--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Kráľovná zdravia - ČUČORIEDKA

09.07.2018 | 3705x Zhliadnutie | Zdravie

Snáď sa nenájde človek, ktorý by ich nemal rád, pretože čučoriedky nielenže majú vynikajúcu chuť, ale tiež sú nabité antioxidantmi a obsahujú veľa vlákniny s minimálnym obsahom kalórií.

 

 

Sila čučoriedok

Pravidelná konzumácia čučoriedok znamená pre zdravie nižšie riziko ochorenia srdca, posilnenie činnosti mozgu aj žiarivú a pevnú pokožku. Čerstvé čučoriedky sú ideálne aj pre tých, ktorí vyhľadávajú potraviny výživné i zdravé a pritom s minimálnym množstvom kalórií. Jedna šálka čučoriedok totiž znamená ekvivalentný obsah piatich porcií mrkvy, brokolice a jabĺk.

 

Najsilnejšou zbraňou čučoriedok je fytonutrient – anthokyán, ide o konkrétny typ flavonoidu, ktorý čučoriedkam dáva charakteristické modré sfarbenie. Antioxidačné účinky anthokyánu sa radia k ochranným účinkom pred škodlivými účinkami voľných radikálov i chronických ochorení súvisiacich s procesom starnutia. Podľa údajov z Výskumného centra pre výživu ľudí, čučoriedky sa radia k poravinám s najvyššou antioxidačnou aktivitou oproti mnohým ďalším čerstvým porciám ovocia a zeleniny.

 

Čo obsahujú čučoriedky?

Čučoriedky sú vynikajúcim zdrojom vitamínov, minerálov, vlákniky a majú veľmi nízky obsah tuku a sodíka. Len z polovice šálky získate až 2 gramy vlákniny, to je približne toľko, ako keby ste skonzumovali krajec celozrnného chleba. Taktiež obsahujú slušné množstvo vyššie spomínaného anthokyánu, ktorý získate aj z jabĺk, hrozna, ostružín, reďkovky či červenej kapusty.

Niekoľko štúdií tiež naznačuje, že anthokyány pomáhajú predchádzať infarktu tým, že zabraňujú tvorbe krvných zrazenín, ale taktiež zlepšujú nočné videnie a spomaľujú makulárnu degeneráciu oka tým, že posilňujú malé krvné cievy v zadnej časti oka.

 

Čučoriedky liečia 

Ak si často doprajete konzumáciu čerstvých čučoriedok,  získate mnoho prospešných výhod:

  • Posilníte všetky krvné cievy
  • Zlepšíte si zrak
  • Získate oveľa viac antioxidantov, potrebných na ochranu pred rôznymi ochoreniami
  • Pomôžu vám pri infekcii močových ciest
  • Spomalíte si telesné aj duševné starnutie
  • Podporíte kontrolu svojej hmotnosti

 

 V článku z Newswek z roku 2002, neurobiológ James Joseph z Tuftsovej uviverzity vysvetlil, že ak ide o ochranu mozgu, neexistuje nič lepšie ako čučoriedky, ktoré nielenže majú úžasné antioxidačné vlastnosti, ale pôsobia aj protizápalovo a vraj ich potenciál je aj zlepšiť krátkodobú pamäť a predchádzať mnohým ďalším účinkom starnutia.

 

(Nie)je čučoriedka ako čučoriedka

V dnešných časoch nie je problem získať čučoriedky zo supermarketu takmer počas celého roka. Ale sú tieto čučoriedky tiež také účinné?

Či už ide o odrody pestované alebo lesné, ich sila je údajne porovnateľná. Niektorí ľudia však radšej uprednostňujú čučoriedky z lesných porastov, hoci sú menšie, ale poskytujú komplexnú sladko-kyslú chuť a preto si mnohí myslia, že z tohto dôvodu sú aj chutnejšie oproti vyšľachteným a zväčša aj väčším odrodám.

 

Tipy a triky s čučoriedkami v kuchyni

Čučoriedky majú v kuchyni pomerne širokú škálu použitia. V pečive, koláčoch, šalátoch, palacinkách, džeme alebo jednoducho čerstvo pridané do jogurtu… Čerstvé ale aj mrazené, však takmer vždy zafarbia cesto. Ak tomu chcete zabrániť, obaľte ich v múke ešte predtým ako ich pridáte do cesta. Obalenie taktiež zabráni tomu, aby čučoriedky “spadli” až na úplné dno koláča. Čučoriedky by tiež mali byť poslednou prísadou, ktorú pridáte až úplne na záver. Vyhnite sa ich miešaniu priamo v ceste, pretože práve vtedy sa zvyknú bobule narušiť a zafarbiť cesto. Pri pečení koláča z mrazených bobúľ môžete čas pečenia navýšiť cca o 10 minút.

Ideálne je, keď si môžete čučoriedky zamraziť a tak ich mať poruke po celý rok. Či už máte bohaté kulinárske skúsenosti alebo ste iba začiatočník, nebojte sa experimentovať a čučoriedky pridávajte do svojich obľúbených receptov. Prípadne sa s receptami inšpirujte na našej stránke a pokojne iné ovocie nahraďte nimi.

Lahodná chuť kráľovnej – čučoriedky – poteší maškrtný jazýček a zároveň prinesie zdravý benefit pre vase telo.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment