--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Naprogramujte sa na zdravé stravovanie

05.12.2018 | 2920x Zhliadnutie | Chudnutie

Zdá sa vám to priam nemožné? Podľa odborníkov vraj môžeme svoj mozog naprogramovať tak, aby úplne prirodzene dával prednosť zdravým jedlám pred tými nezdravými. Lebo ani dieťa sa nenarodí s nechuťou ku zelenine či celozrnným cestovinám a láskou ku hranolčekom.

 

Výsledky štúdie amerických vedcov z Tuftsovej univerzity v Bostone pozorovali pol roka 13 obéznych mužov a žien, pričom 8 z nich sa zapojilo do špeciálneho programu na zníženie hmotnosti. Ostatní účastníci tvorili kontrolnú skupinu. 

Výskum bol zameraný na pozorovanie tej časti mozgu, ktorej dali názov odmeňovacia. Tej skupine ľudí, ktorá sa zapojila do programu na zníženie hmotnosti, pol roka podávali jedlá bohaté na bielkoviny a vlákninu. Pretože ich strava obsahovala menej uhľohydrátov a veľa bielkovín a vlákniny, zostávali dlhšie nasýtený. Lebo keď je človek hladný, práve vtedy najčastejšie siahne po nezdravom jedle, v snahe čo najrýchlejšie potlačiť pocit hladu. 

 

Na začiatku a aj na konci tejto štúdie výskumníci pozorovali prostredníctvom magnetickej rezonancie reakcie mozgu na obrázky zdravých a taktiež aj nezdravých jedál. Po pol roku u ľudí zapojených do programu na zníženie hmotnosti, mozgy u tejto skupiny vykazovali výraznejšie reakcie na obrázky zdravých jedál a dokonca sa u tejto skupiny na konci programu znížila citlivosť na kalorické pokrmy. Tieto výsledky naznačujú, že aj tí ľudia, ktorí si vytvorili silnú závislosť od jedla majú šancu „naprogramovať“ svoj mozog zdravším smerom. 

 

Ďalšia štúdia naznačuje, že aj keď si nedokážete odoprieť nezdravé jedlo, nemusí to byť pre telo až takou katastrofou, ak dokážete dodržať tieto pravidlá: menšiu porciu v kombinácii so stredomorskou kuchyňou, ktorá je bohatá na ovocie, zeleninu, ryby a najmä nerafinované potraviny. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment