--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPI ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Skvelé finty ako si pripraviť šalát, ktorý dobre zasýti!

03.08.2018 | 2043x Zhladnutie | Strava

Počas leta (a nielen v lete) šaláty jednoducho “fičia”. Šaláty sú ideálnou voľbou ak si chceme udržať štíhlu líniu ale aj vtedy, keď chceme do jedálnička zaradiť viac porcií zeleniny, pretože u nás, žiaľ, konzumácia zeleniny je stále na jednej z posledných priečok v potravinovej pyramíde.

 

Lenže, čo robiť v prípade, keď nás konzumácia šalátu neláka, lebo ak siahneme po šaláte, už onedlho sa dostaví pocit hladu, takže nás ako ľahká alternatíva v stravovaní šalát jednoducho neuspokojí, prípadne nie je vhodne ochutený alebo jednoducho s jeho prípravou je veľa práce v podobe umývania a krájania zeleniny?

 

V šaláte chýbajú proteíny

Keď máte pocit, že šalát vás dostatočne nezasýti, môže to byť jednoducho preto, že v šaláte vám chýbajú proteíny – bielkoviny – ktoré majú vynikajúci sýtiaci účinok. Pridajte do šalátu živočíšne bielkoviny v podobe grilovaného morčacieho prípadne kuracieho mäsa, tuniaka alebo steaku, ktorý ste nestihli skonzumovať a odložili ho do chladničky. 

 

Milujete šalát a napriek tomu sa nechcete ochudobniť o potrebné bielkoviny ale z určitých dôvodov sa vyhýbate konzumácii mäsa?

Živočíšne bielkoviny nahraďte tými rastlinnými v podobe quinoa, šošovice, fazule či pečeného tofu…

 

Šalát bez tuku? NIE!

Snažíte sa schudnúť a často siahate po zelenine a pritom eliminujete tukovú zložku? To je zásadná chyba! V prípade šalátov sa určite oplatí siahnuť po kvalitnom panenskom oleji (napr. olivovom), ktorý šalát vynikajúco dochutí a navyše pomôže telu absorbovať všetky karotenoidy a ostatné užitočné látky (napr. vitamíny rozpustné v tukoch) zo zeleniny. Lyžica kvalitného oleja v šaláte okrem vyššie spomínaného tiež pomôže lepšie zasýtiť a vyniknú chuťové vlastnosti použitých ingrediencií.  

 

Ako ozvláštniť chuť šalátu?

Možno ste sa už jedného druhu šalátu “prejedli” a žiada sa vám experimentovať s novými chuťami? Siahnite po orechoch, semiačkach (ľanové, tekvicové, chia…), ktoré okrem toho, že sú zdraviu prospešné, napomáhajú lepšiemu sýtiacemu účinku a ozvláštnia chuť šalátu.

Alebo si šalát spestrite niekoľkými kúskami ovocia. Pozor! Uprednostnite čerstvé pred sušeným ovocím, pretože napr. sušené brusnice, slivky, čerešne síce šalát chuťovo aj farebne ozvláštnia, ale tiež mu pridajú viac kalórií. Čerstvé ovocie v podobe plátkov z jahody či jablka majú rovnako spestrujúci účinok, tiež obsahuje viac vody, teda zaberú viac miesta. V prípade použitia čerstvého ovocia nakoniec ovocia pridáte v skutočnosti menej a tiež v porcii šalátu získate menšie množstvo kalórií.

 

 Trik na prípravu šalátu ako z reštaurácie

Ak sa čudujete, že váš “prácne” nakrájaný šalát vložíte do misy a polejete obľúbeným dresingom a spodné kúsky šalátu sú bez chuti a úplne suché, inšpirujte sa prípravou šalátu v každej dobrej reštaurácii.

Dresing pridávajte do šalátu v malom množstve a po vrstvách a nakoniec ho jemne prevzdušnite dvomi veľkými drevenými vidličkami. Hoci dresingu použijete menej, v konečnom dôsledku každý kúsok šalátu bude rovnako šťavnatý a aromatický. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom za 7,90€.
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment