--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Čo robiť, aby chrbát nebolel?

26.11.2018 | 2748x Zhliadnutie | Zdravie

Spôsob života, nesprávne návyky, niektoré ochorenia ale aj proces starnutia môžu byť príčinou problémov s pohybovým aparátom, ktoré sa najčastejšie prejavia vo forme bolestivého chrbta. Existuje spôsob, ktorý je účinným pomocníkom pri bolestiach chrbta aj pri problémoch svalového aparátu. Spoznajte, na akom princípe funguje stabilizačný a mobilizačný systém cvikov.

 

Ako stabilizačný a mobilizačný systém funguje?

Tento prepracovaný systém vychádza z anatómie človeka a anatómie chôdze, ktorá sa považuje za základný a prirodzený pohybový prejav. Celý systém sa skladá z 12 základných cvikov, ďalšie variácie základných cvikov a pri cvičení sa používa špeciálne elastické lano, ktoré udržuje odpor a aktivuje svaly. 

 

Počas cvičenia prichádza k naťahovaniu a vyrovnávaniu tela smerom hore do vertikálnej polohy a tým vzniká priestor na rozširovanie v oblasti medzistavcových platničiek, čo následne vedie k ich prirodzenému uvoľňovaniu. Týmito cvikmi sa uvoľňuje pôsobenie tlaku a uvoľňujú už vzniknuté blokády. Odstránenie problému závisí od konkrétneho problému a tiež aj veku. Zvyčajne sa však zlepšenie dostaví už po 3 mesiacoch pravidelného cvičenia, potom je však vhodné pokračovať v tzv. stabilizačnom režime, na čo človeku zvyčajne stačí cca 15 minút denne. Počas takéhoto krátkeho stabilizačného cvičenia sa svaly, ktoré zaťažujete uvoľnia a medzistavcové platničky majú čas na regeneráciu.

 

Výsledky cvikov stabilizačného a mobilizačného systému nielen pocítite, ale aj uvidíte, lebo vďaka týmto cvikom schudnete z pása, chôdza bude vzpriamenejšia a údajne narastiete aj o 2 či 3 cm práve kvôli naťahovaniu a teda budete pôsobiť štíhlejšie. 

 

Ak však chcete dosiahnuť výsledky a benefity chrbtice, ktorá nebolí, vhodné je obrátiť sa na certifikovaného trénera, ktorý vás do cvikov stabilizačno – mobilizačného systému spoľahlivo uvedie, upozorní na nesprávne techniky. Trénerov nájdete na internete podľa lokalizácie vášho bydliska, do vyhľadávača zadajte zoznam trénerov SM systému.

 

Viete, že ochorenia a bolesti chrbtice trápia aj mladých ľudí? Štatistiky dokonca hovoria o tom, že vo vyspelých krajinách takéto problémy trápia až 80 % populácie, čo je už skutočne obrovské číslo. 

 

Stabilizačno-mobilizačný systém účinne pomáha pri: 

 • Bolestiach chrbta
 • Skolióze
 • Hernii disku – údajne sa môže cvičiť aj v akútnej fáze ochorenia a prináša úľavu
 • Spondylolistéze – ide o prípad posunutého stavca
 • Stuhnutom svalstve krku
 • Bolesti v oblasti lopatiek
 • Pri plochých nohách a problémoch s klenbou nôh
 • Pri sedavom spôsobe života, kedy prichádza k oslabeniu svalového korzetu
 • Spinálnej stenóze – teda pri zúžení miechového kanála
 • Bolestiach kolenného, bedrového i ramenného kĺbu
 • A celkovo pri nesprávnom držaní tela, ktoré následne vedie k bolestivej chrbtici

 

 

 

 

 

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment