--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Bolia vás oči? Stavte na nasledujúce rady

20.02.2018 | 3434x Zhliadnutie | Zdravie

Hovorí sa, že oči sú oknom do duše. Ak trávite hodiny za monitorom počítača alebo neustále pozeráte na displej tabletu, pravdepodobne cítite, že vaše oči sú unavené. Bolia, štípu a môžu byť začervenané. Nie je vhodné podceňovať akékoľvek problémy s očami, pretože môžu prerásť do zápalu spojiviek, v niektorých prípadoch dokonca vedú k migréne a bolestiam hlavy.

Prvá pomoc pri unavených očiach

Prvú pomoc môžete svojim očiam „podať“ aj doma. Vyskúšajte niektoré z osvedčených tipov. Pokiaľ sa očiam neuľaví, vyhľadajte lekára.

Očné kvapky 

Ak trávite veľa času za počítačom, pracujete v prašnom či zafajčenom prostredí, používajte očné kvapky na zvlhčenie. Pri sústredenom pozeraní na monitor totiž žmurkáme oveľa menej ako inokedy. To vedie k vysúšaniu oka a následnému pocitu pálenia. Pomocou môže byť aj vedomé žmurkanie. Otvárajte a zatvárajte oči, aby ste predišli ich vysúšaniu.

Studené obklady

Studený obklad je ideálnym pomocníkom pre opuchnuté oči po prebdenej noci. Ak z akéhokoľvek dôvodu trpíte nedostatkom spánku, prejaví sa to v prvom rade na vašich očiach. Siahnite po kockách ľadu alebo studenej antikorovej lyžičke. Priložte na niekoľko minút na zatvorené oči, aby sa opuch zmiernil. Pre prvú pomoc môžete mať v chladničke pripravený aj špeciálny gél na oči, ktorý dostanete kúpiť v lekárni. Úľavu pocítite za pár minút.

Nenahraditeľná uhorka

Mnohé ženy používajú uhorku na prípravu pleťových masiek. Nie je žiadnym tajomstvom, že je účinným pomocníkom aj pri opuchnutých a boľavých očiach. Studenú uhorku nakrájajte na tenké plánky a priložte na zatvorené oči. Enzýmy v nej obsiahnuté pomáhajú liečiť zápal a vďaka chladu vedia zmierniť opuch.

Prestávka a krátka masáž

Aj oči môžu cvičiť. A dokonca sa prostredníctvom veľmi jednoduchých očných cvikov viete vyvarovať mnohých problémov. Zamerajte svoj pohľad na vzdialený predmet, následne na blízky. Opakujte aspoň desať krát. Pridajte pohyb očami zhora nadol, do strán a krúživý pohyb v smere i proti smeru hodinových ručičiek. Na záver takéhoto krátkeho cvičenia si môžete dopriať jemnú masáž. Bruškami prstov vytvárajte krúživé pohyby a postupujte od vnútorného kútika smerom k vonkajšiemu.

Pomoc z prírody

Očianka rostkovová je názov bylinky, ktorá je určená práve na liečbu problémov s očami. Pomáha pri nadmernej záťaži očí, ale tiež pri zápaloch, opuchoch a slzení. Môžete si pripraviť odvar na výplach očí alebo do neho namočíte vatové tampóny a tie priložíte na zatvorené oči.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment