--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Prečo by deti mali športovať?

05.04.2018 | 4077x Zhliadnutie | Šport

Šport a pohyb vo všeobecnosti patria k životu. Deti pobyt milujú a preto by sme im ho mali dopriať, ale tiež ich podporiť v konkrétnom druhu športu, už v útlom veku.

 

Šport je pre dieťa dôležitý 

Okrem primárnych zdravotných výhod, pomáha športovanie v procese socializácie, deti nadväzujú nové priateľstvá, učia sa pravidlám a fungovaniu v kolektíve, zodpovednosti i pravidelnému režimu. Nad konkrétnym športom môžete pokojne začať uvažovať už vo veku okolo štyroch rokov dieťaťa.

 

Vtedy už dieťa ovláda základné zručnosti, vie koordinovať svoje pohyby a je ochotné sa učiť nové veci. Je však potrebné ponúknuť mu taký šport, ktorý ho zaujme a bude ho baviť. To docielite tak, že mu v športových začiatkoch ponúknete viacero možností.

 

Zoberte dieťa na plaváreň aj na lyže

Je prirodzené, že budete dieťa „ťahať“ na šport, ku ktorému máte aj vy blízko. To je samozrejme v poriadku, ale ukázať mu môžete aj iné možnosti. Dnes je možnosť zúčastniť sa ukážkovej hodiny napríklad v tanečnej škole. Dieťa už v materskej škole dostáva možnosť prihlásiť sa na rôzne kurzy.

 

Ak ich dieťa absolvuje, môže vám to pomôcť v odhaľovaní. Je dobré, ak má dieťa zručnosti vo viacerých oblastiach. Treba ho preto naučiť nielen kopať do lopty, ale aj bicyklovať, plávať či korčuľovať. Na pravidelnú tréningovú aktivitu zameranú na konkrétny šport je vhodné dieťa zapísať s nástupom do základnej školy.

 

Prečo by malo dieťa športovať? 

Treba zdôrazniť, že dieťa by zo športu malo mať radosť a nie ho robiť pod nátlakom rodičov. Ak je športová aktivita pre dieťa potešením, prináša mu aj náležité benefity:

  • zbavuje stresu a navodzuje pozitívnu náladu
  • udržuje pružné a ohybné kĺby
  • pomáha predchádzať bolestiam hlavy (až 70% detí vo veku od 7 do 15 rokov trpí bolesťami hlavy)
  • okysličuje mozog vďaka zvýšenému prísunu kyslíka
  • zabraňuje nadváhe
  • predstavuje dôležitú súčasť psychohygieny po náročnom dni v škole
  • pomáha nadväzovať nové priateľstvá
  • buduje u dieťaťa tímového ducha

 

 

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment