--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Super zdravý koláč z červenej repy

17. 3. 2016 | 25646 Zhliadnutie
8
porcií
60
minút
obtiažnosť
1279 kJ / porcia

Je zdravý ako repa. Presne taký je tento koláč z červenej repy s kakaom. Pre niekoho známa vec, pre niekoho novinka. V každom prípade aj z repy sa dá upiecť sladké jedlo.

Postup

Rúru si predhrejte na 200 °C. Repu najemno nastrúhajte alebo rozmixujte. V miske zmiešajte všetky sypké suroviny, pridajte vajcia, olej, med a repu a cesto premiešajte. Dajte do vymastenej tortovej formy, aby bol koláč vysoký. Vyššia je potom vláčnejšia. Pečte v rúre. Priebežne skúšajte špajdľou, až sa prestane cesto na špajľu lepiť. Malo by to trvať približne 30 min.

KAKAO

Kakao sa vyrába z upražených a rozomletých kakaových bôbov. Najlepšie a pre naše telo najcennejšie je kakao nepražené, má ale trochu kyslejšiu chuť.

Kakao je významný zdroj antioxidantov. Nájdeme v ňom tiež horčík, železo, chróm, zinok a ďalšie cenné látky. Zinok je nevyhnutný pre správnu funkciu pohlavných orgánov, pečene, kože, pankreasu, atď.

Nepražené kakaové bôby majú výraznú horkú chuť podobnú vysokopercentným čokoládam. Môžete ich jesť samé, primiešavať do ovsených sušienok alebo do jogurtov. Výborne chutia aj v kakaových dezertoch.

Suroviny

2 šálky uvarenej nastrúhanej červenej repy
½ šálky špaldovej alebo cirokovej múky
2/3 šálky oleja (kokosový, repkový) + na vymastenie formy
½ šálky medu alebo javorového či agávového sirupu
3 - 5 polievkových lyžíc horkého kakaa
2 čajové lyžičky prášku do pečiva bez fosfátov
1 čajová lyžička mletej škorice
1 čajová lyžička rumového extraktu (nie je nutný)
50 g kakaových drvených bôbov
3 vajcia
štipka soli

8 porcií | doba prípravy 60 minút | 1279 kJ / 306 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

6
porcií
40
minút
obtiažnosť
1141 kJ / porcia
1
porcia
5
minút
obtiažnosť
833 kJ / porcia
4
porcie
50
minút
obtiažnosť
1520 kJ / porcia
4
porcie
30
minút
obtiažnosť
640 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment