--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Chudnutie do plaviek

01.06.2023 | 4192x Zhliadnutie | Chudnutie

Urobte pre svoje zdravie aj vzhľad niečo, aby ste sa s pribúdajúcimi slnečnými lúčmi a dlhšími dňami cítili spokojne, zdravo a štíhlo. Ak ste ešte nezačali, teraz je ten správny čas. Ako nato?

Dbajte na správne držanie tela

Vzpriamené držanie tela je najrýchlejší a najjednoduchší spôsob ako vyzerať lepšie aj štíhlejšie a to nielen v plavkách. Správne držanie tela vám opticky predĺži postavu a tiež zmenší bruško. Takže hlavu hore, stiahnite lopatky k sebe a zatiahnite bruško, telo to ocení menšími bolesťami chrbta a budete z vás vyžarovať sebavedomie.

 

Začnite sa viac hýbať

Práve teraz je správny moment, ak máte nejaké tukové vankúšiky, aby ste ich začali postupne eliminovať. Odbúravanie tuku z problémových partií je totiž bojom na dlhšie trate, môžete ho podporiť nielen vhodnými cvikmi ale aj výživovými doplnkami . Každý druh fyzickej aktivity navyše sa počíta, takže čím viac sa budete hýbať, tým budete bližšie k svojmu cieľu!

 

Posilnite svaly

Posilňovanie je najjednoduchší spôsob ako si vybudovať a spevniť svaly. Či budete využívať hmotnosť svojho tela alebo vám pomôžu činky, závisí od motivácie ale aj zdravotného stavu. Ak si nie ste istí, čo je pre vás vhodné, obráťte sa na odborníkov, ktorí vám radi poradia. Pretože ak vám nejaké cvičenie nerobí dobre, môže to súvisieť s vaším zdravotným stavom a v určitých prípadoch sa niektoré cviky neodporúčajú. 

Vyskúšajte techniku mŕtveho ťahu

Ide o veľmi účinný cvik, ktorý pomáha spevniť celé telo, najmä však chrbát, zadok a nohy, no ak sa nevykonáva správne, narastá riziko poranenia. Pri tomto cviku treba dbať na správny postoj na šírku panvy, päty pevne zasaďte do zeme (nedvíhajú sa), hlavu treba držať v neutrálnom postoji, telo musí byť pri dvíhaní činky spevnené bez vyklenutého chrbta. V tomto prípade je technika naozaj dôležitá, preto je vhodné obrátiť sa na skúseného trénera.  

 

Pomôžte si Pilates-om

 Pilates je súborom cvikov, ktoré posilnia celé telo. Na tomto súbore cvičení je super to, že sa môže cvičiť aj v pohodlí domova bez toho, aby ste vyrušovali susedov. 

 

Upravte svoje stravovanie

Možno už v posilke driete nejaký čas a požadovaný výsledok sa nedostavuje. Pri formovaní postavy je dôležité totiž aj stravovanie . Takže nahradiť hranolky ovocným či zeleninovým šalátom je najlepším spôsobom ako začať. Ďalšie výhody môže priniesť výmena bieleho pečiva, cestovín, bielej ryže a samozrejme cukru za vhodné alternatívy. Ak ste si nie celkom istí, opýtajte sa vášho výživového špecialistu. Ochotne vám poradí. 

 

Dopĺňajte bielkoviny

Potraviny s vysokým obsahom bielkovín alebo vlákniny pomáhajú spomaliť tráviaci proces, výsledkom toho je, že žalúdok sa dlhšie cíti plný a do mozgu vysiela správu, že nie je potrebné jesť. To znamená, že sa budete cítiť spokojní dlhší čas.

 

Šalátom ku zdraviu aj krajšej postave 

Konzumácia šalátov pomáha prijímať vitamíny a minerály v najprirodzenejšej podobe, no aj v tomto prípade je potrebné uvedomiť si, že nie každý šalát má nízky obsah kalórií. Potrebné je myslieť na to, že dresingy, rastlinné oleje, krutóny, slaninové chipsy či syr mu pridávajú ďalšiu kalorickú hodnotu. Konzumujte šaláty, ktoré sú z čerstvej zeleniny a chýbať v ňom by nemali napr. špenát či paprika.

 

Nezabudnite na vlákninu

Vláknina je prospešná nielen pre očistu čriev, prevenciu zápchy, ale tiež má vlastnosť, vďaka ktorej získate pocit sýtosti. Strava s dostatočným množstvom vlákniny prospieva bruchu, len je potrebné dbať na dostatočný príjem tekutín. Niektoré strukoviny síce obsahujú veľa vlákniny, no napr. taká fazuľa môže spôsobiť nafukovanie najmä v prípadoch, ak organizmus nie je zvyknutý na tento druh vlákniny. V tomto prípade je lepšie začať s menším množstvom a postupne pridávať viac vlákniny. Medzi ďalšie zdroje vlákniny patria okrem zeleniny aj ovocie a semiačka. 

 

Obmedzte soľ

Soľ síce náš organizmus potrebuje, no pozor na jej zvýšený príjem, pretože môže spôsobiť nafukovanie a opuch tkanív, ktoré môže trvať aj niekoľko dní. S príjmom soli je spájané aj zadržiavanie vody v organizme. Soľ zredukujete tým, že uprednostníte čerstvé potraviny, ak sa stravujete vonku, vyhýbajte sa jedlám omáčkového typu, ktoré zvyčajne obsahujú veľa soli. Ďalším spôsobom, ako eliminujete zadržiavanie vody v tele v dôsledku vysokého príjmu soli je, že budete počas dňa konzumovať menšie porcie v pravidelných a častejších intervaloch, čo znamená zmenšiť porcie hlavných jedál a nevynechávať vhodnú desiatu a olovrant. 

 

Vyhnite sa alkoholu

Alkohol znižuje možnosť dosiahnuť cieľ v podobe chudnutia hneď niekoľkými spôsobmi. V prvom rade pohár piva alebo vína obsahujú približne 150 prázdnych kalórií. Alkoholické nápoje tiež spôsobujú nafukovanie a spomaľujú schopnosť tela spáliť neželaný tuk. Štúdie tiež naznačujú, že alkohol zabraňuje vstrebávaniu vitamínov a minerálov z prijatej potravy, takže s alkoholom pri chudnutí naozaj opatrne alebo ešte lepšie vôbec.

 

Usilujte sa o pokrok

Pri chudnutí sa zamerajte na dosiahnutie pokroku a nesnažte sa o dokonalosť. Mnoho odborníkov varuje pred motiváciou nazývanou dokonalosť, pretože práve tá najčastejšie vedie k znechuteniu či dokonca paralýze. Namiesto toho, aby ste sa porovnávali s vyhladovanými modelkami z časopisov, tešte sa z toho, keď si opasok zapnete o jednu dierku menej, prípadne je vám cvičiaci úbor voľnejší ako bol pred mesiacom. Tešte sa z postupne prichádzajúcich zmien a vyhýbajte sa nerealistickým očakávaniam.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment