--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Poradíme 9 praktických trikov ako si vybrať zdravé potraviny.

12.07.2018 | 3377x Zhliadnutie | Strava

Niektoré potraviny sa môžu javiť ako zdravé a bezpečné pre zdravie, najmä ak ste sa v poslednom čase dozvedeli o tom, že sú zdravé. Ale nie všetko, čo je momentálne “trendy”, najmä kvôli svojmu obsahu, je naozaj zdravé aj bezpečné. Zapamätate si týchto jednoduchých 9 trikov:

 

 

1. Menej je častokrát viac

Ak sa snažíte stravovať zdravo, pri nákupe v obchode s potravinami sa môžete cítiť zmätený, čo konkrétne z ponúkaného sortimentu si môžete vybrať? Jeden z najdôležitejších trikov je (okrem čítania etikiet) siahnuť po potravinách s najmenším zoznamom prídavných látok. Čím je zoznam jednoduchší = vyššej pravdepodobnosti, že potravina je zdravšia.

 

2.Voda pre športovcov a tzv. “vylepšené” vody

Nie všetko, čo má v názve šport je aj naozaj zdravé, hoci nejedna reklama so známym športovcom, ktorý drží v ruke práve takýto nápoj, nás presvedčuje o opaku. Je správne zamyslieť sa nad tým, že ak nešportujeme vrcholovo, nepotrebujeme špeciálny športový nápoj na doplnenie energie a rehydratáciu. Prázdne kalórie, ktoré tieto nápoje môžu obsahovať, práve naopak, môžu zvýšiť telesnú hmotnosť  a prispieť k rozvoju zubného kazu (najmä u detí). Rovnako to platí aj pri vodách, ktoré sú obohatené o vitamíny či minerály, pretože zvyčajne tiež obsahujú umelé príchute a sladidlá.

 

3.Pozor na maškrty

Obľúbený spôsob ako načerpať energiu medzi školou a krúžkami a pod. Buďte pozorní, pretože vo vašej obľúbenej maškrte možno nájdete (ak vôbec) iba stopy po ozajstnej čokoláde či skutočných orechoch, sušenom ovocí , semiačkach a pod.  Ak predsa len neodoláte, skontrolujte si veľkosť porcie, lebo zvyčajne je skutočne “nabombovaná” kalóriami.

 

4.Zeleninové čipsy

Myslíte si, že zeleninové čipsy sú zdraviu prospešné? Nuž zelenina v takýchto čipsoch je naporcovaná natenko a spracovaná tak, že si veľa zo svojich výživných látok pravdepodobne neuchovala.  Takže, ak máte “krízu”, radšej si doprajte čipsy z čertvo nakrájanej zeleniny, tie sú aj tak najzdravšie!

 

5.Výživné tyčinky

Skutočne vynikajúco chutia a ľahko sa pribalia aj do kabelky, len aby pomohli zahnať vlčí hlad. Lenže pozor! Nie je tyčinka ako tyčinka, pretože niektoré sú tak plné cukru, ako keby ste sa v cukrárni obklopili tými najsladšími zákuskami.

Podľa prieskumu z roku 2013, obyčajná tyčinka má v priemere 230 kalórií, 10 gramov cukru a 160 miligramov sodíka! Tyčiniek sa však vzdať pritom vôbec nemusíte, stačí ak siahnete po tých, ktoré obsahujú nízky pridaný cukor a majú veľa ovocia, orechov, semienok či celé zrná.

 

6.Ochutené otruby a ovsené vločky 

Ďalšia pasca, ktorá na vás číha, lebo tie ochutené majú naozaj priveľa cukru. V tomto prípade sa oplatí siahnuť po neochutených verziách a nebyť lenivý a pridať si podľa vlastného uváženia ovocie či orechy a v prípade nutnosti, radšej dochuťiť malou lyžicou medu.

 

7.Smoothie?

Áno, ale ideálne je konzumovať iba to, ktoré si pripravíte sami doma.  V tom spracovanom totiž prídete o pomerne vysoký podiel vlákniny a namiesto toho dostanete vyššiu koncentráciu cukru. Stále platí, čo si vyrobíte doma, je najlepšie!

 

8.Nízkotučné produkty

Siahate po potavinách, ktoré sú označené ako “light” alebo nízkotučné? Tak toto je celé zle, pretože v tomto prípade potraviny s nízkym obsahom tukov majú práve chýbajúci tuk nahradený inými látkami v podobe cukru, soli či zahusťovadiel, ktoré vám v konečnom dôsledku kalórie iba pridajú.

 

9.Potraviny bez lepku

Ak nemáte zdravotné problémy ako je napríklad celiakia, pri ktorej lepok poškodzuje tenké črevo, lepku sa vyhýbať nemusíte. Ale to neznamená, že bezlepkové potraviny ako je napr. quinoa, nie sú pre vaše zdravie prínosom! Dobré je tiež vedieť, že ak intoleranciou na lepok netrpíte a napriek tomu holdujete potravinám bez lepku, ochudobňujete sa o vitamíny skupiny B, minerály a vlákninu, ktorá sa pri výrobe bezlepkových potravín zvyčajne odstraňuje, a navyše bezlepkové výrobky majú tendenciu byť drahšie ako ich bežné alternatívy. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment