--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---
Upozornenie na stiahnutie výrobku BELLY CARE z predaja
 

Morčací hamburger s grilovanou zeleninou

15. 6. 2016 | 10724 Zhliadnutie
4
porcie
50
minút
obtiažnosť
2070 kJ / porcia

Hamburgery v lete milujú asi všetci. My si dnes pripravíme jeho ľahší a zdravší variant, ktorý svojou chuťou predbehne aj klasiku. Náš morčací hamburger bude mať o 250 kalórií a o 20 g tuku menej ako ten bežný s hranolčekmi.

Postup

Mäso pomelieme na mlynčeku na mäso. Zmiešame s najemno nasekanou cibuľkou a bylinkami. Osolíme a okoreníme. Zo zmesi pripravíme 4 rovnako veľké hamburgery. Dáme do chladničky pod fóliu odpočinúť.

Zeleninu (baklažán, cuketu, paradajky a cibuľu) umyjeme a nakrájame na pol centimetra vysoké plátky - paradajky stačí prepoliť. Zeleninu premiešame s nasekanými bylinkami, nasekaným cesnakom a pokvapkáme olejom. Vložíme do pekáča, ktorý sme predtým vytreli olivovým olejom, osolíme a okoreníme. Dáme grilovať do rúry na 200 °C asi 25 minút.

Mäso vyberieme z fólie a vytvoríme z neho 4 bochníky, do ktorých urobíme na jednej strane jamku. Hamburgery vložíme na gril, poprípade do rúry predhriatej na 200 °C. Pamätajte si, že mäso sa môže otočiť len raz, aby z neho nevytiekla šťava. Pečte asi 20 minút, pokiaľ nebude dokonale prepečené. Žemle pozdĺžne rozkrojíme a dáme na chvíľu opiecť do chrumkava na mriežku do rúry. Medzi tým si pripravíme majonézu tak, že zmiešame všetky suroviny a dokonale ich vyšľaháme metličkou. Spodnú časť žemle potrieme majonézou, na ňu dáme jeden kus mäsa, plátok syra, šalátu a pridáme ešte plátok paradajky. Priklopíme druhou časťou žemle. Všetko môžeme spojiť špajdľou, aby hamburger lepšie držal pohromade. Servírujeme spoločne s grilovanou zeleninou.

Suroviny

HAMBURGER:
500 g mäsa zo spodných morčacích stehien
bylinky - rozmarín, tymián
1 ks cibuľa
syr do 30 % tuku
paradajka
ľadový šalát
GRILOVANÁ ZELENINA:
1 ks červenej cibule
olivový olej
baklažán
cuketa
paradajky (cherry)
cesnak
4 ks celozrnných žemlí
MAJONÉZA:
citrónová šťava
grécky jogurt
1 lyžička horčice
soľ, korenie
olivový olej

4 porcie | doba prípravy 50 minút | 2070 kJ / 495 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

1
porcia
60
minút
obtiažnosť
2415 kJ / porcia
1
porcia
5
minút
obtiažnosť
890 kJ / porcia
1
porcia
10
minút
obtiažnosť
771 kJ / porcia
2
porcie
10
minút
obtiažnosť
1950 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí
a vitamínový doplnok na posilnenie imunity zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment