--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Pri chudnutí si dajte pozor na tieto "chytáky"

10.05.2015 | 11502x Zhliadnutie | Chudnutie

Existuje veľa jedál, ktoré považujeme za viac či menej diétne, ale v skutočnosti nášmu telu dodajú príliš veľa kilojoulov či sacharidov. Niekedy sa pozrite, aká je energetická hodnota šalátu z fast foodu, ktorý si v dobrej viere dávate miesto hamburgeru alebo párku v rožku.

Pozrite sa na jedlá, ktoré sa diétne len tvária a vyberte nejakú ich menej kalorickú variantu.

1. Zradné šaláty

ceasar salat na chudnutie nie jeZatiaľ čo miska alebo tanier plne naložené šalátovými listami neobsahujú takmer žiadnu energiu, prísady pokojne urobia zo zeleninového šalátu energetickú bombu. Všetka ďalšia zelenina je samozrejme v poriadku, rovnako ako lyžička panenského olivového oleja na chuť - a aj kvôli rozpúšťaniu vitamínov. V poriadku je aj tuniak, kvalitná šunka, kuracie prsia alebo vajíčko. Potom však začne ísť do tuhého. Napríklad so syrmi treba narábať veľmi opatrne,  na 1 porciu postačí do 30 g syra, pretože až na výnimky obsahujú veľa tuku.  Nehovoriac o rôznych chlebových či pečivových krutónov, opečenej slanine alebo obaľovanom a vyprážanom mäse. Ak to ešte korunujú dressingom alebo majonézou, na diétu môžete úplne zabudnúť. Klasickým príkladom je tradičný Ceasar šalát.

Tip: Chcete si Ceasar  pripraviť zdravšie? Máme pre vás super recept.

 

2. Hladné cestoviny

Pravidlo číslo jedna: cestoviny nie sú o nič viac diétnejšie než knedle. Zvlášť nie vtedy, ak si dávate veľkú a smotanou zaliatu alebo syrom posypanú porciu. Diétne  nie sú ani cestovinové šaláty. Taliani samozrejme cestoviny jedia, väčšinou však ako predjedlo, každopádne v malých porciách a väčšinou aj v prostých ľahkých úpravách - najčastejšie s čerstvými rajčianami a bazalkou. U cestovín navyše hrá úlohu to, ako ich uvaríme - čím rozvarenejšie budú, tým vyšší glykemický index budú mať a my tým skôr budeme mať zase hlad.

Tip: Ak máte chuť na cestoviny, uprednostnite cestoviny zo sezamovej, ľanovej či gaštanovej múky (dostanete v bio- alebo paleobchodoch)

 

3. Nízkotučné a light potraviny moc nefungujú

Vyzerá to logicky, kto chce znížiť svoj denný energetický príjem, môže začať jesť nízkoenergetické varianty obľúbených pokrmov a má vyhrané. Lenže tak to nie je, pretože tieto potraviny predstavujú vlastne niekoľko chytákov v jednom. Príklad? Ľudia mávajú pocit, že si z týchto potravín môžu dať vyššie množstvo než tých klasických, lenže zase taký rozdiel v energetickej hodnote medzi nimi nie je. Navyše, výrobcovia väčšinou jednu zložku uberú, ale inú či iné pridajú. Niektoré light jogurty tak napríklad obsahujú minimum tuku, ale sú prisladzované, či už cukrom alebo umelými sladidlami. Sušienky zase môžu obsahovať menej cukru, ale o to viac tuku, ktorý je nositeľom chuti. Tieto light potraviny navyše obsahujú viac umelých prídavných látok ako klasické. Viac sa môžete dočítať tu.

4. Tmavé pečivo má menej energie ako svetlé

pecivo

Tip: Najlepšie urobíte, ak uprednostníte pečivo bez múky. Výborný chlebík bez múky si môžete upiecť aj doma - tu je recept.

 

5. Kto chce chudnúť, nesmie mäso? Omyl.

Tento názor nie je masovo rozšírený, ale časť dietárov, najmä žien, sa ho drží. Domnievajú sa, že kto chce niečo zhodiť, nesmie jesť mäso. A to je nezmysel. Alebo, presnejšie povedané, vadí tučné mäso a väčšina údenín, úplne rovnako, ako vadia maslové torty. Chudé mäso by naopak malo byť súčasťou diétneho jedálnička ako zdroj kvalitných a nevyhnutných bielkovín, ktoré často predovšetkým ženám chýba. Telu pritom slúži ako zdroj energie a rozhodne ich potrebuje, aby malo z čoho budovať a udržiavať svaly. Nehovoriac o tom, že bielkoviny sú skvelé na zahnanie hladu. S nedostatočnou konzumáciou mäsa súvisí aj chudokrvnosť, ktorá tiež častejšie trápi ženy ako mužov.

Tip: Najvhodnejšie mäso pri diéte je ryba, hydina a chudé hovädzie či teľacie mäso.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment