Aktuálne informácie k fungovaniu našich pobočiek nájdete tu.

Ovocný pohár

20. 6. 2019 | 2175 Zhladnutie
8
porcií
10
minút
obtiažnosť
596 kJ / porcia

Tento ovocný pohár zaručene osvieži a navyše ho môžete použiť ako ovocnú náplň na tortu. Využite jahodovú sezónu a prekvapte svojich blízkych zdravým maškrtením. Jahody totiž obsahujú málo kalórií a veľa vlákniny a antioxidantov. Navyše sú skvelým zdrojom vitamínu C.

Postup

Jahody alebo iné ovocie rozmixujeme alebo roztlačíme vidličkou a pridáme vanilkový a trstinový cukor. Následne primiešame tuhú časť z kokosového mlieka.

Vodu môžeme vypiť alebo ju použiť do nejakého smoothie.

Agar nasypeme do menšieho hrnca a pridáme k nemu mlieko. Zahrejeme a necháme prejsť varom asi 1 minútu. Akonáhle agar s mliekom ľahko povaríme, zašľaháme ho za stálého miešania do ovocného krému.

Krém nalejeme na tortový základ alebo rozdelíme do pohárov a môžeme ozdobiť ovocím (jahody, maliny, čučoriedky a pod.). Dozdobíme lístkami mäty alebo medovky a necháme vychladit v chladničke alebo v chlade minimálne 1 hodinu.

TIP: Oddýchnite si na slnečnej záhrade taktiež s vynikajúcou ľadovou kávou, čajom alebo osviežujúcim koktejlom. Výčitky z ničnerobenia môžete hodiť za hlavu. Posaďte sa a užívajte si lahodné chute. Inšpiráciu najdete v Kuchárke: KOKTEILY, SMOOTHIES, KÁVA A ČAJ.

TIP na výrobu domáceho vanilkového cukru: Na 1 kg domáceho vanilkového cukru potrebujeme aspoň 4 priemerné veľké vanilkové struky. Tie rozrežeme, vložíme do uzatvárateľnej nádoby s objemom cca. 1 liter a dosypeme trstinovým cukrom. Pokiaľ v kuchyni využívame vanilkové struky, po vyškriabaní dužiny použitý struk nevyhadzujeme, ale pridáme ho do nádoby s trstinovým cukrom. Obsahuje totiž arómu, ktorá vanilkový cukor eště viac vylepší. Nielen, že máme kvalitný domácí vanilkový cukor, ale 1 porcia (20 g) nás vyjde na necelých 10 centov.

 

  •  
Suroviny

600 g jahôd alebo iného ovocia
20 g domáceho vanilkového cukru (alebo trstinového)
80 g trstinového cukru
200 ml kokosového mlieka z plechovky (iba tuhá časť)
20 g agaru (2 balenia)
250 ml ryžovo-kokosového mlieka

8 porcií | doba prípravy 10 minút | 596 kJ / 142 kcal
Tuky
5,0 g
Sacharidy
21,0 g
Bielkoviny
1,0 g

Vhodné peo deti a vegetariánov

Ďalšie zaujímavé recepty

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Rovnako ako je normálne starať sa o svoje zdravie a chodiť na pravidelné preventívne prehliadky k lekárovi.

Je prirodzené si udržiavať zdravú hmotnosť. Ak je vysoká, výrazne nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi po schodoch, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám spracovaná gramážová kuchárka v osobnom výživovom pláne, kde možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií, a to v rozmedzí 2-6 jedál denne. Osobný výživový plán rešpektuje aj vaše chuťové preferencie. Potraviny, ktoré vám nechutia, sa automaticky do osobného výživového plánu nezaradia.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom za 7,90€.
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment