--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Žihľava je mocná čarodejka. Toto by ste o nej určite mali vedieť.

29.04.2018 | 12939x Zhliadnutie | Zdravie

Teraz je čas žihľavy. Využite jej silu a podporte svoje zdravie. Toto sú benefity žihľavy na nezaplatenie!

 

 

Žihľava je divoko rastúca rastlina, ktorú netreba asi nikomu zvlášť predstavovať. A hoci sú jej listy pokryté akoby drobnými malými ihličkami, už odpradávna je žihľava vyhľadávaná a využívaná ako liečivo, potravina či farbivo.

 

Listy žihľavy v sebe obsahujú kombináciu kyseliny mravčej, histamínu, acetylcholínu, serotonínu a ďalších zlúčenín. Taktiež je bohatá na vitamíny A, C, D, K1, B komplex aj minerálne látky ako sú: železo, mangán, vápnik, horčík, fosfor, oxid kremičitý, jód, kremík, sodík, tiež je dobrým zdrojom tanínov a chlorofylu. Viete, že žihľava má oveľa vyšší obsah ľahko absorbovateľných aminokyselín ako akákoľvek iná zelenina?

 

Niektoré látky obsiahnuté v žihľave sa zničia varením, namáčaním, prípadne sušením, ale nie lyofilzáciou či odšťavovaním. A hoci popŕhlenie žihľavovými listami nie je príjemné, žihľava v poslednom období zažíva “boom” práve pre jej mnohé benefity pre ľudské zdravie.

 

Ako podporiť zdravie žihľavou?

Žihľava ako bylinný spojenec pomáha aj ľuďom s alergiami, štúdie na National College of Naturopathic Medicine v Portlande v Oregone ukázala, že  58 % ľudí trpiaci sennou alergiou, ktorí  užívali sušenú žihľavu, mali miernejšie prejavy alergie. Menej sa o žihľave vie, že žihľava je údajne prospešná aj pri  prechladnutí, chrípke, bronchitíde, zápale pľúc či chronickom kašli. Známejšie sú jej mierne diuretické (močopudné) a detoxikačné účinky.   

 

Žihľavu môžete:

  • spariť
  • variť
  • zmraziť
  • pridávať do polievok
  • sušiť
  • vyrobiť tinktúru

 

 

Silu žihľavy spolu s inými liečivými bylinkami môžete použiť na podporu liečby dny, ochorení žliaz, krvného obehu, zväčšenej sleziny, hnačky, hemoroidov… Ale žihľava sa taktiež využíva pri strarostlivosti o vlasy (po žihľavovej kúre vlasy údajne bývajú silnejšie, lesklejšie, menej vypadávajú), či pokožky (vhodné pri výskyte ekzému a pod.).

Použité čajové vrecúško môžete požiť na drobné ranky, štípance, bradavice či dokonca popáleniny.

 

Surová žihľava – áno či nie? 

Ak chcete použiť čerstvé žihľavové listy napr. do smoothie alebo džúsu, mali by ste vedieť, že bezpečné je to vtedy, ak neutralizujete kyselinu mravčiu a to prostredníctvom mixéra alebo odšťavovača.

 

Vyrobte si žihľavovú tinktúru na vlasy

Korene žihľavy vykopte v tomto období, dôkladne ich umyte, nadrobno nakrájajte a zalejte čistou vodkou. Odložte na teplé miesto a každý deň pretrepávajte. Po 14-tich dňoch je tinktúra pripravená na používanie. Aj riedke vlasy po takejto kúre zhustnú a získajú objem aj lesk. Alebo si vlasy po umytí opachujte odvarom z čerstvej žihľavy (listov so stonkami). Čerstvé stonky aj s listami prelejte vriacou vodou, prevarte a nechajte vychladnúť. Potom umyté vlasy opláchnite.

 

Pesto zo žihľavy 

Suroviny:

5 šálok žihľavových listov

1 väčší strúčik cesnaku

1 chilli paprička

½ cibule

½ avokáda

¼ šálky orechov (vlašské alebo lieskovcové či mandle)

1 PL jablčného octu

štipku mletého koriandra

štipku mletej papriky

 

Postup: Žihľavové listy dobre opláchnite pod tečúcou vodou a sceďte. Následne žihľavu dajte do hrnca a na miernom plameni a pod pokrievkou poduste za občasného miešania po dobu cca 10 minút. Cesnak a čili rozmixujte, pridajte k žihľave a dôkladne premiešajte.

Pesto môžete uchovávať v chladničke po dobu cca 5 až 7 dní v dobre uzatvorenej nádobe, zmrazené však vydrží dlhšie.

Vhodné natrieť na pečivo či chlebík obložený zeleninou.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment