--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Trápi vás bolesť krčnej chrbtice? Takto s ňou zabojujte

26.02.2018 | 11136x Zhliadnutie | Zdravie

Zablokovaná krčná chrbtica a stuhnuté svaly na krku sú často príčinou mnohých problémov. Od bolestí hlavy, migrény, až po trnutie v rukách.

Pritom stačí málo a môžete si pomôcť. Jednoduchými cvikmi, ktoré vám zaberú pár minút denne sa môžete zbaviť bolesti. 

 

Cvičte kedykoľvek, keď máte čas

Uvoľniť svalstvo na krku sa dá počas pár minút a navyše cviky môžete realizovať takmer kdekoľvek. V autobuse, v reštaurácii, keď čakáte  na objednané jedlo či večer pred televíznou obrazovkou.

 

  1. Cvik na uvoľnenie bočných svalov

Cvik realizujeme v tureckom sede, sede na kolenách alebo v sede na stoličke, kedy je chrbtica vzpriamená, ramená uvoľnené a brucho vtiahnuté. Pravou rukou si chytíme ľavú časť hlavy a hlavu nakláňame k pravému ramenu, naopak ľavé rameno ťaháme nadol. Zopár sekúnd v tejto pozícii zotrváme. Potom ruky vymeníme a hlavu ťaháme k ľavému ramenu.

 

  1. Cvik proti bolesti krčnej chrbtice

Sadneme si vzpriamene na stoličku, nohy sú položení na podlahe. Nadýchneme sa a s výdychom spodnú sánku zatlačíme dozadu akoby sme chceli urobiť tzv. dvojitú bradu. Opakujeme aspoň 10 x. Tento cvik sa dá precvičiť naozaj kdekoľvek. Môžete ho cvičiť aj v polohe ležmo na chrbte.

 

  1. Cviky proti bolesti horných partií chrbtice

Tento cvik sa dá vykonávať v sede alebo v stoji. Každú ruku položíme na jedno rameno a krúživými pohybmi opisujeme kružnicu. Najskôr v smere zhora nadol a potom v smere zdola nahor. V každom smere zopakujeme 10-krát.

 

  1. Cviky na spevnenie ochabnutého chrbtového svalstva

Ľahneme si na podložku tvárou dolu. Zoberieme do ruky malú loptičku alebo iný vhodný predmet a podávame si ho za chrbtom z jednej ruky do druhej. Na tento cvik je potrebné zabezpečiť viac miesta, pretože ruky pri podávaní predmetu opisujú pomerne veľké kružnice. Opakujeme 10- krát do jednej strany a 10-krát do opačnej strany.

 

Nielen cvičenie môže pomôcť od bolesti chrbtice 

Ak vás trápi stuhnutá krčná chrbtica, príčinou môže byť aj nevhodný vankúš, matrac či poloha pri spánku. Skúste porozmýšľať, či sedíte a chodíte vystretí. Pomôcť môže aj úprava životosprávy a dostatok pohybu na čerstvom vzduchu. Začnite sa viac hýbať a tráviť čas na čerstvom vzduchu.

Namiesto tabletiek proti bolesti s množstvom vedľajších účinkov, siahnite radšej po vitamínoch. Vedecké štúdie potvrdili pozitívne účinky vitamínov skupiny B práve na pohybový aparát. Konkrétne B1, B6 a B12 vám pomôžu prekonať bolesť a nepríjemné stavy súvisiace s chrbticou.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment