--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---
Upozornenie na stiahnutie výrobku BELLY CARE z predaja
 

Cuketový perník

4. 10. 2016 | 9586 Zhliadnutie
8
porcií
50
minút
obtiažnosť
1375 kJ / porcia

Neľakajte sa názvu. Cuketu v tomto múčniku určite nebudete cítiť. Ak použitie cukety neprezradíte stravníkom vopred, bude to pre nich prekvapenie.

Postup

Múku premiešame s kypriacim práškom. Do hlbšej misy si rozklepneme celé vajcia. Cuketu očistíme a nastrúhame najemno. Vytlačíme prebytočnú vodu. K vajíčkam pridáme sirup a dve lyžice horúcej vody. Šľaháme do peny, najlepšie ručným šľahačom. Pridáme olej a ešte chvíľu šľaháme. Potom prisypeme múku, pridáme perníkové korenie a nastrúhanú cuketu so štipkou soli. Primiešame slnečnicové semienka, dve lyžičky kakaa a ľanové semienko, ktoré vopred rozmixujeme v mlynčeku na kávu. Nakoniec pridáme posekané vlašské orechy. Vlejeme na plech vymastený olejom a vysypaný kokosom. Pečieme podľa veľkosti plechu a výšky cesta, ale približne 30 min pri 190 °C.

NIEČO NAVYŠE: Medovník môžeme ešte poliať horkou 85% čokoládou, ktorú rozohrejeme a zmiešame s kokosovým olejom. To ale výrazne zvýši kalorickú hodnotu celého múčnika. Komu by sa cesto zdalo predsa len málo sladké, môže doň primiešať na kúsky pokrájané sušené slivky.

TIP: Perník je veľmi obľúbený múčnik a to nielen u detí. Ak si vezmete malý kúsok cuketového perníku na desiatu alebo na raňajky spoločne s malým jogurtom, nemusíte mať výčitky, že ste zhrešili. Tento múčnik má totiž minimum tuku. V tomto prípade ho nahradila cuketa.

Suroviny

350 g najemno nastrúhanej a odkvapkanej (vylisovanej) cukiny - bez jadierok
300 g pohánkovej múky
1 prášok do pečiva (bez fosfátov)
1 lyžička perníkového korenia
štipka soli
kokos
3 celé vajcia
2 lyžice horúcej vody
70 - 100 g ryžového (alebo iného) sirupu
2 lyžice repkového oleja + na vymastenie plechu
2 lyžice kakaa
40 g slnečnicových semienok
50 g nasekaných vlašských orechov
20 g čerstvo namixovaných ľanových semienok

8 porcií | doba prípravy 50 minút | 1375 kJ / 329 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

6
porcií
30
minút
obtiažnosť
633 kJ / porcia
6
porcií
40
minút
obtiažnosť
1141 kJ / porcia
5
porcií
30
minút
obtiažnosť
1026 kJ / porcia
3
porcie
20
minút
obtiažnosť
1693 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí
a vitamínový doplnok na posilnenie imunity zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment