--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Filet z pražmy so šalátom z červenej šošovice

21. 2. 2017 | 8179 Zhliadnutie
2
porcie
35
minút
obtiažnosť
1514 kJ / porcia

Červená šošovica má na rozdiel od hnedej tú výhodu, že nenafukuje. Vďaka bezproblémovej stráviteľnosti je vhodná aj pre dojčiace mamičky a deti. Pražma kráľovská obsahuje významné množstvo jódu. Jej mäso je bohaté na bielkoviny a neobsahuje veľké množstvo tukov. Pražmy sa teda kráľovsky najete, aj keď práve chudnete.

Postup

Ako prvú si uvaríme červenú šošovicu. Ľahko ju v sitku prepláchneme pod tečúcou vodou, aby sme ju zbavili prípadných nečistôt. Umytú šošovicu zalejeme v hrnci dostatočným množstvom vody, pridáme cca 2 lyžice jablčného octu, osolíme a necháme pod pokrievkou variť. Červená šošovica sa varí naozaj krátko, dajte pozor, nech ju nerozvaríte na kašu. Na šalát je ideálna v stave "al dente", keď ju ochutnáte, mala by ešte zľahka chrumknúť. V tú chvíľu šošovicu scedíme a dáme bokom.

Zeleninu do šalátu, tzn. mrkvu, papriku, cuketu a bielu spodnú časť cibuľky nakrájame na drobné kocky a orestujeme na prepustenom masle ghí alebo na olivovom oleji. Zelenina by mala zostať chrumkavá, nerestujte ju na panvici veľmi dlho. Zeleninu dochuťte soľou a korením a vmiešajte do uvarenej šošovice. Šalát pokvapkajte limetkovou šťavou a vmiešajte posekanú vňať z jarnej cibuľky. Tá vo vlažnom šaláte príjemne zmäkne a ľahko zavädne.

Filety z pražmy ľahko osoľte, okoreňte a opečte na panvici. Pokvapkajte citrónom a podávajte na vlažnom šaláte z červenej šošovice. Ako ozdobu doporučujeme čerstvo nasekanú vňať koriandra.

NIEČO NAVYŠE: ghí je termín pre prepustené maslo. Ale aj keď sa z masla pripravuje, má úplne iné vlastnosti ako obyčajné maslo. Hoci na Západe ešte nie je príliš známe, vo východných kultúrach je používané už tisícky rokov. Ayurvéda pozerá na ghí ako na zásadnú potravinu pre zdravý vzhľad, mentálnu rovnováhu a dobré trávenie. Zároveň je považované za najlepší produkt pre prípravu varených, pečených a vyprážaných jedál. Ghí je prirodzene bezlepkové a vďaka nulovému obsahu laktózy je vhodné aj pre tých, ktorí majú problémy s intoleranciou mliečnej bielkoviny.

https://www.youtube.com/watch?v=bdknSRw79sw

Suroviny

4 filety z pražmy
1 šálka červenej šošovice
1 menšia červená paprika
1 stredná cuketa
1 väčšia mrkva
3 jarné cibuľky
ghí maslo / olivový olej
zväzok čerstvého koriandra
1/2 limetky
1 citrón
jablčný ocot
soľ, korenie

2 porcie | doba prípravy 35 minút | 1514 kJ / 362 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

4
porcie
15
minút
obtiažnosť
498 kJ / porcia
1
porcia
25
minút
obtiažnosť
1670 kJ / porcia
4
porcie
30
minút
obtiažnosť
1303 kJ / porcia
1
porcia
5
minút
obtiažnosť
890 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment