--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---
Upozornenie na stiahnutie výrobku BELLY CARE z predaja
 

Prečo práve Q 10?

15.10.2018 | 1876x Zhliadnutie | Zdravie

Koenzým Q 10 posilňuje bunky pred poškodením ale aj predčasným starnutím. Veľký význam má tiež u ľudí, ktorých organizmus sa musí vyrovnávať so zaťažujúcimi ochoreniami v podobe cukrovky, vysokého tlaku, angíny pektoris, srdcovej nedostatočnosti, vysokého cholesterolu...

 

Koenzým Q 10 je látka, ktorá je prítomná takmer vo všetkých bunkách ľudského tela a doslova je zodpovedná za produkciu energie. Okrem toho disponuje veľkými antioxidačnými vlastnosťami, teda pomáha pri ochrane buniek pred poškodením toxickými voľnými radikálmi. 

 

Zaujímavé je, že človek si dokáže tento koenzým vytvoriť svojou vlastnou produkciou z prijatej potravy, do približne len 25. roku života, potom jeho produkcia postupne klesá a po 40-tke sa jeho množstvo zníži na polovicu. Toto je aj jeden z dôvodov, prečo sa bunky v určitom veku stávajú náchylnejšie na poškodenie a prečo dokážu oveľa horšie využívať energiu na svoju existenciu a činnosť.

 

Ako to pocítime, keď hladina Q 10 klesne?

Ak hladina koenzýmu poklesne, pocítime to na vlastnej koži a to nasledovne:

 • Začneme horšie tolerovať záťaž
 • Poklesne pracovná aktivita
 • Celkovo sa zníži schopnosť organizmu regenerovať sa
 • Prejaví sa pokles výkonnosti 
 • Začnú sa objavovať prv prejavy starnutia

 

Čo by v jedálničku nemalo chýbať?

 • Pšeničné klíčky
 • Ryžové otruby
 • Makrely či sardinky, teda mastné ryby
 • Olivový olej
 • Slnečnicové semiačka
 • Hrozno
 • Orechy
 • Brokolica
 • Špenát
 • Strukoviny

 

Čo je dobré o Q 10 ešte vedieť? 

Koenzým Q 10 je náchylný na dlhé skladovanie aj tepelnú úpravu, preto je vhodné potraviny bohaté na Q 10 konzumovať čo najčerstvejšie. Taktiež jeho účinok aj tvorbu posilňujú vitamíny E, B6, B12, niacín, kyselina listová a selén. Dôraz na jeho potrebnú hladinu by mali klásť aj muži pri neplodnosti, ľudia po prekonanom infarkte myokardu, chronickej únave ale aj preventívne – na udržanie imunity organizmu. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí
a vitamínový doplnok na posilnenie imunity zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment