--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---
Upozornenie na stiahnutie výrobku BELLY CARE z predaja
 

Cuketový perník

4. 10. 2016 | 8606 Zhliadnutie
8
porcií
50
minút
obtiažnosť
1375 kJ / porcia

Neľakajte sa názvu. Cuketu v tomto múčniku určite nebudete cítiť. Ak použitie cukety neprezradíte stravníkom vopred, bude to pre nich prekvapenie.

Postup

Múku premiešame s kypriacim práškom. Do hlbšej misy si rozklepneme celé vajcia. Cuketu očistíme a nastrúhame najemno. Vytlačíme prebytočnú vodu. K vajíčkam pridáme sirup a dve lyžice horúcej vody. Šľaháme do peny, najlepšie ručným šľahačom. Pridáme olej a ešte chvíľu šľaháme. Potom prisypeme múku, pridáme perníkové korenie a nastrúhanú cuketu so štipkou soli. Primiešame slnečnicové semienka, dve lyžičky kakaa a ľanové semienko, ktoré vopred rozmixujeme v mlynčeku na kávu. Nakoniec pridáme posekané vlašské orechy. Vlejeme na plech vymastený olejom a vysypaný kokosom. Pečieme podľa veľkosti plechu a výšky cesta, ale približne 30 min pri 190 °C.

NIEČO NAVYŠE: Medovník môžeme ešte poliať horkou 85% čokoládou, ktorú rozohrejeme a zmiešame s kokosovým olejom. To ale výrazne zvýši kalorickú hodnotu celého múčnika. Komu by sa cesto zdalo predsa len málo sladké, môže doň primiešať na kúsky pokrájané sušené slivky.

TIP: Perník je veľmi obľúbený múčnik a to nielen u detí. Ak si vezmete malý kúsok cuketového perníku na desiatu alebo na raňajky spoločne s malým jogurtom, nemusíte mať výčitky, že ste zhrešili. Tento múčnik má totiž minimum tuku. V tomto prípade ho nahradila cuketa.

Suroviny

350 g najemno nastrúhanej a odkvapkanej (vylisovanej) cukiny - bez jadierok
300 g pohánkovej múky
1 prášok do pečiva (bez fosfátov)
1 lyžička perníkového korenia
štipka soli
kokos
3 celé vajcia
2 lyžice horúcej vody
70 - 100 g ryžového (alebo iného) sirupu
2 lyžice repkového oleja + na vymastenie plechu
2 lyžice kakaa
40 g slnečnicových semienok
50 g nasekaných vlašských orechov
20 g čerstvo namixovaných ľanových semienok

8 porcií | doba prípravy 50 minút | 1375 kJ / 329 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

1
porcia
15
minút
obtiažnosť
1486 kJ / porcia
1
porcia
5
minút
obtiažnosť
833 kJ / porcia
1
porcia
20
minút
obtiažnosť
492 kJ / porcia
4
porcie
15
minút
obtiažnosť
572 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom za 9,90€.
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment