--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Skvelé finty ako si pripraviť šalát, ktorý dobre zasýti!

03.08.2018 | 3798x Zhliadnutie | Strava

Počas leta (a nielen v lete) šaláty jednoducho “fičia”. Šaláty sú ideálnou voľbou ak si chceme udržať štíhlu líniu ale aj vtedy, keď chceme do jedálnička zaradiť viac porcií zeleniny, pretože u nás, žiaľ, konzumácia zeleniny je stále na jednej z posledných priečok v potravinovej pyramíde.

 

Lenže, čo robiť v prípade, keď nás konzumácia šalátu neláka, lebo ak siahneme po šaláte, už onedlho sa dostaví pocit hladu, takže nás ako ľahká alternatíva v stravovaní šalát jednoducho neuspokojí, prípadne nie je vhodne ochutený alebo jednoducho s jeho prípravou je veľa práce v podobe umývania a krájania zeleniny?

 

V šaláte chýbajú proteíny

Keď máte pocit, že šalát vás dostatočne nezasýti, môže to byť jednoducho preto, že v šaláte vám chýbajú proteíny – bielkoviny – ktoré majú vynikajúci sýtiaci účinok. Pridajte do šalátu živočíšne bielkoviny v podobe grilovaného morčacieho prípadne kuracieho mäsa, tuniaka alebo steaku, ktorý ste nestihli skonzumovať a odložili ho do chladničky. 

 

Milujete šalát a napriek tomu sa nechcete ochudobniť o potrebné bielkoviny ale z určitých dôvodov sa vyhýbate konzumácii mäsa?

Živočíšne bielkoviny nahraďte tými rastlinnými v podobe quinoa, šošovice, fazule či pečeného tofu…

 

Šalát bez tuku? NIE!

Snažíte sa schudnúť a často siahate po zelenine a pritom eliminujete tukovú zložku? To je zásadná chyba! V prípade šalátov sa určite oplatí siahnuť po kvalitnom panenskom oleji (napr. olivovom), ktorý šalát vynikajúco dochutí a navyše pomôže telu absorbovať všetky karotenoidy a ostatné užitočné látky (napr. vitamíny rozpustné v tukoch) zo zeleniny. Lyžica kvalitného oleja v šaláte okrem vyššie spomínaného tiež pomôže lepšie zasýtiť a vyniknú chuťové vlastnosti použitých ingrediencií.  

 

Ako ozvláštniť chuť šalátu?

Možno ste sa už jedného druhu šalátu “prejedli” a žiada sa vám experimentovať s novými chuťami? Siahnite po orechoch, semiačkach (ľanové, tekvicové, chia…), ktoré okrem toho, že sú zdraviu prospešné, napomáhajú lepšiemu sýtiacemu účinku a ozvláštnia chuť šalátu.

Alebo si šalát spestrite niekoľkými kúskami ovocia. Pozor! Uprednostnite čerstvé pred sušeným ovocím, pretože napr. sušené brusnice, slivky, čerešne síce šalát chuťovo aj farebne ozvláštnia, ale tiež mu pridajú viac kalórií. Čerstvé ovocie v podobe plátkov z jahody či jablka majú rovnako spestrujúci účinok, tiež obsahuje viac vody, teda zaberú viac miesta. V prípade použitia čerstvého ovocia nakoniec ovocia pridáte v skutočnosti menej a tiež v porcii šalátu získate menšie množstvo kalórií.

 

 Trik na prípravu šalátu ako z reštaurácie

Ak sa čudujete, že váš “prácne” nakrájaný šalát vložíte do misy a polejete obľúbeným dresingom a spodné kúsky šalátu sú bez chuti a úplne suché, inšpirujte sa prípravou šalátu v každej dobrej reštaurácii.

Dresing pridávajte do šalátu v malom množstve a po vrstvách a nakoniec ho jemne prevzdušnite dvomi veľkými drevenými vidličkami. Hoci dresingu použijete menej, v konečnom dôsledku každý kúsok šalátu bude rovnako šťavnatý a aromatický. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment