Bravčová krkovička v rajčinovej omáčke so zeleninovými rezancami

20. 8. 2019 | 1508 Zhladnutie
1
porcia
60
minút
obtiažnosť
2026 kJ / porcia

Zeleninové rezance sa pomaly stávajú súčasťou našich jedálničkov, a to hlavne vďaka nízkemu obsahu kalórií, nulovému obsahu lepku a prirodzenému obsahu vitamínov (napríklad C) a vlákniny. Krkovička v rajčinovej omáčke k nim ešte dodá potrebné bielkoviny a jedlo tak aj viac zasýti. Parmezánom a bazalkou pridáte ten pravý nádych Talianska.

Postup


V hlbokej panvici rozpálime olej a speníme pretlačený strúčik cesnaku a nadrobno nakrájanú cibuľku. Potom pridáme aj na kocky nakrájané mäso a restujeme, kým sa zatiahne. Potom ho osolíme, okoreníme a pridáme pretlak, nakrájané cherry rajčiny a najemno nasekanú bazalku (vetvičku si dáme bokom na ozdobu). Zmes podlejeme trochou vody a necháme pod pokrievkou prebublávať približne 30 minút, kým nie je mäso mäkké.

Medzitým si umyjeme cuketu a oškrabeme mrkvu s petržlenom a pomocou škrabky všetko nastrúhame na rezance. Zeleninové rezance vhodíme do veľkého hrnca s vriacou osolenou vodou a 1-2 minúty povaríme. Potom ich scedíme a preložíme na tanier.

Dáme na ne omáčku s mäsom, posypeme strúhaným parmezánom a ozdobíme bazalkou.

Suroviny

50 g cukety
150 g mrkvy
75 g bravčovej krkovičky bez kosti
1 strúčik cesnaku
20 g cibule
50 g cherry rajčín
10 g rajčinového pretlaku
80 g petržlenu
15 ml olivového oleja
12 g parmezánu
vetvička čerstvej bazalky (alebo ½ ČL sušenej)
štipka soli
štipka čierneho korenia

1 porcia | doba prípravy 60 minút | 2026 kJ / 482 kcal
Tuky
30 g
Sacharidy
31 g
Bielkoviny
24 g
Vláknina
11 g

Vhodné pre športovcov, zdroj bielkovín a vlákniny, nízky glykemický index.

Ďalšie zaujímavé recepty

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Rovnako ako je normálne starať sa o svoje zdravie a chodiť na pravidelné preventívne prehliadky k lekárovi.

Je prirodzené si udržiavať zdravú hmotnosť. Ak je vysoká, výrazne nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi po schodoch, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám spracovaná gramážová kuchárka v osobnom výživovom pláne, kde možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií, a to v rozmedzí 2-6 jedál denne. Osobný výživový plán rešpektuje aj vaše chuťové preferencie. Potraviny, ktoré vám nechutia, sa automaticky do osobného výživového plánu nezaradia.

Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Dostavíte sa na 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku na prístroji certifikovanom pre použitie v zdravotníctve. Dozviete sa okrem iného, koľko percent svalov a tukov máte v tele, na koľko rokov sa vaše telo cíti a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom len za 7,90 €
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment