--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Prečo sú proteíny také dôležité?

31.08.2016 | 4124x Zhliadnutie | Ivana Novotná | Strava

Proteín je dôležitou súčasťou stravy u každého. Buduje a opravuje bunky, udržuje svaly, orgány, žľazy a kožu v zdraví. Okrem týchto základných výhod dodáva strava bohatá na proteíny telu viac energie, pomáha udržať vašu chuť k jedlu pod kontrolou, zníži chuť na sladkosti a dokonca vám pomôže schudnúť. Či už je vašim cieľom zdravie, ideálna váha alebo postava, proteín vám k tomu len uľahčí cestu. Je veľmi ľahké urobiť drobné zmeny vo svojom jedálničku a získať viac bielkovín zo stravy a nebude to znamenať jesť len červené mäso.

Výhody proteínov

Viac energie

Proteín je najlepší zdroj energie. Tuk je potrebný previesť do inej formy, aby ho telo mohlo využiť, sacharid naopak dodá energiu rýchlo, ale tá aj tak rýchlo poklesne. Proteín vám dodá energetický impulz okamžite a trvá niekoľko hodín. To je druh energie, pri ktorej zostaneme celý deň v strehu a sústredený celý deň, nebudeme náchylný k poklesu energie v popoludňajších hodinách.

Chuť na sladké

Proteíny v strave vám skutočne môžu udržať chuť na cukor pod kontrolou. Keď je vo vašej strave málo bielkovín, bude kričať po energii. To sa často prejavuje ako túžba po niečom sladkom, pretože to nám umožní rýchlo, hoci dočasne doplniť energiu. Tým, že budeme mať v strave dostatok bielkovín, môžeme sa tejto situácii úplne vyhnúť.

Strata hmotnosti

Proteíny v strave spôsobujú pocit plnosti, čo znamená, že nebudeme mať ani chuť siahať po druhej porcii. Bolo preukázané, že ak ich je v jedálničku dostatok, myšlienky na jedlo a aj nočné prejedanie sa sú obmedzené a to pomáha udržať jedálniček pod kontrolou. A koľko je ich vlastne treba? To je otázka! Je to veľmi individuálne, ale približne 0,8 g/kg hmotnosti, no športovec aj oveľa viac.

Budovanie a oprava svalstva

Ak chcete budovať svalstvo, jesť viac proteínov je nutné. Pri svalovej námahe sa narušia svalové vlákna a tieto trhliny sú vypĺňané proteínmi. Takto sa svaly stávajú silnejšie a mohutnejšie. A ďalšia dôležitá informácia je, že svalovina spaľuje viac energie ako tuk, preto ju musíme chrániť a budovať ju.

 

Takže choďte do toho a nájdite si cestu ako si tieto živiny pridať do Vášho jedálnička. Nielen že budete menej často hladní, budete mať viac energie, chudnutie alebo udržanie váhy bude jednoduchšie, ale podstatné je, že budete tým pádom aj spokojnejší aj šťastnejší. Kto by to bol povedal, že to, čo jeme, môže mať taký vplyv aj na náš život a naše ciele? Ja áno...

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment