--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Ovocný pohár

20. 6. 2019 | 4860 Zhliadnutie
8
porcií
10
minút
obtiažnosť
596 kJ / porcia

Tento ovocný pohár zaručene osvieži a navyše ho môžete použiť ako ovocnú náplň na tortu. Využite jahodovú sezónu a prekvapte svojich blízkych zdravým maškrtením. Jahody totiž obsahujú málo kalórií a veľa vlákniny a antioxidantov. Navyše sú skvelým zdrojom vitamínu C.

Postup

Jahody alebo iné ovocie rozmixujeme alebo roztlačíme vidličkou a pridáme vanilkový a trstinový cukor. Následne primiešame tuhú časť z kokosového mlieka.

Vodu môžeme vypiť alebo ju použiť do nejakého smoothie.

Agar nasypeme do menšieho hrnca a pridáme k nemu mlieko. Zahrejeme a necháme prejsť varom asi 1 minútu. Akonáhle agar s mliekom ľahko povaríme, zašľaháme ho za stálého miešania do ovocného krému.

Krém nalejeme na tortový základ alebo rozdelíme do pohárov a môžeme ozdobiť ovocím (jahody, maliny, čučoriedky a pod.). Dozdobíme lístkami mäty alebo medovky a necháme vychladit v chladničke alebo v chlade minimálne 1 hodinu.

TIP: Oddýchnite si na slnečnej záhrade taktiež s vynikajúcou ľadovou kávou, čajom alebo osviežujúcim koktejlom. Výčitky z ničnerobenia môžete hodiť za hlavu. Posaďte sa a užívajte si lahodné chute. Inšpiráciu najdete v Kuchárke: KOKTEILY, SMOOTHIES, KÁVA A ČAJ.

TIP na výrobu domáceho vanilkového cukru: Na 1 kg domáceho vanilkového cukru potrebujeme aspoň 4 priemerné veľké vanilkové struky. Tie rozrežeme, vložíme do uzatvárateľnej nádoby s objemom cca. 1 liter a dosypeme trstinovým cukrom. Pokiaľ v kuchyni využívame vanilkové struky, po vyškriabaní dužiny použitý struk nevyhadzujeme, ale pridáme ho do nádoby s trstinovým cukrom. Obsahuje totiž arómu, ktorá vanilkový cukor eště viac vylepší. Nielen, že máme kvalitný domácí vanilkový cukor, ale 1 porcia (20 g) nás vyjde na necelých 10 centov.

 

  •  
Suroviny

600 g jahôd alebo iného ovocia
20 g domáceho vanilkového cukru (alebo trstinového)
80 g trstinového cukru
200 ml kokosového mlieka z plechovky (iba tuhá časť)
20 g agaru (2 balenia)
250 ml ryžovo-kokosového mlieka

8 porcií | doba prípravy 10 minút | 596 kJ / 142 kcal
Tuky
5,0 g
Sacharidy
21,0 g
Bielkoviny
1,0 g

Vhodné peo deti a vegetariánov

Ďalšie zaujímavé recepty

1
porcia
40
minút
obtiažnosť
2235 kJ / porcia
2
porcie
20
minút
obtiažnosť
1280 kJ / porcia
8
porcií
30
minút
obtiažnosť
1585 kJ / porcia
2
porcie
45
minút
obtiažnosť
1654 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment