--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Paradajka – úžasná potravina a to nielen pri chudnutí!

18.07.2018 | 4772x Zhliadnutie | Strava

Teraz je sezóna paradajok a keďže sú bohaté na lykopén, antioxidant, ktorý je “dobrý” pre srdce a účinný aj proti niektorým druhom rakoviny, mali by sme ich konzumovať tak často, ako sa len dá.

 

 

Paradajky sú obľúbenou plodinou v našom zemepisnom pásme, konzumujú sa na mnoho rôznych spôsobov, surové ale aj ako zložka mnohých jedál od omáčok cez salsy, šaláty, kečupy či polievky. Paradajková šťava výborne zahasí smäd ale používa sa aj v miešaných nápojoch ako je krvavá Mary. J

 

Paradajky okrem lykopénu sú tiež vynikajúcim zdrojom vitamínu C, biotínu, molybdénu, vitamínu K, ale aj medi, draslíka, mangánu, vitamínu A (vo forme betakaroténu), vitamínu B6, kyseliny listovej, niacínu, vitamínu E, fosforu a vlákniny.

 

Čo je na paradajkách skvelé?

Paradajky obsahujú takmer 95 % vody, pre naše telo sú zdravou “bombou” či už surové ale aj tepelne spracované, lebo tie obsahujú ešte viac prospešných látok, pre nezanedbateľný obsah železa, tiež pomáhajú znižovať riziko srdcovo-cievnych ochorení, znižujú LDL cholesterol, podieľajú sa na regulácii tukov, napomáhajú zdraviu kostí, preventívne pôsobia proti rakovine pankreasu, prostaty, prsníka, vrátane niektorých neurologických ochorení ako je napr. Alzheimerová choroba.

 

 

Paradajky pôvodne pochádzajú z Peru, ich vedecký názov je Lycopersicon lycopersicum a kedysi sa ich ľudia obávali jesť, pretože sa obávali, že sú jedovaté. V 17. až 18. storočí sa paradajky v Taliansku používali len ako stolová dekorácia. Prvé paradajky v Európe boli odrody žltej farby, taliansky názov pre ne je pomodoro a vo voľnom preklade znamená zlaté jablko. Dnes už existuje viac ako 10 000 odrôd a nie je problém dopestovať paradajky v bielej, ružovej, fialovej, žltej či čiernej farbe. 

POZOR na silu paradajky!

Paradajky rýchlo strácajú vitamín C, preto paradajky, ktoré kúpite v supermarkete zväčša bývajú odtrhnuté ešte zelené a po ceste do obchodu sú vystavené etylénu, plynu, pomocou ktorého po ceste do obchodu dozrejú.

Zrelá paradajka (ideálne zo záhrady) má silné liečivé vlastnosti, môže znížiť riziko vzniku rakoviny, predchádza kardiovaskulárnym ochoreniam, čistí karcinogény z cigaretového dymu, je plná minerálov a vitamínov, znižuje hypertenziu, reguluje krvné hladiny, rozpúšťa žlčové kamene, znižuje vznik krvných zrazenín a pomáha liečiť / predchádzať zápalom a podobne.

Pozor! Chladenie znižuje chuť aj kvalitu paradajok.

 

Podľa legendy paradajky kedysi používali čarodejnice vo svojich liečivých elixíroch. Dnešná reputácia paradajok prešla zásadnou zmenou a paradajka sa považuje za mimoriadne prospešnú pre ľudské zdravie, hoci listy tejto rastliny sa považujú za mierne jedovaté a nemali by sa jesť a ani piť.

 

 

 

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment