--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Sužuje vás chrípka? Takto s ňou zabojujete!

24.01.2018 | 3031x Zhliadnutie | Zdravie

Chrípka nás dokáže poriadne skoliť. Vyradiť zo života na niekoľko dní. Ide o prenosné vírusové ochorenie, na ktoré sú antibiotiká neúčinné. Pomoc treba v tomto prípade hľadať v prírodných a rokmi overených prostriedkoch.

Dôležitá zásada pri chrípke: vyležať!

Prvou zásadou, ktorá vás nebude nič stáť, je chrípku vyležať. Naozaj tu neplatí žiadne hrdinstvo. Pravdepodobne vás bude trápiť vysoká teplota, bolesť svalov a kĺbov, silná nádcha. Zostaňte ležať v teple, v pokojnom prostredí a doprajte si dostatočné množstvo spánku. Netreba zabúdať ani na to, že ide o prenosné ochorenie. Stráňte sa preto kontaktu s ľuďmi.

Niekoľko násobne zvýšte pitný režim

Nepreháňame. Okrem toho, že pitný režim pozostáva z čistej vody, proti chrípke môžete účinne zabojovať bylinkovými čajmi. Pomôže vám šípkový čaj, pretože obsahuje veľa vitamínu C, ktorý chráni telo pred vírusmi a baktériami. Proti vysokej teplote je účinný lipový čaj a na uvoľnenie hlienov pomáha fenikel a skorocel. Pri zápaloch ústnej dutiny použite odvar zo šalvie. Odporúča sa najmä na kloktanie, pite ho len v malých množstvách.

Protizápalovo pôsobia aj repík lekársky a materina dúška. Na podporu imunity je ideálna echinacea, ktorú možno užívať aj vo forme sirupu.

Imunitu výrazne posilní vitamín C a zinok

Zinok nájdete v ovsených vločkách, semienkach a orechoch. Vysoký obsah vitamínu C má kapusta, kel a citrusové plody. Konzumácia týchto potravín však v prípade ochorenia nestačí. Pomôžte si príjmom vitamínov v tabletovej forme. Dostanete tak do tela oveľa väčší obsah vitamínov.

Cesnak s citrónom

Cesnak je prírodné antibiotikum. Preto ho v prípade ochorenia konzumujte v zvýšenej dávke. Nastrúhajte cesnak na jemnom strúhadle, zalejte ho šťavou z citróna a uzatvorený pohár s týmto „preparátom“ uchovávajte v chladničke. Konzumujte 3 x denne po lyžičkách. Ak je chuť pre vás príliš ostrá, môžete zmes rozmiešať v pohári vody.

Na upchatý nos zaberá preplachovanie

Roztok na preplachovanie nosovej dutiny si jednoducho pripravíte aj doma. Vlejte do malej misky alebo pohárika vlažnú vodu a pridajte ¼ ČL morskej soli. Dôkladne premiešajte, vysmrkajte sa  a začnite s preplachovaním. Jednu nosovú dierku zapchajte palcom a druhou potiahnite čo najviac roztoku. Odporúčame procedúru vykonávať nad umývadlo, lebo časť roztoku vám spolu s nosovým sekrétom bude vytekať. Opakujte dvakrát s každou dierkou niekoľkokrát za deň.

Ocot na znižovanie horúčky

Horúčku sa môžete pokúsiť znížiť aj pomocou octového obkladu. Pripravíte ho z vody a octu v pomere 1:1. Do roztoku namočte kúsky látky alebo obväzu či gázy a priložte si ich na vnútornú stranu zápästia. Keď látka zostane suchá, proces opakujte.

Pre imunitu je potrebná správna črevná flóra

Je vám známe, že až 80% imunity sa nachádza v črevnom systéme. Je teda namieste, podporiť obnovu črevnej flóry a to práve dodaním „dobrých baktérií“ prostredníctvo probiotík. Viaceré štúdie potvrdili, že práve probiotiká pomáhajú udržiavať správne zloženie črevnej mikroflóry a tým pomáhajú udržiavať rovnováhu nášho imunitného systému.

Probiotiká sa prirodzene nachádzajú v kyslomliečnych produktoch, ale dostanete ich samozrejme kúpiť aj v tabletovej forme v každej lekárni.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment