--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Stroganoff na maslovej kapuste

24. 11. 2022 | 1566 Zhliadnutie
4
porcie
30
minút
obtiažnosť
2139 kJ / porcia

Pokiaľ ste milovníkmi mäsa, húb, chutných omáčok a zároveň uprednostňujete recepty, ktoré nezaberú príliš času a nie sú nijako zložité, potom je Stroganoff jedlo práve pre vás. Hovädzie mäso je cenným zdrojom komplexných bielkovín, dobre využiteľného železa, zinku a vitamínov skupiny B. Hlávková kapusta je zase právom považovaná za superpotravinu vďaka svojmu vysokému obsahu antioxidantov a minerálnych látok.

Postup

Vo veľkej panvici necháme rozpustiť 2 polievkové lyžice ghí, na ktorom krátko orestujeme mäso nakrájané na rezančeky. Potom ho vysypeme do misky a odložíme bokom.

Do rovnakej panvice znova pridáme 1 polievkovú lyžicu ghí, orestujeme cibuľku s pokrájanými hubami, pridáme soľ, čierne korenie, papriku, zalejeme smotanou a necháme 5 minút prevariť. Keď nám omáčka trochu zhustne, vmiešame mäso, horčicu a necháme prehriať. Nakoniec pridáme aj citrónovú šťavu a bylinky.

Na panvici rozpustíme zvyšok ghí, pridáme nastrúhanú kapustu a restujeme, kým nezmäkne. Dochutíme soľou a čiernym korením. Podávame spoločne s mäsovou zmesou.

Suroviny

6 PL ghí
700 g hovädzieho mäsa (najlepšie hovädzia sviečková)
1 stredná cibuľa
350 g šampiňónov
štipka čierneho korenia
štipka soli
štipka sladkej papriky
300 ml 12% smotany
4 ČL dijonskej horčice
4 ČL citrónovej šťavy
1 ČL čerstvej petržlenovej vňate
350 g hlávkovej kapusty

4 porcie | doba prípravy 30 minút | 2139 kJ / 511 kcal
Tuky
36,3 g
Sacharidy
18,0 g
Bielkoviny
42,1 g
Vláknina
4,5 g

Vhodné pre celú rodinu, zdroj bielkovín

Ďalšie zaujímavé recepty

10
porcií
25
minút
obtiažnosť
750 kJ / porcia
4
porcie
15
minút
obtiažnosť
581 kJ / porcia
2
porcie
50
minút
obtiažnosť
1843 kJ / porcia
8
porcií
45
minút
obtiažnosť
1254 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment