--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Pre toto nezanedbajte regeneráciu po cvičení!

09.05.2018 | 4266x Zhliadnutie | Šport

Cvičíte v snahe spevniť telo alebo zhodiť zopár nadbytočných kilogramov? Potom by ste mali vedieť, že aj regenerácia po cvičení je rovnako dôležitá.

 

Odborníci apelujú na všetkých, ktorý sa športu ako takému venujú na pravidelnej báze, aby nezanedbávali regeneráciu, pretože relax je jednou z najdôležitejších oblastí efektívneho a zdravého tréningu.

 

Telo je tvorené pomalými a krátkymi svalovými vláknami, pričom tie rýchle náš organizmus využíva pri dynamickom pohybe a zdvíhaní závaží. Táto skupina sa naťahuje pomalšie a tiež sa pomalšie dostáva späť do svojho pôvodného stavu. Tieto faktory nezanedbateľne ovplyvňuje vek, preto v dvadsiatke nám na regeneráciu stačí deň, o ďalších dvadsať rokov už telo na to potrebuje niekoľko dní. Viete, že svaly hrudníka či chrbta potrebujú na regeneráciu približne 72 hodín, pričom stehennému alebo lýtkovému svalu na to stačí polovica?

 

Pozor na pretrénovanie

Keď to s tréningom preženieme, spoznáme to veľmi ľahko. Najznámejším príznakom je bolesť svalstva. Mierna až stredná intenzita bolesti naznačuje, že sme zanedbali strečing. Čo však v prípade, ak nás „svalovica“ doslova paralyzuje? Tento stav nám už signalizuje preťaženie a organizmus si „vypýta“ potrebný čas na regeneráciu v podobe malátnosti a zvýšenej potreby spánku. POZOR! Tento stav je nežiaduci z dôvodu, že vyčerpaný organizmus sa snaží o čo najrýchlejšiu regeneráciu a pritom stráca prirodzenú obranyschopnosť a tak často neodolá ataku vírusom či prechladnutia.

 

Na čo pri cvičení nezabúdať?

V rámci tréningov nezabúdajte na dostatočný príjem minerálov, o ktoré naše telo v prichádza v dôsledku potenia, tiež treba dbať na primeraný pitný režim a pravidelné dopĺňanie vitamínov, najmä céčko a déčko.

Ak to predsa len s cvičením preženieme, určite neuškodí siahnuť po zinku a horčíku, pri výrazných bolestiach aj po špeciálnom kréme, ktorý je určený na uvoľnenie svalstva alebo si zájsť na vhodnú masáž.

 

Regenerácia závisí aj od: 

  • veku
  • kondičného profilu jedinca
  • celkového zdravia
  • miery následkov preťaženia

 

Zlaté pravidlo zdravého cvičenia

Ak ste len v prvej fáze cvičenia a v snahe zhodiť čo najviac nežiaducich kilogramov, a myslíte si, že čím viac budete cvičiť, tým to pôjde rýchlejšie, ste na omyle. Vo väčšine prípadov príde k pretrénovaniu, rýchlo sa unavíte a na cvičenie ako také zanevriete.

Skúste sa držať zlatého pravidla a záťaž cvičením zvyšujte postupne. Odporúča sa zvyšovať týždenný tréningový objem len o 10 %. Taktiež by cvičenie, resp. tréning nemal prevyšovať 45 až 60 minút.

 

Zlaté pravidlo relaxu

Počúvajte svoje telo, lebo tak ako je každý z nás jedinečná bytosť, aj naše potreby relaxu sú vysoko individuálne. Regenerácia závisí najmä od miery intenzity. Cvičenie s veľkou záťažou, či anaeróbne dynamické tréningy na ktorých idete „dušu vypustiť“ vyžadujú väčšiu mieru regenerácie, pri nižšej intenzite zase môže stačiť aj deň voľna.

Nezabudnite, že kvalitná a vyvážená strava tiež patrí k regenerácii, ak stravovanie podceníte, prípadne si budete odopierať dostatočný počet kalórií, v tom prípade vám môže hroziť obrovské riziko zranení aj pretrénovanosti. K preťaženiu organizmu sa je možné dostať oveľa jednoduchšie ako si myslíme. Preto o adekvátnosti vášho jedálnička sa radšej poraďte s výživovým špecialistom či lekárom.

 

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment