--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Silný jarný bojovník za zdravie: medvedí cesnak

20.03.2023 | 3772x Zhliadnutie | Zdravie

Mnohí tvrdia, že sa dá pomýliť s jedovatou konvalinkou. Jeho vôňa je však natoľko prenikavá, že by ste si mali byť na 100% istí. Rastie na veľkých plochách, najmä v tienistých a vlhkých lesoch. Nájdete ho len počas dvoch mesiacov v roku, preto, ak chcete využiť jeho liečivé účinky, nemali by ste to premeškať. Viete, že je reč o medveďom cesnaku?

Na čo všetko je medvedí cesnak dobrý?

Pozitívom je, že ho môžete zaradiť aj do jedálnička malých detí. Má špecifickú chuť, ktorá sa dá prirovnať k pažítke zmiešanej s cesnakom. Preto to netreba s jeho konzumáciou, najmä u detí, preháňať.

Keďže rastie hneď na začiatku jari, treba využiť jeho účinky na detoxikáciu organizmu po dlhej zime. Odporúča sa tiež pri rôznych tráviacich problémoch (hnačka, plynatosť, nafukovanie), pri srdcovo-cievnych chorobách a vysokom krvnom tlaku.

Účinný je aj pri problémoch s kŕčovými žilami či bolesťami hlavy. Určite je vhodné zaradiť ho do jedálnička, ak trpíte ochoreniami horných dýchacích ciest. Svoju úlohu splní aj pri posilňovaní celkovej imunity organizmu. Priaznivo vplýva na obličky a močové cesty. Jeho pozitíva sú naozaj širokospektrálne.

 

V akej forme medvedí cesnak konzumovať?

Ideálne čerstvý. Najlepšie urobíte, ak ho zjete v deň, kedy ste ho natrhali. Trhajte mladé, malé lístky, ktoré nie sú horké. Nakoľko však rastie iba veľmi obmedzenú dobu, je vhodné si ho spracovať do zásoby. Pozor ale, nikdy nie sušením, pretože tak stráca všetky dôležité látky a živiny.

Čerstvý ho teda počas sezóny môžete použiť do polievok, omáčok či nátierok alebo šalátov. Alebo si ho nakrájajte len tak, na chlieb s maslom.

Ak ho chcete uskladniť na dlhšiu dobu, môžete ho zamraziť. Nazbierané lístky opláchnite pod prúdom vody a nechajte prirodzene vysušiť. Potom vložte lístky do uzatvárateľného vrecka a dajte zamraziť. Ani v mrazničke by však nemal „ležať“ dlhodobo. Skonzumujte ho najneskôr do šiestich mesiacov.

 

Pesto - ideálny spôsob ako uchovať všetky cenné vitamíny!

Potrebujeme:

  • čerstvo natrhaný medvedí cesnak
  • oriešky (kešu, mandle, píniové – podľa chuti)
  • olivový olej
  • soľ
  • čili

Medvedí cesnak je dôležité dôkladne umyť, ideálne pod tečúcou vodou v sitku. Nechajte voľne usušiť a vložte do vyššej nádoby. Lístky cesnaku treba rozmixovať tyčovým mixérom. Postupne pridajte soľ, šťavu z citróna a olivový olej. Nakoniec pridajte pomleté oriešky a dôkladne premiešajte. Pesto je potrebné skladovať k chladničke.

Hodí sa na cestoviny, lososa alebo si ho natrite len tak na opečenú bagetu či pridajte do zeleninového šalátu.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment