--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Chcete dobre spať? Doprajte si zdravú večeru!

13.03.2018 | 4187x Zhliadnutie | Strava

Nielen pri redukčnej diéte, ale aj vtedy, keď sa chcete zdravo stravovať a dodržiavate zásady zdravého životného štýlu, mali by ste dbať na kvalitu posledného jedla vášho dňa. Je dôležité, aby ste pred spánkom konzumovali ľahko stráviteľné jedlo, ktoré vám nebude počas noci robiť v tráviacom trakte „šarapatu“.

 

Vyvarujte sa prvej základnej chyby a tou je, že večer zjete všetko, na čo ste počas dňa nemali čas. Absolútne nevhodný model stravovania je práve ten, kedy si počas dňa na normálne jedlo čas nenájdete a chcete to dohnať večer. Ak počas dňa do seba len sen tam „vhodíte“ nejakú drobnosť a večer si naložíte na tanier poriadnu porciu, zarábate si na vážne zdravotné problémy.

 

Ako by mala vyzerať zdravá večera

Podľa odborníkov na zdravé stravovanie by mala večera tvoriť 15 – 20 % denného energetického príjmu.

Večera by samozrejme mala byť menej výdatná ako obed a zostavená zo surovín, ktoré dokáže telo ľahšie stráviť. Malo by platiť pravidlo posledného jedla minimálne 3 hodiny pred spánkom. Ak večer cvičíte, najedzte sa minimálne dve hodiny pred cvičením.

 

Dobrým indikátorom toho, či ste to s večerou neprehnali je raňajší hlad. Ak pociťujete po prebudení hlad, navečerali ste sa tak akurát. Ak naopak chuť do jedla ráno nemáte, signalizuje to, že vaša porcia bola oveľa väčšia ako by vám stačila.

 

Čo konkrétne by ste teda mali na večeru konzumovať? Pokojne siahnite po rybách, bielom mäse, zeleninových a cestovinových šalátoch či domácej nátierke s celozrnným pečivom. Ideálny spôsob prípravy je na pare.

 

Čoho sa na večeru vyvarovať?

Sladkosti konzumujte aj počas dňa s mierou. Večer na ne zabudnite úplne. To platí aj pre ovocie, ktoré je cukrami doslova nabité. Nechajte si ho radšej na raňajky.

Na tanier by ste si nemali položiť ani nič mastné alebo vysmážané. Vyhnite sa aj zemiakom, ktoré tiež obsahujú cukor a koláčom.

 

Recepty na ľahkú večeru

Brokolicovo-lososová panvička

Rýchla a jednoduchá večera plná dobrých tukov a vitamínov.

Suroviny

Steak z lososa

Ružičky brokolice

Sójová omáčka

Kešu oriešky

Citrónová šťava

Kari korenie

Soľ

Olivový olej

 

Príprava

Brokolicu rozdeľte na menšie časti a pripravte na pare. Lososa nakrájajte na menšie kúsky a zmiešajte s olivovým olejom, kari korením, citrónovou šťavou a chuťte soľou. Vložte na rozpálenú panvicu s trochou oleja a opekajte dovtedy, kým losos nie je hotový. Pridajte brokolicu a môžete servírovať.

 

 

Avokádovo-vajíčková nátierka 

Je chutná, zdravá a jej príprava vám zaberie pár minút.

Suroviny

1 zrelé avokádo

2 vajíčka

Grécky jogurt

Horčica

Soľ korenie

Pažítka

 

Príprava

Vajíčka uvarte natvrdo, avokádo ošúpte a nakrájajte na malé kúsky. Všetky ingrediencie spolu zmiešajte. Dochutiť môžete aj inými bylinkami podľa chuti. Ideálne podávať na opečenej celozrnnej bagetke alebo kváskovom chlebíku.

 

Zdroj: fitnessguru.sk

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment