicu Hokkaido umyjeme, zbavíme semienok a nastrúhame nahrubo aj so šupkou. Cuketu tiež umyjeme a nastrúhame najemno vrátane šupky. Takto pripravenú zeleninu zbavíme prebytočnej vody a následne preložíme do misy. Pridáme ovsené vločky, prelisovaný cesnak, vajcia a sušenú majoránku. Pripravenú zmes osolíme, okoreníme a poriadne premiešame, aby sa prepojili všetky zložky.

Rúru predhrejeme na 190 °C a na plech si pripravíme papier na pečenie, ktorý potrieme repkovým olejom. Z pripravenej zmesi začneme na plech dávkovať placky vysoké asi 1 cm. Pečieme približne 25–30 minút, kým placky nezozlatnú.

Hotové placky potrieme paradajkovým pretlakom, ozdobíme mozzarelou a bazalkou.

Suroviny

110 g tekvice Hokkaido
50 g cukety
35 g ovsených vločiek
1 strúčik cesnaku
1 vajce veľkosti M
1 ČL sušenej majoránky
štipka soli
štipka čierneho korenia
repkový olej
35 g paradajkového pretlaku
30 g mozzarelly
lístky bazalky

1 porcia | doba prípravy 35 minút | 1483 kJ / 354 kcal
Tuky
14,6 g
Sacharidy
42,9 g
Bielkoviny
20,1 g
Vláknina
5,6 g

Vhodné pre vegetariánov, pre celú rodinu, pre športovcov, zdroj bielkovín, zdroj vlákniny

Ďalšie zaujímavé recepty

10
porcií
40
minút
1119 kJ / porcia
1
porcia
20
minút
obtiažnosť
492 kJ / porcia
4
porcie
50
minút
obtiažnosť
2313 kJ / porcia
1
porcia
15
minút
obtiažnosť
892 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment