--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Pre toto sa oplatí mať doma himalájsku soľ

29.08.2018 | 4274x Zhliadnutie | Zdravie

S himalájskou soľou porazíte bolesť svalov, zautočíte na brušný tuk a navyše pomôže aj s odbúraním toxínov…

 

Určite ste už počuli o skvelých zdravotných pozitívach himalájskej soli, no tento najstarší typ soli ukrýva v sebe veľkú silu. K dennej spotrebe stačí len ¼ čajovek lyžičky.

 

Himalájska soľ sa ťaží v horách Nepálu, Mjanmarska, Číny a Indii. Soľné ložiská zahalila vrstva lávy pred dvoma miliónmi rokov, takže táto soľ zostala chránená pred vplyvom pôsobenia ďalších látok a teda ide o tú najčistejšiu formu morskej soli, ktorá vďaka obsahu množstva dôležitých minerálov ponúka aj liečebné benefity. Minerály spolu so sodíkom totiž zabraňujú rôznym zdravotným problémom.

 

Aký je rozdiel medzi himalájskou a obyčajnou soľou?

Obsahuje viac ako 80 dôležitých minerálov – napr. horčík, draslík, fluorid, hydrogénuhličitan, bromid, síran…

Minerály, ktoré obsahuje, posiľňujú kosti, hydratujú telo, pomáhajú vyrovnávať pH, urýchľujú metabolizmus, zlepšujú krvný obeh ale tiež zabraňujú svalovým kŕčom, spomaľujú starnutie, pomáhajú pri odbúraní toxínov a ťažkých kovov z tela a vraj aj zvyšujú libido.

Obsahuje prirodzene sa vyskytujúci jód.

Hoci obsahuje rovnaké zložky ako soľ, jej kryštalická štruktúra znižuje obsah sodíka.

Oproti himalájskej, bežná soľ sa spracováva a počas tohto procesu dochádza aj k eliminácii minerálov, ktoré obsahuje, tiež býva chemicky bielená a počas čistenia býva vystavená vysokej teplote, ktorá ničí jej pôvodnú štruktúru a tiež býva umelo obohatená jódom.

 

Himalájskou soľou môžete soliť a vychutnať si lahodnú a zdravú zeleninu, ryby či mäsové jedlá.

Okrem toho keď si ju pridáte do kúpeľa, v ktorom budete relaxovať, pomôže optimalizovať hladinu minerálov v tele, podporí prirodzenú detoxikáciu aj upokojí bolestivé svalové partie.

 

Himalájska soľ čistí aj vzduch 

Kryštálové lampy z himalájskej soli sú prirodzeným čističom vzduchu a tak pomáhajú zmierniť problémy s dýchaním. Stačí, keď si v obývačke umiestnite takúto lampu, okrem príjemnej dekorácie získate zdravý benefit v podobe čistejšieho vzduchu

 

Himalájske krištáľové sklenené lampy sú jedným z najefektívnejších spôsobov, ako prirodzene očistiť vzduch a zmierniť problémy s dýchaním.

 

Recept na chutné mäsko v páci s himalájskou soľou

Čo budete potrebovať:

  • ¼ ČL himalájskej soli
  • štipku cukru
  • 1 PL strúhanej kôry z BIO citróna (resp. bez chemického ošetrenia)
  • 1 dcl vody
  • preferovaný druh mäsa
  • obľúbené bylinky

 

Príprava: Vodu nechajte zovrieť a postupne pridajte himalájsku soľ, kým sa úplne nerozpustí a následne pridajte ostatné. Premiešajte a nechajte chladnúť cca 5 – 6 hodín. Do tohto pácu namočte preferované mäso, vložte prikryté do chladničky a nechajte odležať cca 5 – 6 hodín. Následne grilujte alebo mäso opečte.

 

 

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment