--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Črevný mikrobiom ovplyvňuje naše chute

30.09.2019 | 4965x Zhliadnutie | Zdravie, Chudnutie

Už ste tento pojem počuli? Nebolo by sa čomu diviť. V poslednej dobe sa totiž o črevných "obyvateľov" nezaujíma len veda, ale aj široká verejnosť a predovšetkým farmaceutické firmy. Postupom času sa totiž ukazuje, ako veľmi tento "orgán" ovplyvňuje nielen naše chudnutie, ale aj celkový zdravotný stav. V minulosti totiž už starogrécky lekár Hippokrates tvrdil, že "Každé ochorenie začína v črevách".

Poznáte taký ten pocit, keď vás neustále naháňa chuť na sladké alebo na nezdravé jedlo? Pohľad na uhorku sa vám nepáči, zato čokoláda alebo slanina vás k sebe neodolateľne lákajú? Tieto vnemy môže zapríčiniť zlá skladba mikrobiomu. Je to rovnaké ako s ľuďmi. Vegetariáni nejedia mäso a športovcom zasa často nevadí jesť stále dokola kura s ryžou. Aj rôznym typom baktérií chutí niečo iné. Niektoré chcú jednoduché cukry, iné zase vlákninu a úplne iné napríklad mäso. Mikrobiom má tú výhodu, že je prepojený s mozgom. Pomocou špecifických molekúl dokáže vyvolať nervové vzruchy a odovzdať tak informácie priamo do mozgu. Ten potom vyhodnotí, že vaše telo potrebuje napríklad sušienky a nie mrkvu. Na druhú stranu, ak máte silnú vôľu, môžete odolať a mať tak nad svojím jedálničkom plnú kontrolu. Často pomôže aj pomoc parťáka, na ktorého sa môžete vo chvíli "núdze" obrátiť. Mnoho klientov potom nájde u našich špecialistov práve aj takúto formu podpory.

 

 

Mikrobiom môže nabúrať štíhlu líniu

Okrem chutí vám ale mikrobiom môže narušiť štíhlu líniu aj inak. Niektoré baktérie totiž dokážu vstrebať z potravy viac energie. A o čo viac energie vstrebú, o to viac na energiu bohatých látok opäť vylúči - do vášho čreva. Ak túto energiu nevyužijete, telo ju uloží vo forme tukových zásob. Inými slovami určité typy baktérií môžu zvýšiť energetický príjem. Nejde o veľké množstvo, ale deje sa tak pravidelne každý deň, čo v súčte vašu hmotnosť môže znateľne ovplyvniť. Ak chcete zistiť, ako ste na tom práve vy, príďte na akúkoľvek poradňu Sveta zdravia a nechajte si zanalyzovať váš mikrobiom.

 

Preč s patogénmi

Mikrobiom nás ale môže aj chrániť. Napríklad niektoré patogénne (ochorenie spôsobujúce) baktérie nedokážu prežiť v blízkosti baktérií rodu Lactobacillus. Laktobacily totiž zásadne ovplyvňujú svoje okolité prostredie. Je to trochu podobné, ako keď zviera vypustí jed, ktorým zabráni napadnutia nepriateľom. Laktobacily sú tiež súčasťou jogurtové kultúry. Ide o zmes baktérií, ktoré sa používajú na výrobu jogurtov - preto je jogurt kyslý. Pre zvýšenie množstva laktobacilov v čreve je vhodné užívanie probiotík. Vyberajte ale starostlivo. Nie všetky probiotiká dokážu prejsť tráviacim traktom tak, aby sa dostali do miesta účinku. Medzi ochrancov zdravia a imunity patrí aj rod Bifidobacterium. Tieto baktérie v črevách dojčiat tvoria väčšinu, a to až 90%. Sú tak pre ľudský organizmus úplne prirodzené a zásadné. Významne totiž ovplyvňujú vývoj imunitného systému. Svojou prítomnosťou všeobecne podporujú rovnováhu mikrobiomu (o ktorú ide predovšetkým!). Ďalej pomáhajú v zabránení vzniku chronických zápalov (Schell, 2002). Tie môžu súvisieť napríklad aj s častými kožnými problémami.

Vie sa aj mnoho ďalších informácií ohľadom fungovania mikrobiomu, mnohé sa stále skúmajú a kopa ďalších na svoje objavenie ešte len čaká. Pokiaľ vás ale zaujíma, koľko máte "tučných" baktérií a koľko naopak tých, čo podporujú správne fungovanie vašich metabolických procesov, nechajte si urobiť analýzu črevného mikrobiomu. Stačí navštíviť ktorúkoľvek poradňu NUTRIADAPT.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment